Home News Bezpieczne kabiny akustyczne do pracy i wideokonferencji
Bezpieczne kabiny akustyczne do pracy i wideokonferencji
0

Bezpieczne kabiny akustyczne do pracy i wideokonferencji

0
0

Coraz więcej firm wyposaża swoje biura w mobilne kabiny akustyczne do pracy w pojedynkę, wideokonferencji i do spotkań w niewielkim zespole. To sposób na wydajną pracę w całkowicie bezpiecznych warunkach. Kabiny akustyczne zapewniają większy poziom prywatności i ciszy – tak potrzebnych w sytuacjach wzmożonej koncentracji.

Po kilku miesiącach przymusowego zamknięcia i home office pracodawcy stanęli przed dużym wyzwaniem – w jaki sposób zapewnić swoim pracownikom bezpieczne miejsce do pracy i jednocześnie komfortowe warunki? Innowacyjnym rozwiązaniem są kabiny akustyczne Hushoffice do biura zapewniające możliwość efektywnej pracy w pojedynkę i dodatkowo zabezpieczające przed możliwością zakażenia się wirusami i innymi mikrobami.

Hushoffice to cała linia kabin akustycznych: jednoosobowe do pracy w pojedynkę, modułowe dla dwójki pracowników, a także budki telefoniczne oraz kabiny do spotkań i wideokonferencji nawet dla 10 osób. Kabiny akustyczne zaspokajają różnorodne potrzeby pracowników: bezpieczeństwo, komfort użytkowania, różnorodności miejsc pracy i prywatności.

Bezpieczne powłoki antywirusowe

Transmisja wirusów oraz innych mikrobów w biurze następuje między ludźmi poprzez bezpośredni lub pośredni kontakt z zakażoną osobą. Do zakażenia dochodzi drogą kropelkową poprzez kontakt ze śliną i wydzielinami pochodzącymi od chorej osoby, kiedy ta kaszle, kicha lub mówi. Do zainfekowania może też dojść w sytuacji, kiedy mamy bezpośredni kontakt z powierzchnią, na której znajdują się skażone wydzieliny i przenosimy je na usta, oczy lub śluzówkę nosa.

Zastosowanie płynów do dezynfekcji wiąże się z wieloma niedogodnościami. Nie wszystkie powierzchnie mogą być dezynfekowane za pomocą płynów, a regularne stosowanie środków dezynfekcyjnych może uszkodzić lub zmatowić niektóre materiały. Z kolei ozonowania nie można przeprowadzić na sprzęcie elektronicznym, a po zabiegu należy odczekać, aby z pomieszczeń wywietrzały pozostałości chemikaliów.

W kabinach Hushoffice zastosowano innowacyjne rozwiązanie maksymalizujące bezpieczeństwo pracownika i minimalizujące ryzyko zakażenia wirusami i innymi mikrobami. Wszystkie często dotykane powierzchnie w kabinach Hushoffice zostały pokryte specjalną nanopowłoką fotokatalityczną, która przeciwdziała rozwojowi wirusów i innych drobnoustrojów. Pod wpływem światła zarówno naturalnego, jak i sztucznego, osiąga ona właściwości dezynfekujące. Powierzchnia jest praktycznie sterylna. Dodatkowo bezpieczeństwo maksymalizuje wydajna wentylacja, która wpływa też na poprawę samopoczucia pracownika i efektywność wykonywanych zadań. Powietrze w kabinie jest zawsze świeże i pozbawione zanieczyszczeń.

Dlaczego powłoka to bezpieczne rozwiązanie?

Kluczowym składnikiem nanopowłoki jest cienka warstwa dwutlenku tytanu. Jest on katalizatorem reakcji, w której pod wpływem działania światła powstają reaktywne formy tlenu. Wirusy, bakterie i inne zanieczyszczenia organiczne znajdujące się na powierzchni zostają utlenione, dzięki czemu powierzchnia pozostaje niemal sterylna.

Powłoka jest trwała i utrzymuje się przez minimum 12-miesięcy  na powierzchni wewnątrz kabin. Nanocząstki  nie odrywają się od powierzchni  nawet pod wpływem ścierania,  zarysowania i czyszczenia powierzchni. Produkt jest nieszkodliwy,  bezzapachowy i całkowicie  neutralny dla ludzkiego zdrowia.  Badania potwierdzają, że nanocząsteczki nie wchłaniają się przez skórę  przez co są całkowicie bezpieczne  dla człowieka.

open