Home Architecture Design Skuteczna kontrola natężenia światła dziennego
Skuteczna kontrola natężenia światła dziennego
0

Skuteczna kontrola natężenia światła dziennego

0
0

Kontrolowane sterowanie światłem dziennym jest jednym z największych wyzwań w obecnych czasach. To sprawia, że coraz więcej osób wybiera rolety i zasłony okienne. Na rozwiązania z „najwyższej półki” decydują się zwłaszcza inwestorzy prestiżowych hoteli. O modelach wykorzystanych m.in. w Hotelu NOBU w rozmowie z Natalią Chylińską opowiada Karol Meks, Kierownik Sprzedaży w Blackout.

Karol Meks, Kierownik Sprzedaży w Blackout

Natalia Chylińska: Jakie rozwiązania z oferty Blackout wykorzystano w Hotelu NOBU?
Karol Meks: Kiedy zostaliśmy zaproszeni przez pracownię Medusa Group do realizacji rolet w restauracji Hotelu NOBU, byliśmy pewni, że będzie bardzo ciekawy projekt. Zaproponowaliśmy rolety elektryczne oraz modele z silnikami bateryjnymi. Bardzo ważnym parametrem przy takich realizacjach jest cichy silnik. Dlatego też zastosowaliśmy szwajcarskie rolety. Charakteryzują się one bardzo cichą pracą oraz co najważniejsze – bezawaryjnością. Kolejnym krokiem był dobór tkanin. Architekci zarówno w Polsce, jak i w USA wskazali nam parametry, jakich oczekują od tkaniny, oraz – co równie ważne przy takich realizacjach – jak tkanina powinna wyglądać.

N.Ch.: Czy to były rozwiązania standardowe czy może szyte na miarę?
K.M.: Jako Kierownik Sprzedaży firmy Blackout współpracuję z wieloma producentami tkanin (hiszpańskimi, włoskimi, francuskimi). Mieliśmy również to szczęście, że wybór materiałów nastąpił jeszcze na początku 2020 roku, czyli przed pandemią. Inwestor zdecydował się na tkaninę wyprodukowaną specjalnie dla niego. Rolety zamontowane są w sposób nawiązujący do paneli japońskich.

Restauracja w Hotelu Double Tree by Hilton we Wrocławiu

N.Ch.: NOBU to nie jedyny hotel z produktami Blackout. W jakich obiektach można użytkować Wasze produkty?
K.M.: Dostarczamy rozwiązania do wielu realizacji, zarówno w Polsce, jak i w innych krajach, takich jak Szwecja, Niemcy, Austria, Wielka Brytania, Barbados, USA. W ostatnich latach zainstalowaliśmy bardzo dobre systemy w hotelu Europejskim w Warszawie.

Rolety kasetonowe do skosów, Hotel Europejski w Warszawie

N.Ch.: Jakie rozwiązania zostały w nim wykorzystane?
K.M.: Dostarczyliśmy zarówno karnisze proste oraz gięte, a także rolety do części hotelowej, jak również rolety do biur na 4. piętrze i rolety na skośnej stolarce na 5. kondygnacji. Rozwiązania te zapewniają komfort pracy również w bardzo słoneczne dni, a sterowanie każdą roletą osobno pozwala na uzyskanie zarówno dobrego doświetlenia, jak również przesłonę tam, gdzie jest ona potrzebna.

N.Ch.: Ciekawym projektem z udziałem produktów Blackout była również restauracja w hotelu Double Tree by Hilton we Wrocławiu.
K.M.: Tu również dostarczyliśmy rolety chroniące przed nadmiernym słońcem. Zastosowanie tkaniny o odpowiednim parametrze przenikania ciepła zapewnia komfortowe warunki we wnętrzu bez nadmiernego obciążania klimatyzacji.

open