Home Osobowość Branży 2020 ANDRZEJ ULFIG – Osobowość Branży 2020
ANDRZEJ ULFIG – Osobowość Branży 2020
0

ANDRZEJ ULFIG – Osobowość Branży 2020

0
0

ANDRZEJ ULFIG, Prezes Zarządu, Selena SA. Absolwent Politechniki Śląskiej w Gliwicach – kierunek Inżynieria materiałowa oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie – kierunek Zarządzanie i marketing.

Z Seleną związany niemal od samego początku jej istnienia, czyli od 1992 r. Od 2005 r. dowodzi spółką na rynku w Polsce, a od 2007 r. pełni funkcję prezesa zarządu Seleny SA. W trakcie gdy zarządzał Spółką, wiodąca marka Seleny – Tytan Professional stała się jedną z najsilniejszych w branży budowlanej w Polsce i do dziś cieszy się uznaniem zarówno w środowiskach branżowych, jak i wśród wykonawców. Andrzej Ulfig otrzymał za swoją pracę wiele nagród indywidualnych, takich jak Kreator Budownictwa Roku, Srebrny Polski Herkules, Złoty Polski Herkules czy Osobowość Branży. Już od lat doceniane są nie tylko jego szczególne osiągnięcia menedżerskie, ale też skuteczne zarządzanie zespołem. Żelazną zasadą, którą Andrzej Ulfig wyznaje w biznesie, jest, aby zawsze grać
w „ekstraklasie”.

Mimo trudnego, „covidowego” roku 2020 Selena odnotowała bardzo dobry wynik sprzedaży, głównie dla tych produktów, które są dedykowane do remontów domów i mieszkań. Dobre rezultaty biznesowe osiągnęliśmy także w obszarze zaawansowanych rozwiązań, takich jak materiały do renowacji dachów czy ocieplenia. Z naszej perspektywy – producenta i dostawcy chemii budowlanej, miniony rok wymagał dostosowania działań w poszczególnych segmentach rynku do zmian związanych z pandemią i jak najlepszego wykorzystania rynkowej koniunktury. Wewnętrznie – zmieniliśmy dotychczasową organizację pracy, koncentrując się mocno na działaniach online oraz zapewnieniu bezpieczeństwa zarówno naszym pracownikom, jak i partnerom biznesowym. Poprzedni rok był dla nas, jak i zapewne dla wielu rynkowych graczy, okresem wymagającym przystosowania się do „nowej rzeczywistości”. Bogatsi w tę wiedzę jako jedno z wyzwań w najbliższych miesiącach postrzegamy dalszy rozwój oferty produktów wysokiej jakości, spełniających zmieniające się wymogi prawne oraz środowiskowe. W centrum naszych działań niezmiennie pozostaje wykonawca, profesjonalizacja jego pracy i dbałość o bezpieczeństwo na budowach – nie tylko w Polsce, ale wszędzie tam, gdzie Selena dostarcza swoje produkty.

open