Home Biznes i Ludzie INNOWACJE Z TAJWANU
INNOWACJE Z TAJWANU
0

INNOWACJE Z TAJWANU

0
0

30 października na Tajwanie odbyło się webinarium: Taiwan Excellence: materiały budowlane i elementy złączne, podczas którego próbkę możliwości zaprezentowały cztery wiodące tajwańskie firmy dostarczające nowoczesne rozwiązania dla budownictwa oraz branży elementów złącznych. Gospodarzem wydarzenia była Tajwańska Rada Rozwoju Handlu Zagranicznego (TAITRA).

Tajwan nie bez powodu jest nazywany technologiczną wyspą świata. Niemal w każdej dziedzinie życia tajwańskiego społeczeństwa widoczne jest duże przywiązanie do zastosowań rozwiązań teleinformatycznych oraz aktywne podejście do zarządzania wiedzą. Okazuje się jednak, że ICT to nie jedyna dziedzina, w której Tajwan przoduje. Wyraźny rozwój jest widoczny też w branży materiałów do budowy. Tajwan jest jednym z pierwszych krajów azjatyckich, w którym inwestycje w tym sektorze oraz wyczucie światowych trendów przynosi wymierne sukcesy. Dzięki innowacyjnemu myśleniu, precyzyjnemu podziałowi pracy i kompletnemu łańcuchowi dostaw produkcja wyposażenia dla budownictwa w kraju nabiera rozpędu. W 2019 r. jego eksport był liczony w miliardach dolarów, plasując Tajwan w gronie liderów eksportu tych produktów. Ten kraj jest też trzecim eksporterem narzędzi ręcznych z wartością 3,79 mld USD oraz czwartym światowym eksporterem elementów złącznych (4 mld USD).

 

Na szybki wgląd w propozycję tajwańskiego przemysłu materiałów budowlanych pozwoliło webinarium zorganizowane przez czołową tajwańską organizację promocji handlu. Wzięły w nim udział cztery firmy: King Slide Works, Sheh Kai Precision Co., TRONCO Electric Machinery i Sheh Fung. Część z nich to tegoroczni laureaci Taiwan Excellence, najbardziej prestiżowej nagrody przemysłowej na Tajwanie dla innowacyjnych produktów.

King Slide Works

Firma King Slide Works została założona w 1986 roku jako producent okuć meblowych. Dzięki ciągłemu rozwojowi stała się międzynarodowym dostawcą systemów szynowych ODM wykorzystywanych do różnych zastosowań (IT, meble, AGD, przemysł) oraz znanym producentem wysokiej klasy okuć meblowych. Podczas webinarium Eva Hsieh, odpowiedzialna w firmie za sprzedaż międzynarodową, zaprezentowała wysokiej klasy systemy mechanicznych prowadnic do szuflad SIMLEAD z otwieraniem push-open. Ciche domykanie oraz bezpieczny system VDS (ang. Vibration Safety Design) zapobiegający wypadnięciu szuflad na skutek nagłych wibracji to jedne z zalet rozwiązania proponowanego przez drugiego na świecie producenta prowadnic do serwerów.

Sheh Kai Precision

Kolejnym uczestnikiem webinarium była założona w 1992 roku firma Sheh Kai Precision – obecnie topowy producent elementów złącznych z bimetalu na Tajwanie. Reprezentujący firmę Barry Tsai, menadżer sprzedaży, zaprezentował wkręcane kotwy do betonu o zwiększonej odporności na oddziaływanie wodoru oraz korozji. Element złączny charakteryzuje się w tym przypadku wysoką ciągliwością w obszarze nośnym, co zapobiega nagłej utracie wytrzymałości, a tym samym nieoczekiwanym awariom. Przedstawiciel firmy Sheh Kai Precision dokonał też porównania między kotwami wkręcanymi i rozporowymi.

TRONCO Electric Machinery

Inteligentne systemy drzwi automatycznych były tematem kolejnego wystąpienia. Kevin Wang, przedstawiciel ds. sprzedaży międzynarodowej w firmie TRONCO, przybliżył uczestnikom seminarium zalety nowego systemu SW30-L2/SW30-E1. Rozwiązanie to zawiera mikroprocesorowe serwosterowniki zapewniające precyzyjne sterowanie położeniem drzwi i płynną, cichą pracę. SW30-L2/SW30-E1 jako ekologiczny system elektryczny jest wyposażony w wysokowydajne zasilacze o poborze mocy w trybie czuwania na poziomie zaledwie <0,5 W. Firma TRONCO powstała w 1994 roku. Początkowo zajmowała się głównie produkcją czujników podczerwieni, następnie stopniowo rozszerzała ofertę o inne produkty kontroli dostępu.

Sheh Fung Screw

Jako czwarty z prelegentów wystąpił Frank Lee reprezentujący dział sprzedaży Sheh Fung Screw. Przedsiębiorstwo zostało założone w 1973 roku i specjalizuje się w produkcji wkrętów. Każdy etap procesu produkcyjnego w firmie podlega ścisłemu nadzorowi personelu kontroli jakości. Gwarancją światowej klasy rozwiązań Sheh Fung są certyfikaty ISO-9001, ISO-14001, CE. Firma posiada również certyfikat laboratorium A2LA jako dodatkowe potwierdzenie swojej wiarygodności. Sheh Fung opracowała ekskluzywną, doskonałą powłokę odporną na korozję dla swoich elementów złącznych. Wkręty do konstrukcji drewnianych oferowane przez firmę umożliwiają użytkownikom łatwiejszą obsługę, pozwalając na oszczędność czasu dzięki opatentowanej konstrukcji, która zmniejsza moment obrotowy śruby i ryzyko rozłupania drewna.

Webinarium Taiwan Excellence: materiały budowlane i elementy złączne było okazją do zapoznania się z najnowszymi rozwiązaniami oferowanymi przez tajwańskich producentów, jak również do nawiązania bezpośrednich kontaktów. Po zakończeniu części prezentacyjnej odbyły się indywidualne spotkania B2B, podczas których prelegenci byli do dyspozycji odbiorców.

Źródło: TAITRA, www.taitra.org.tw, warsaw@taitra.org.tw

Zdjęcia arch. TAITRA; Ad by BOFT


 

DBAMY O KAŻDY SZCZEGÓŁ

 

Builder: Firma TRONCO jest laureatem prestiżowej nagrody Taiwan Excellence Award. Jaka była droga do osiągnięcia tego sukcesu?

Kevin Wang: Od początku istnienia kierujemy się trzema zasadami, które cenimy najbardziej. Pierwsza to dbałość o szczegóły, co oznacza, że jakość naszych produktów jest najlepsza z możliwych. Po drugie – niezależnie od tego, co obiecaliśmy naszym klientom, dotrzymujemy danego słowa. Dzięki naszym wyjątkowym usługom zapewniamy im bezproblemowe użytkowanie naszych produktów. Nasze słowa i czyny mają wartość. Trzecia zasada, na której opieramy działalność, brzmi: przekraczaj własne ograniczenia. To obietnica złożona wszystkim naszym klientom, że rozwiązania, które od nas pozyskują, są zawsze jednymi z najlepszych w branży.

Jakie trendy kształtują dziś branżę inteligentnych systemów drzwi automatycznych?

K.W.: Istnieją cztery cechy drzwi automatycznych, na których od lat skupia uwagę cała branża: wygoda użytkowania, kontrola dostępu, higiena, przyjazność dla środowiska. Wśród nich jest jedna, która ma szczególne znaczenie w kontekście globalnego kryzysu. Pandemia zmusiła branżę do jeszcze większej koncentracji na kwestiach związanych z higieną. Niektórzy producenci połączyli mierniki temperatury z drzwiami automatycznymi. Jest prawie pewne, że systemy drzwi automatycznych będą coraz bardziej złożone, a jednocześnie bezpieczniejsze.

TRONCO wprowadziła na rynek system inteligentnych drzwi automatycznych SW30-L2/SW30-E1. Jakimi cechami charakteryzuje się to rozwiązanie?

K.W.: Ogólnie rzecz biorąc, cechy serii SW30 to: sterowanie za pomocą bezszczotkowego silnika naszej produkcji, modułowy design, niskie zużycie energii, łatwość w utrzymaniu, bogactwo zastosowań. Każda z wymienionych cech stanowi efekt naszego wieloletniego rozwoju i jest nie do zastąpienia w tym przedziale cenowym.

Oprócz inteligentnych drzwi automatycznych, co jeszcze zawiera propozycja TRONCO?

K.W.: Zainwestowaliśmy wiele środków w serwomotory, specjalne drzwi metalowe, czujniki itp. Nasze doświadczenia zaczęły się dużo wcześniej, zanim została założona firma TRONCO – wykorzystaliśmy i ulepszyliśmy know-how jej poprzedniczki, którą była firma Fufa. Nasza kontrola jakości od początku należała do najlepszych.

Jakie są plany dalszego rozwoju? Jak firma zamierza wzmacniać swoją pozycję rynkową?

K.W.: Będziemy starali się być coraz bardziej widoczni na arenie światowej. Nie wydajemy zbyt wiele na reklamę, dlatego jedynym sposobem dotarcia do większej liczby potencjalnych klientów jest ciągłe optymalizowanie naszych usług i jakości. Wsłuchiwanie się w ich potrzeby oraz oferowanie odpowiedzi za rozsądną cenę będzie wyznaczało nasz rozwój.

open