Home News SERPOL COSMETICS ROZRASTA SIĘ W MIEŚCISKU
SERPOL COSMETICS ROZRASTA SIĘ W MIEŚCISKU
0

SERPOL COSMETICS ROZRASTA SIĘ W MIEŚCISKU

0
0

Serpol Cosmetics zwiększy powierzchnię produkcyjną i magazynową o 18 500 m kw. Wiodący dostawca produktów kontraktowych i marek własnych m.in. do dużych sieci handlowych jeszcze przed końcem roku znacznie podniesie wydajność swojego zakładu w Mieścisku. Inwestycję realizuje W.P.I.P. – generalny wykonawca z Poznania.

Na terenie firmy Serpol Cosmetics w Mieścisku toczą się prace związane z rozbudową obiektu produkcyjno-magazynowego, w którym zainstalowane zostaną kolejne nowoczesne linie przeznaczone do produkcji kosmetyków i chemii gospodarczej. W wyniku inwestycji hala powiększy się dwukrotne i powstanie kilkadziesiąt nowych miejsc pracy. Symboliczne wkopanie kamienia węgielnego odbyło się 18 czerwca 2021 r., a obiekt zostanie oddany do użytkowania w połowie października 2021 r.

 – Obecnie Serpol dostarcza 20 mln kosmetyków miesięcznie, a dzięki nowej inwestycji będziemy mogli kilkukrotnie zwiększyć produkcję. Zapotrzebowanie na środki czystości i higieny osobistej wciąż rośnie, a my jesteśmy obecni na 30 rynkach krajów europejskich i azjatyckich – powiedział Zdzisław Serwatka, prezes Zarządu Serpol Cosmetics. – Planujemy dalszą ekspansję, stąd decyzja o tak dużej rozbudowie, którą powierzyliśmy firmie W.P.I.P. kierując się jej wysokimi kompetencjami, fachowym doradztwem i dynamicznym działaniem. 

Hala powstanie w technologii mieszanej w oparciu o słupy żelbetowe i dźwigary kratownicowe, z obudową ścian z płyty warstwowej. Wewnątrz zaplanowano antresolę o powierzchnia ok. 3000 m kw. 

Jako generalny wykonawca realizowaliśmy już wiele inwestycji w działających obiektach produkcyjnych. Wiemy jak istotne jest prowadzenie prac w sposób, który nie utrudnia bieżącego funkcjonowania firmy. Ważne jest zrozumienie potrzeb Inwestora i poznanie specyfiki jego biznesu. Do nas należy zarekomendowanie najlepszych rozwiązań, które spełnią oczekiwania i wspomogą rozwój inwestora, a później sprawna realizacja budowy. To podstawowy warunek wspólnego sukcesu całej inwestycji – wyjaśnia Jakub Lach, Dyrektor ds. Klientów Kluczowych W.P.I.P.   

Obecnie firma Serpol Cosmetics może poszczycić się wykorzystaniem nowoczesnych technologii produkcyjnych i receptur opracowywanych we własnym laboratorium, a dzięki zwiększeniu powierzchni będzie mogła wdrożyć kolejne innowacje.

Więcej informacji: www.wpip.pl

open