Home Builder Awards Osobowość Branży 2020 RADOSŁAW BORKOWSKI – Osobowość Branży 2020
RADOSŁAW BORKOWSKI – Osobowość Branży 2020
0

RADOSŁAW BORKOWSKI – Osobowość Branży 2020

0
0

RADOSŁAW BORKOWSKI Dyrektor Zarządzający i Członek Zarządu Somfy Polska Menedżer z wieloletnim doświadczeniem, związany z firmą Somfy od 20 lat, ekspert branży budowlanej. Z sukcesem zarządza polskim oddziałem globalnej marki, konsekwentnie realizując spójną strategię rozwoju w segmencie automatyki domowej, budynkowej i smart home na polskim rynku.

Rolę lidera w dynamicznie zmieniającej się organizacji buduje konsekwentnie w oparciu o całkowitą orientację na relacje 360° z klientami biznesowymi, instytucjonalnymi oraz indywidualnymi. Efektem takiego podejścia jest uzyskiwany rok do roku dwucyfrowy wzrost sprzedaży, utrzymanie wysokiej pozycji w czołówce europejskich oddziałów Grupy Somfy, a także stały wzrost zatrudnienia w polskim oddziale. Z pasją oddaje się misji popularyzacji smart urządzeń w domach i apartamentach, wprowadzając kulturę synergii biznesu w projektach realizowanych z największymi firmami na rynku. Zwolennik innowacji, digitalizacji oraz ekorozwiązań, które służą użytkownikom, zapewniając komfort i bezpieczeństwo, z jednoczesnym poszanowaniem zasobów naturalnych. Współzałożyciel oraz wiceprezes Stowarzyszenia Nowoczesne Budynki, interdyscyplinarnej platformy współpracy na rzecz poprawy stanowienia i wdrażania prawa w obszarze budownictwa.

Z dumą mogę powiedzieć, że Somfy Polska swoją działalność opiera o stabilne fundamenty wypracowane przez ćwierć wieku. Jako wieloletni obserwator rynku i branży budowlanej stwierdzam, że w prowadzeniu niemal każdego biznesu najważniejsze są elastyczność oraz odpowiedzialne budowanie relacji z interesariuszami w połączeniu ze świadomą strategią rozwoju. Rok 2020 wywołał głęboką rewolucję społeczną, która zmieniła zachowania konsumentów. Upowszechniająca się digitalizacja niemal wszystkich obszarów naszego życia z pewnością utrzyma się w najbliższych latach, a tempo zmian technologicznych – choć i tak już szybkie – jeszcze wzrośnie oraz jeszcze mocniej obejmie nasze domy i mieszkania. Najbardziej widoczną potrzebą stała się poprawa środowiska życia. Domy zyskały wymiar all-in-one: stały się jednocześnie biurem, szkołą, sklepem, przestrzenią do odpoczynku. Jako Somfy Polska jesteśmy nastawieni na konsekwentne i odważne wypełnianie naszych długoterminowych zobowiązań wobec klientów: chcemy, by budownictwo mieszkaniowe oraz użyteczności publicznej było zrównoważone, energooszczędne i przyjazne. Taki właśnie cel postawiliśmy sobie jako zespół dokładnie 25 lat temu i na tej drodze pozostajemy. Dziś chciałbym szczególnie podziękować oraz zadedykować wyróżnienie Osobowości Branży naszym partnerom biznesowym i całemu teamowi Somfy – efekt synergii działań, który osiągnęliśmy w tym pełnym wyzwań okresie, to nasza wspólna zasługa.

open