Home News Grupa Selena z nowym standardem WINS dla branży
Grupa Selena z nowym standardem WINS dla branży
0

Grupa Selena z nowym standardem WINS dla branży

0
0

Nowe wytyczne Komisji Europejskiej zakładają całkowitą dekarbonizację do 2050 roku. W związku z tym Grupa Selena – polski producent i dystrybutor chemii budowlanej – organizuje debatę, podczas której grono siedmiu ekspertów ze środowiska architektów, sektora budowlanego i energetycznego omówi, jak sprostać wyzwaniom stojącym przed branżą budowlaną. Wydarzenie odbędzie się 4 lutego o godzinie 11:00 i będzie transmitowane online.

Idea zrównoważonego budownictwa i rozwoju jest wpisana w strategię firmy. Selena od lat wprowadza na rynek innowacyjne i energooszczędne rozwiązania, m. in. wysokorefleksyjną i hydroizolacyjną powłokę COOL-R® oraz pianokleje zmniejszające zużycie wody i prądu. W styczniu br. Grupa dołączyła do Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC (Polish Green Building Council). Od zeszłego roku grono ekspertów Grupy Selena wraz z wewnętrznym działem R&D oraz instalatorami okien pracowało nad nowym Standardem uszczelniania i izolacji okien WINS. To kolejny krok Seleny wpisujący się w szeroką strategię przeciwdziałania zmianom klimatycznym, jednocześnie to innowacyjna odpowiedź na współczesne potrzeby branży budowlanej.

Opracowany w zeszłym roku Standard WINS Seleny to pierwszy tego typu dokument normatywny
i edukacyjny, definiujący standardy uszczelniania stolarki otworowej. Wraz ze standardem przygotowaliśmy także kompletny 3 warstwowy system produktów do uszczelniania okien Tytan WINS. Te rozwiązania zapobiegają utracie energii w budynku mieszkalnym nawet do 30%, dzięki czemu redukują emisję gazów cieplarnianych do atmosfery
– mówi Prezes Zarządu Grupy Selena, Krzysztof Domarecki. – Wdrażając na rynek nowy standard Seleny chcemy edukować konsumentów i branżę, dzieląc się innowacyjnymi rozwiązaniami – dlatego organizujemy panel dyskusyjny o tym, jak osiągnąć dekarbonizację budownictwa do 2050 roku.

Debata online „Jak osiągnąć dekarbonizację budownictwa do 2050 roku? Jak poprawić efektywność energetyczną budynków na przykładzie Standardu WINS Seleny” odbędzie się 04.02.2021 r. o godzinie 11:00. Do wydarzenia może dołączyć każdy – klikając w link lub na portalach społecznościowych (Facebook i LinkedIn) Seleny FM.

W debacie wezmą udział: Andrzej Błaszczyk (Oknotest.pl), Alicja Kuczera (PLGBC), Szymon Firląg (Związek Pracodawców – Producentów Materiałów dla Budownictwa), Rafał Schurma (visio) oraz Andrzej Wiszniewski (Narodowa Agencja Poszanowania Energii). Z ramienia Seleny wystąpią Krzysztof Domarecki (Prezes Grupy Selena) i Michał Specjalski (Dyrektor Dywizji Okna i Drzwi w Grupie Selena), a całość poprowadzi Michał Karbowiak (Concordia Design).

Debata odbędzie się w dwóch panelach:

  1. 11:05-11:55 „Jak zmiany klimatyczne i nowe regulacje prawne wpływają na branżę budowlaną?”
  2. 12:00-12:45 „Co oznacza dekarbonizacja budownictwa z perspektywy indywidualnej – klienta, użytkownika, wykonawcy, architekta?”

Całość debaty będzie transmitowana na kanale Facebook i LinkedIn Seleny oraz za pośrednictwem Vimeo (pod linkiem: https://vimeo.com/504769992). W trakcie całego wydarzenia oglądający transmisję będą mogli zadawać prelegentom pytania za pośrednictwem czatu.

Po debacie o godzinie 14.00 organizatorzy zaplanowali spotkanie online dla przedstawicieli mediów. Konferencja odbędzie się za pośrednictwem platformy ZOOM – chętnych do wzięcia udział prosimy o kontakt na adres mailowy aturczyniewicz@komunikacjaplus.pl

 

open