Home Architecture Design Oświetlenie, które sprosta koncepcji architektonicznej
Oświetlenie, które sprosta koncepcji architektonicznej
0

Oświetlenie, które sprosta koncepcji architektonicznej

0
0

Światło często decyduje o ostatecznym wyglądzie realizowanego wnętrza, a nawet całej bryły budynku, jednak nie każda koncepcja projektowa okazuje się osiągalna w ramach założonego budżetu. HSK LEDY, polski producent oświetlenia i technologii związanych ze światłem adresuje swoje działania do architektów i projektantów, mając na celu wspieranie ich w projektach, w których światło wieńczy wizję architekta. Współpraca od wczesnych etapów pozwala na tworzenie ambitnych koncepcji bez obaw o to, że w czasie realizacji zostaną one nieudolnie zmodyfikowane.

Często spotykamy się z sytuacjami, kiedy piękny projekt architektoniczny na ostatnim etapie realizacji traci swoją moc przez wybór niespójnego z założeniami oświetlenia. Niekiedy decydują o tym finanse, ale czasem także błędny dobór opraw. Staramy się zapobiegać takim problemom, wspierając architektów i projektantów od najwcześniejszych etapów pracy nad projektem – dowiadujemy się od przedstawicielki firmy.

Dział projektowy firmy HSK wykonuje obliczenia natężeń oświetlenia oraz doradza w kwestiach możliwych rozwiązań instalacyjnych. Może także opracować system sterowania i rozmieszczenie poszczególnych jego elementów – opraw, czujników, sterowników. To pozwala uniknąć na etapie wykończenia niespodzianek, które często są mordercze dla budżetu i wizji architekta.

Wykonujemy obliczenia, doradzamy, konsultujemy, pomagamy nawet na poziomie projektu instalacji czy doboru najlepszych rozwiązań montażowych. Jeżeli jest taka potrzeba – wykonujemy także oprawy na zamówienie, o wymiarach i parametrach wynikających z wizji architekta – kontynuuje przedstawicielka firmy.

Przykłady realizacji prowadzonych od A do Z we współpracy z projektantami to między innymi klatki schodowe zaprojektowane przez Michała Fikusa z Fikus Studio w ramach kompleksu mieszkalnego Glivia autorstwa medusa group. W budynkach udało się pogodzić minimalistyczny, postindustrialny styl z profesjonalnym oświetleniem, które kryje w sobie elementy sterujące oraz zasilanie awaryjne wymagane w ciągach komunikacyjnych wszystkich nowych obiektów mieszkalnych i użytkowych.

Przeglądając ofertę firmy HSK LEDY warto zwrócić uwagę na rozbudowany dział opraw LED z wbudowanym modułem zasilania awaryjnego. Wybór takiego rozwiązania to decyzja, która musi zostać podjęta już na etapie projektu instalacji elektrycznej. Jest to jednak najsłuszniejsze wyjście wszędzie, gdzie sklepienia nie mogą zostać “zaśmiecone” elementami technicznymi, na przykład na coraz popularniejszych sufitach betonowych.

Firma HSK LEDY to przeszło 30 lat doświadczeń w zakresie produkcji elektroniki, a także 10 lat specjalizacji w technologii oświetleniowej LED. Zespół firmy stawia sobie za cel dostarczanie oświetlenia, które łączy estetykę i efektywność energetyczną. Oprawy oświetleniowe  HSK charakteryzuje wysoka wydajność i wieloletnia trwałość dzięki optymalnej konstrukcji i przemyślanej optyce. To sprawia, że wybór opraw od tego dostawcy pozwala osiągnąć doskonałe efekty wizualne przy zachowaniu energooszczędności oświetlenia, co z każdym dniem staje się istotniejszym argumentem dla inwestorów.

open