Home Architecture Design Trendy w projektowaniu wnętrz według Axalty
Trendy w projektowaniu wnętrz według Axalty
0

Trendy w projektowaniu wnętrz według Axalty

0
0

Cisza, pierwiastek ludzki i… trwałe wykończenia: Studio prognozowania trendów Axalta Coating Systems przedstawia kolory i wykończenia na rok 2022.

Poza bardziej oczywistymi skutkami COVID-19 Axalta przewiduje, że praca w domu będzie wiązać się z rosnącą potrzebą ciszy i spokoju – w tym powierzchni oraz projektów wnętrz, które sprzyjają wyciszeniu i pozwalają odizolować się od świata zewnętrznego. Minimalizm znów w modzie Dominować będą naturalne materiały i odpowiadająca im neutralna paleta: stonowane kolory, delikatne faktury, minimalistyczne kształty oraz powierzchnie. Tematem przewodnim jest spokój, a paleta kolorów skupia się na „neo-neutralnych” barwach.

Człowiek w centrum uwagi
Druga prognoza zakłada, iż ze względu na coraz bardziej powszechną obecność sztucznej inteligencji i zautomatyzowanych procesów w naszym codziennym życiu projektanci wnętrz postawią na trend pozycjonujący człowieka w centrum uwagi. Powierzchnie przypominające ręcznie robione wykończenia z gliny, drewna oraz rattanu będą łączone z kolorami i fakturami o wyglądzie bardziej industrialnym. Tego typu stylistyka zdominuje wykończenia, które widzimy na elewacjach oraz ramach okiennych, a także wewnątrz budynków.

Kolor roku
W najnowszym numerze Sally Put, ColourDesign Manager w Axalta, ogłasza kolor roku 2021: SuprAnodic Nature: „Na podstawie zebranych danych analitycznych oraz całej naszej wiedzy o kolorach przekonaliśmy się, że chociaż czerń, szarość i biel nadal pozostają ponadczasowymi bestsellerami, pojawiła się nowa moda na wykończenia „anodowane”, dające gładki, matowy, subtelny metaliczny efekt, który z pewnością stanie się numerem jeden wśród architektów wnętrz, projektantów oświetlenia, mebli i nie tylko.

Raport trendów
Te i inne prognozy zostały zebrane w corocznej publikacji firmy Axalta, raporcie trendów vibes, analizującym kolory, wykończenia oraz efekty, które będą dominować w kolejnym roku w branży architektonicznej i projektowaniu wnętrz. Każdy egzemplarz jest dostarczany ze wzornikiem 10 modnych kolorów, o których mowa w magazynie. Drukowany magazyn vibes oraz wachlarzyk kolorów można zamówić bezpłatnie na: www.axalta.pl/vibes2021.

open