Home Materiały i Technologie DACHY SOLARNE 2w1 I EKOLOGICZNE CARPORTY
DACHY SOLARNE 2w1 I EKOLOGICZNE CARPORTY
0

DACHY SOLARNE 2w1 I EKOLOGICZNE CARPORTY

0
0

Dach zintegrowany z ogniwami fotowoltaicznymi cieszy się coraz większym zainteresowaniem inwestorów. Wygląda nowocześnie, zasila dom w darmową energię ze słońca i jednocześnie ma wszystkie cechy, które zapewniają jego ochronę oraz izolację.

To pionierskie na światową skalę rozwiązanie oferuje firma SunRoof, która opracowała przełomową technologię najbardziej wydajnych dachów solarnych (kW/m2) o najniższym śladzie węglowym CO2 w swojej klasie. Zaprojektowany w Szwecji dach 2w1 urzeczywistnia marzenia o samowystarczalnym energetycznie domu w bezkompromisowej architekturze.

Dach solarny 2w1 – na czym polega innowacja?

Dachy solarne 2w1 to połączenie ogniw fotowoltaicznych z architekturą budynku. Pełnią jednocześnie dwie funkcje – chronią budynek przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych i produkują energię elektryczną. Technologia przetestowana w wymagających skandynawskich warunkach oraz potwierdzona atestami przez szwedzki instytut RISE gwarantuje wyjątkową wytrzymałość, a także bezpieczeństwo przez dziesięciolecia. Zbudowana z ekologicznych i w pełni biodegradowalnych materiałów podkonstrukcja montażowa jest lekka
oraz łatwa w montażu.

Dlaczego z SunRoof nie musimy iść na kompromis? Do niedawna wielu inwestorów nie decydowało się na instalację paneli fotowoltaicznych na dachach domów ze względów estetycznych. Jak się okazuje, wybierając dobrą energię od SunRoof, można połączyć funkcjonalność, trwałość i design. Dach 2w1 zawdzięcza swój imponujący wygląd ultralekkim oraz cienkim modułom glass– glass o bezramkowej konstrukcji. Stylowa, nowoczesna konstrukcja, a do tego minimalistyczny szwedzki styl to połączenie, które dopasowuje się do każdego projektu domu oraz integruje z materiałami o różnych kształtach czy kolorach.

SunRoof to idealny wybór dla domów samowystarczalnych energetycznie. Pokrywa całkowite zapotrzebowanie na prąd do zasilania urządzeń elektrycznych, ogrzewania domu, klimatyzacji, systemu smart home, a także do ładowania samochodów elektrycznych. Dobrze zaplanowana inwestycja maksymalizuje korzyści z energii odnawialnej, zwróci się w ciągu 5–7 lat i znacząco podniesie wartość nieruchomości.

Efektowne i funkcjonalne carporty

Do swojego ekosystemu rozwiązań, obejmującego dachy 2w1 i fasady solarne oraz innowacyjną technologię do zarządzania energią, SunRoof dołączył kolejny element – solarne carporty, które ułatwiają wybór bardziej zrównoważonego środka transportu. Doskonale sprawdzają się, gdy inwestor nie ma możliwości zbudowania dachu solarnego lub elewacji PV.

Carporty to też rozwiązania 2w1 – zadaszenie i darmowy prąd, który można wykorzystać do ładowania samochodów elektrycznych, a także hybrydowych, a nadwyżkę energii przeznaczyć do zasilania urządzeń elektrycznych w domu. Są obiektami wolnostojącymi, zajmują mało miejsca, a dodatkowo idealnie komponują się z otaczającą przestrzenią. Elektryczny samochód to tylko kwestia czasu, a technologia solarna daje gwarancję jego darmowego ładowania i komfortowego użytkowania przez lata. To przyszłościowe rozwiązania, które pozwolą całkowicie przejść na energię odnawialną. Realizacje SunRoof można obejrzeć na sunroof.pl.

Zdjęcia archiwum SunRoof

open