Home Architecture Design PROJEKTY 2021 – PIOTR NAWARA
PROJEKTY 2021 – PIOTR NAWARA
0

PROJEKTY 2021 – PIOTR NAWARA

0
0

Rok 2020 został zdominowany przez pandemię. To historyczne wydarzenie zamroziło wiele inwestycji na całym świecie – także tych architektonicznych. Do tej pory skupiano się na zmianach klimatycznych oraz na tym, jak należy w związku z tym zmienić kwestię projektowania, budownictwa.

PIOTR NAWARA
Moon Studio

Głównym nurtem, na jakim skupiają się nasi architekci, jest realizacja enklawy posiadającej cechy tworu samowystarczalnego.

Rok 2020 został zdominowany przez pandemię. To historyczne wydarzenie zamroziło wiele inwestycji na całym świecie – także tych architektonicznych. Do tej pory skupiano się na zmianach klimatycznych oraz na tym, jak należy w związku z tym zmienić kwestię projektowania, budownictwa. Nie zwracaliśmy uwagi na to, w jakich warunkach i na jakich przestrzeniach żyjemy. Tę sytuację zweryfikował lockdown.

Z pewnością mogliśmy zauważyć, że rok 2020 przyniósł ze sobą rozwój architektury, która lepiej realizuje potrzeby użytkowników. Jest skromniejsza, ale w większym stopniu odpowiada na nasze potrzeby.

Nowy rok mimo tak wielu przeszkód przyniósł także nowe możliwości. Moon Studio z powodzeniem kontynuuje projekty, które wystartowały w 2020 roku. To między innymi zespół budynków biurowych High5ive i budynek hotelowy w Krakowie, zabudowa mieszkaniowa w Warszawie czy realizacja zwycięskiego projektu konkursowego na wykonanie projektów wnętrz i wystaw stałych w Narodowym Centrum Kultury Filmowej w Łodzi.

Biuro rozpoczyna także pracę nad nowatorskimi projektami. Głównym nurtem, na jakim skupiają się nasi architekci, jest realizacja enklawy posiadającej cechy tworu samowystarczalnego, w dużej mierze proekologicznego, będącego także miejscem do życia, pracy, spędzania wolnego czasu.

Kompleks biurowy High5ive w Krakowie – Fot. Paweł Suder
EC1 Miasto Kultury Łódź – Wizualizacje Moon Studio
EC1 Miasto Kultury Łódź – render konkursowy; Konsorcjum – nsMoonStudio, Group AV, Plasma Project, AWP Systems Marek Masalski

open