Home Biznes i Ludzie Ludzie DOŚWIADCZENI PROFESJONALIŚCI
DOŚWIADCZENI PROFESJONALIŚCI
0

DOŚWIADCZENI PROFESJONALIŚCI

0
0

„Podczas każdej realizacji stawiamy sobie za cel zachowanie najwyższej jakości świadczonych usług oraz zastosowanie najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych.”, rozmowa z Krzysztofem Łaciakiem, Prezesem Zarządu Buma Contractor

Danuta Burzyńska: Po raz pierwszy Buma Contractor pojawiła się w rankingu 100 największych Generalnych Wykonawców w Polsce. Jak ocenia Pan debiut Spółki?

Krzysztof Łaciak: Ten wynik oceniam bardzo pozytywnie. W 2019 roku działalność Spółki skupiała się głównie na rynku krakowskim i wrocławskim – uplasowanie jej w pierwszej 50. Generalnych Wykonawców realizujących nie tylko obiekty kubaturowe, ale również inwestycje infrastrukturalne na terenie całej Polski oceniam jako bardzo dobry początek wzrostów naszej rynkowej pozycji.

Dot Office

D.B.: Obiekty biurowe, mieszkaniowe, a może budynki użyteczności publicznej? Jaki będzie główny kierunek działania Buma Contractor w 2021 roku?

K.Ł.: Jesteśmy Generalnym Wykonawcą z ponad 15-letnim doświadczeniem zdobywanym przy realizacji m.in. kompleksów biurowych, inwestycji mieszkaniowych, obiektów handlowo-usługowych dla inwestorów z sektora prywatnego. W tym roku planujemy rozszerzyć swoją działalność o zamówienia publiczne oraz w znacznym stopniu rozbudować współpracę z inwestorami nie tylko z Krakowa. W planach na najbliższy rok nie zapominamy również o tak znaczącej gałęzi naszej działalności, jaką są realizacje powierzchni biurowych zgodnie z indywidualnymi aranżacjami, tzw. fit-out. Dodatkowo możemy wspomóc najemców w pracach aranżacyjnych związanych z powrotem do biur. U wielu najemców pojawia się potrzeba przeorganizowania powierzchni biurowych, tak aby były bardziej przyjazne dla pracowników i zapewniały zwiększone odległości.

D.B.: Zatrzymajmy się na moment przy wspomnianych fit-outach – niewielu generalnych wykonawców może pochwalić się tak bogatym portfolio w tym zakresie.

K.Ł.: Do dnia dzisiejszego przekazaliśmy do użytkowania ponad 270 tys. m2 zaaranżowanych powierzchni biurowych. Realizowaliśmy zlecenia dla najbardziej wymagających klientów na rynku – zaczynając od czołowych międzynarodowych korporacji poprzez lokale gastronomiczne, kończąc na mniejszych lokalnych firmach. Największą satysfakcję dają kolejne zlecenia prac aranżacyjnych od naszych klientów – dzięki temu wiemy, że poziom naszych usług jest wysoki i zadowala inwestorów. Nie boimy się również wyzwań – nieszablonowe rozwiązania oraz skomplikowane projekty aranżacji powierzchni nie są nam obce, a przekazywane klientom wnętrza są zawsze przestrzeniami szytymi na miarę. Nasze bogate doświadczenie w połączeniu z precyzyjnymi harmonogramami prac i dostaw gwarantuje terminowość realizacji prac oraz dotrzymanie zaplanowanych budżetów.

Wadowicka 3

D.B.: Czym wyróżnia się sposób prowadzenia przez Państwa Spółkę inwestycji? Czym możecie zachęcić do współpracy potencjalnych inwestorów?

K.Ł.: To, co nas wyróżnia, to zgrany i sprawdzony zespół specjalistów. Podczas realizacji prac zapewniamy wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę kierowniczo-inżynierską, nie zapominając przy tym o bezpieczeństwie prowadzonych robót. Ogromny nacisk kładziemy na doskonalenie modelu bezpiecznego oraz przyjaznego placu budowy. Prowadzone przez nas budowy docenia również Państwowa Inspekcja Pracy. Uwagę inwestorów przykuwa także fakt, że zdecydowana większość realizowanych przez nas obiektów biurowych posiada certyfikację zrównoważonego budownictwa m.in. BREEAM i LEED.

Cu Office

D.B.: Jakie słowa charakteryzują działalność Bumy Contractor?

K.Ł.: Doświadczeni profesjonaliści. Podczas każdej realizacji stawiamy sobie za cel zachowanie najwyższej jakości świadczonych usług oraz zastosowanie najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych. Bazujemy na gromadzonym przez lata doświadczeniu, jednocześnie starając się eliminować rozwiązania niekorzystne i narażające inwestora na niepotrzebne koszty. Zapewniamy również pomoc w procedurze formalnoprawnej celem uzyskania pozwolenia na użytkowanie obiektów.

D.B.: Czego życzyć Spółce w najbliższym roku?

K.Ł.: Przede wszystkim stabilności. Ubiegły rok i czas pandemii pokazał nam, że potrafimy dostosować się do nowych warunków pracy, nie tracąc przy tym na jakości. Mam nadzieje, że pomimo ciężkiej sytuacji na rynku w dalszym ciągu będziemy się rozwijać i zatrudniać nową kadrę.

29.Aleja

Zdjęcia archiwum Buma Contractor

open