Home Materiały i Technologie JAKOŚĆ W PARZE Z PRAKTYKĄ
JAKOŚĆ W PARZE Z PRAKTYKĄ
0

JAKOŚĆ W PARZE Z PRAKTYKĄ

0
0

W obecnych czasach bardzo ważne są inwestycje w systemy zabezpieczające przestrzeń publiczną, a także zwiększające komfort, pozostające przy tym estetycznie wkomponowane w otoczenie. Na potrzeby zmieniającego się świata odpowiada oferta słupków zabezpieczających oraz stacji zasilnia firmy Hörmann.

 

 

Bezpieczeństwo

W dzisiejszych czasach ten element jest coraz ważniejszym aspektem w nowych inwestycjach. W ostatnich latach brak odpowiednich zabezpieczeń miał kilkukrotnie tragiczne skutki. Wiele budynków użyteczności publicznej bądź centrów miast obecnie chronionych jest w przemyślany sposób. Słupki mające uchronić ludzi przed potencjalnymi atakami terrorystycznymi często można spotkać w miejscach najbardziej uczęszczanych przez turystów, w okolicach galerii handlowych czy miejscach kultu religijnego. Zabezpieczenia nie tylko mają na celu ochronę przed aktami przemocy – są również nieocenione w sąsiedztwie ruchliwych ulic, gdzie ryzyko utraty panowania nad pojazdem jest jak najbardziej realne. W takiej sytuacji słupki stanowią niezbędne gwarancję bezpieczeństwa dla ludzi mogących znaleźć się w miejscu zdarzenia, gdyż pojazd zatrzyma się na blokadzie, nie taranując osób postronnych. Firma Hörmann ma w swojej ofercie słupki posiadające międzynarodowe certyfikaty zderzeniowe (PAS68, IWA14) uzyskane na podstawie testów z wykorzystaniem dużych obciążeń.

Innowacyjność

Wykorzystywanie słupków automatycznych do zabezpieczenia ważnych obiektów czy terenów publicznych jest stosunkowo nowym pomysłem, jednak ściśle powiązanym z aktualną sytuacją geopolityczną oraz rosnącą liczbą pojazdów na naszych drogach. Coraz częściej rezygnuje się z tradycyjnych szlabanów na rzecz słupków automatycznych, ponieważ dają one realne poczucie bezpieczeństwa, a nie tylko jego iluzję. Firma Hörmann jako pierwsza na rynku wprowadziła do swojej oferty słupki antyterrorystyczne z napędem elektromechanicznym. To rozwiązanie ekologiczne, bardziej przyjazne dla środowiska niż słupki z napędem hydraulicznym.

Estetyka

To element, na który coraz częściej zwracają uwagę osoby odpowiedzialne za nowe inwestycje lub za zabezpieczenie już istniejących obiektów. Podczas realizowania projektów związanych z zabytkową częścią miasta konserwator wymaga perfekcyjnego wyglądu urządzeń oraz ich harmonijnego dostosowania do zabezpieczanego obiektu. Słupki firmy Hörmann dostępne są standardowo w stonowanym kolorze antracytowym (RAL 7016) lub w wersjach z lakierowanej oraz szczotkowanej stali nierdzewnej. Istnieje również możliwość zastosowania odpowiedniego koloru z palety RAL.

Personalizacja

Niezwykle  ważne  jest  również  indywidualne podejście do każdej inwestycji. Nie wszędzie będą potrzebne słupki z certyfikatem antyterrorystycznym. Niekiedy konieczne jest wydzielenie pewnej strefy bądź  ograniczenie  dostępu  do  prywatnego parkingu. W związku z tym, aby  sprostać  indywidualnym wymaganiom i  dopasować rozwiązanie do konkretnego obiektu, oferta obejmuje dwie linie produktowe – Security Line oraz High Security Line. W zależności od potrzeb dostępne są słupki automatyczne, półautomatyczne, przenośne  oraz  słupki  stałe.  Warte uwagi są również rozwiązania hybrydowe, które pozwalają na optymalizację kosztów inwestycji.

Jakość

Słupki  zabezpieczające  to  nowa grupa produktowa firmy Hörmann, którą bez wątpienia wyróżnia wysoka jakość wykonania. Mając to  na  uwadze, przedsiębiorstwo  postanowiło zainwestować we włoską fabrykę Pilomat z niemal 25-let-nim doświadczeniem w produkcji m.in. słupków automatycznych. Na swoim koncie ma ona wiele prestiżowych realizacji, np. ochrona obiektów rządowych, zabytków europejskich i luksusowych hoteli. Ogromna wiedza oraz znajomość produktów pozwala na zapewnienie klientom pełnego wsparcia na każdym etapie inwestycji – od projektu aż po montaż i uruchomienia. Komponenty najwyższej jakości zapewniają trwałość i stabilne działanie zabezpieczeń. Dzięki temu wykonane inwestycje nie generują dodatkowych kosztów na przestrzeni kolejnych lat.

Bezpieczeństwo

Wraz ze wzrostem liczby urządzeń zasilanych energią elektryczną oraz dbałością o względy wizualne coraz więcej miast rozważa zastosowanie stacji zasilania. Urządzenia, które są wykorzystywane tylko podczas różnego rodzaju imprez, a poza nimi są elementami nawierzchni, pozwalają zlikwidować konieczność rozkładania przewodów na ciągach komunikacyjnych. Takie rozwiązania zabezpieczają nie tylko przed próbą ewentualnego sabotażu i zniszczeniem przewodów, ale również minimalizują ryzyko porażenia prądem osób postronnych w przypadku zniszczenia sieci zasilającej. Dodatkowo brak okablowania na ciągach komunikacyjnych nie generuje potrzeby rozkładania nakładek zabezpieczających przewody, które niejednokrotnie są olbrzymią przeszkodą dla osób niepełnosprawnych oraz rodzin z dziećmi. Dzięki temu poruszanie się osób na wózkach staje się dużo bardziej komfortowe. Ponadto wykorzystanie komponentów o stopniu ochrony IP67 zabezpiecza urządzenia nawet przy intensywnych opadach deszczu.

Innowacyjność

Wiele osób kojarzy stację zasilania z urządzeniem, które „wystaje” z ziemi, utrudnia swobodne poruszanie się oraz zakłóca harmonijny wygląd miejsc w przestrzeni publicznej. Urządzenia firmy Hörmann, w momencie gdy są nieużywane, zostają schowane w podłożu (nawierzchni). To pozwala na swobodne poruszanie się zarówno pieszych, rowerzystów, jak i pojazdów, nawet o masie do 40 ton. Wielką zaletą tych rozwiązań jest również możliwość korzystania z zasilania w momencie, gdy pokrywa stacji jest opuszczona. Umożliwiają to specjalnie zaprojektowane przepusty kablowe, które pozwalają na zamknięcie pokrywy przy jednoczesnym bezpiecznym wyprowadzeniu przewodów podłączonych do gniazd zasilających.

Estetyka

W przypadku urządzeń, które znajdują się w przestrzeni publicznej oraz nowoczesnych budynków, bardzo ważna jest dbałość o każdy szczegół, a także perfekcyjne wykończenie. Stacje zasilania idealnie wpisują się w takie wymagania i zadowolą nawet najbardziej wymagającego inwestora. Każde urządzenie jest przygotowywane zgodnie z ustalonymi wytycznymi dopiero w momencie złożenia zamówienia. Dzięki takiej polityce firmy każda stacja zasilania jest tworzona indywidualnie i dostosowywana do potrzeb klienta. Płyta górna urządzenia może być wykonana ze stali nierdzewnej lub wypełniona materiałem, z którego wykonano nawierzchnię. Dzięki temu stacja zasilania staje się integralną częścią miejsca, w którym została zamontowana. 

Personalizacja

Firma Hörmann posiada w swojej ofercie pięć typów stacji zasilania. Różnią się one nie tylko wielkością, ale również konstrukcją. Zróżnicowane rozwiązania pozwalają dostosować się do indywidualnych potrzeb klienta, a każde urządzenie może zostać wyposażone w specjalnie dobrane komponenty elektryczne oraz gniazda zasilające. Możliwe jest również podłączenie do stacji zasilania złącza internetowego lub nawet sprężonego powietrza, które jest nieocenione w przypadku zakładów motoryzacyjnych oraz warsztatów. Stacje zasilania znakomicie sprawdzają się również w centrach logistycznych, portach morskich i lotniczych oraz jednostkach wojskowych.

Jakość

Stacje zasilania są kolejną linią produktową w portfolio firmy Hörmann, którą charakteryzuje wysoka jakość oraz solidne wykonanie urządzeń. Inwestując w rozwiązania, które mają zagwarantować bezpieczeństwo i niezawodność, należy wybrać sprawdzone produkty. Często inwestorzy wstępnie kierują się niską ceną. W konsekwencji urządzenia zaczynają jednak generować nowe koszty i finalnie rozwiązanie, które w teorii miało być tanie, okazuje się dużo droższe od tego, które początkowo wymagało większego nakładu finansowego. Podobnie jak słupki kontroli wjazdu, tak i stacje zasilania wywodzą się z firmy Pilomat, która aktualnie jest częścią grupy Hörmann. Producent przywiązuje uwagę do każdego detalu przygotowywanego rozwiązania, a komponenty elektryczne najwyższej jakości zapewniają długą żywotność oraz trwałość urządzeń.


Fot. arch. Hörmann

open