Home Materiały i Technologie Szukasz pokrycia dachowego – tylko blachodachówki panelowe!
Szukasz pokrycia dachowego – tylko blachodachówki panelowe!
0

Szukasz pokrycia dachowego – tylko blachodachówki panelowe!

0
0

Reputacja stalowych pokryć dachowych znacznie zmieniła się w ciągu ostatnich lat. Nie jest to już materiał kompromisowy, ale częściej świadomy wybór. Lepsze parametry techniczne gwarantują teraz wieloletnie użytkowanie wolne od usterek. Dodatkowo duża oferta przetłoczeń i powłok tworzy ogromne możliwości w kwestii projektowania budynku. Dlaczego szczególną uwagę należy zwrócić na blachodachówki panelowe?

Jedną z najbardziej zaangażowanych dziedzin budownictwa w blachodachówki panelowe jest budownictwo jednorodzinne. Jest to trwałe i ekonomiczne rozwiązanie według wielu inwestorów. Arkusze są łatwe w montażu i transporcie oraz są zaprojektowane z dbałością o szczegóły, dzięki czemu efekt eleganckiego dachu jest prosty i szybki. Mamy również swobodę w doborze kolorystycznym z racji szerokiej oferty powłok.

 

Różnorodność przetłoczeń blachodachówek panelowych

Producenci pokryć dachowych dbają o to, aby ich oferta trafiała do jak największej ilości osób. Dlatego przeglądając propozycje firm znajdziemy mnóstwo różnorodnych dachów, które wpisują się w różne kanony budownictwa. Oczywiście znajdziemy klasyczne przetłoczenia, które nie będą „grały pierwszych skrzypiec” w budynku, ale elegancko dopełnią jego bryłę. Duży nacisk jest obecnie na blachodachówki panelowe płaskie, które zachwycają swoją prostotą i najczęściej są używane w domach nowoczesnych, gdzie dominuje minimalizm. Niektóre pokrycia są unikalne w swoim kształcie, tworząc niepowtarzalny „rysunek” na dachu, dzięki czemu wyróżnimy go spośród pozostałych budynków. Również dzięki pokryciom stalowym możemy uzyskań efekt domu „zakopiańskiego”, ponieważ na rynku funkcjonują panele dachowe w kształcie gontu drewnianego. Również znajdziemy dużo swobody w kolorystyce – od różnych odcieni szarości, aż do zdecydowanych kolorów – czerwień, błękit, żółć czy zieleń. Blachodachówki panelowe znajdą swoje zastosowanie na każdym dachu – prostym (jedno- lub dwuspadowym), skomplikowanym (dachy wielopołaciowe), a nawet na pionowych elementach, takich jak fragmenty dachów mansardowych lub jako urozmaicenie elewacji.

 

Dach na lata? Sprawdź jakość produktu

Pokrycie dachowe jest częścią budynku, która powinna być trwała przez lata. Dlatego przed zakupem warto sprawdzić co tak właściwie kupujemy. Przy blachodachówkach jest kilka ważnych szczegółów, na które należy zwrócić uwagę. Jednym z nich jest grubość stalowego rdzenia – standardem jest, aby miała ona 0,5 mm. Ta wartość może się jednak nieznacznie wahać, ze względu na przewalcowanie blachy. Nie powinna jednak spadać poniżej 0,4 mm. Sprawdźmy również skąd stal pochodzi – jeśli dostawcą jest renomowana huta, możemy być pewni, że materiał przeszedł odpowiednie atesty, oraz obejmuje go odpowiednio długa gwarancja. Ostatnią bardzo ważną rzeczą są powłoki. Warstwy lakieru mają za zadanie chronić stalowy rdzeń przed działaniem czynników zewnętrznych, jak również zapewnia odpowiedni kolor i fakturę. Zwróćmy uwagę na to jaka gwarancja jest przyznawana na daną powłokę, jakie ma właściwości antykorozyjne oraz w jakich warunkach dochodzi do odbarwienia koloru.

Jakość ma jednak swoją cenę. Blachodachówki od renomowanych producentów będą nieco droższe niż materiał od lokalnego producenta. Mimo wszystko, warto zainwestować, ponieważ wraz z takim materiałem dostaniemy gwarancję, na którą możemy się powołać, jeśli zdarzy się coś nieoczekiwanego. Pamiętajmy jednak, że warunkiem ewentualnej reklamacji jest odpowiedni montaż blachodachówek.

 

Blachodachówki panelowe są praktyczne!

Panelówki to proste podejście do sprzedaży, montażu i estetyki. Są to blachodachówki, które zostały zestandaryzowane do odpowiednich, niedużych i jednakowych wymiarów. Dzięki tego mamy do czynienia z prostą zasadą modułową. Na podstawie powierzchni użytkowej dachu wyliczamy potrzebną ilość elementów, które najczęściej są dostępne od ręki na magazynie, a więc zamówienie przebiega błyskawicznie. Panele pakowane są w nieduże paczki układane na europaletach, co ułatwia ich transport oraz rozładunek. Lekkie, a za razem sztywne blachodachówki są odporne na ewentualne odkształcenia, które mogłyby się pojawić podczas prac budowlanych. Sam montaż przebiega sprawnie i jest ekonomiczny – do układania modułów wystarczą tylko dwie osoby, a odpady powstałe podczas prac są ograniczone do minimum – najczęściej jest to 5% zamówionego materiału (nawet przy najbardziej skomplikowanych dachach).

open