Home News 20 lat partnerskiej współpracy W.P.I.P. z firmą Schiessl
20 lat partnerskiej współpracy W.P.I.P. z firmą Schiessl
0

20 lat partnerskiej współpracy W.P.I.P. z firmą Schiessl

0
0

Generalny wykonawca zrealizuje dla Schiessl Polska Sp. z o.o. kolejny obiekt w formule zaprojektuj-wybuduj. Nowa powierzchnia magazynowa w Środzie Wielkopolskiej, na terenie dostawcy urządzeń i komponentów do chłodnictwa i klimatyzacji ukończona będzie wiosną 2022 roku – czyli 20 lat od pierwszej wspólnej budowy obu firm.   

Współpraca W.P.I.P. z firmą Schiessl rozpoczęła się w 2002 r. Generalny wykonawca zrealizował wówczas pierwszy obiekt dla tego klienta w Ruszkowie k/Środy Wielkopolskiej. W 2012 r. Schiessl przeniósł działalność do Środy Wlkp. i budowę nowej hali i biurowca, o łącznej powierzchni ponad 2500 m kw. powierzył ponownie W.P.I.P. W 2016 r. obiekt został rozbudowany o ok. 1 000 m kw., a obecnie trwają prace, w ramach których osiągnie powierzchnię ok. 5000 m kw. Tegoroczna inwestycja jest czwartą realizacją W.P.I.P. dla spółki Schiessl, podejmowaną na przestrzeni 20 lat partnerskiej współpracy.

W.P.I.P. jest wiarygodnym partnerem, który rzetelnie realizuje powierzone zlecenia w zakresie generalnego wykonawstwa inwestycji przemysłowych. Wysoko wykwalifikowana kadra inżynierska z dużym zaangażowaniem i starannością przeprowadziła przed laty proces budowy i rozbudowy naszego obiektu w Środzie Wielkopolskiej. Mając na względzie ich fachowość i niezawodność, planując w 2020 roku kolejne etapy rozwoju naszej firmy, ponownie podjęliśmy współpracę z W.P.I.P. – komentuje Marek Wawryniuk, Prezes Zarządu Schiessl Polska Sp. z o.o.

W wyniku nowej inwestycji do istniejącego budynku usługowego dobudowana zostanie część magazynowa oraz plac manewrowy. Hala powstaje w technologii konstrukcji stalowych ASTRON. Obiekt z uwagi na złożone warunki gruntowo-wodne będzie posadowiony na palach. Umowa podpisana została na początku 2021 r., prace budowalne ruszają we wrześniu 2021 r.

Doskonale pamiętam początek współpracy W.P.I.P. z firmą Schiessl, kiedy jako świeżo upieczony inżynier osobiście nadzorowałem montaż słupów pod pierwszą halę budowaną dla tego klienta. Aż trudno uwierzyć, że było to niemal 20 lat temu, ale na pewno satysfakcjonujący jest fakt, że w tym czasie wiele wspólnie zbudowaliśmy i wciąż się rozwijamy – mówi Adam Paprzycki, Dyrektor ds. Klientów Kluczowych W.P.I.P. – Nowa inwestycja realizowana jest w formule zaprojektuj-wybuduj, więc obecnie prowadzimy prace projektowe, ale niebawem wchodzimy na budowę – dodał Dyrektor.

Firma Schiessl Polska Sp. z o.o. jest dostawcą urządzeń i systemów HVACR oraz dystrybutorem gazów chłodniczych. Jest także współtwórcą i aktywnym uczestnikiem ogólnopolskiej sieci odzysku i regeneracji czynników chłodniczych, koordynowanej przez Fundację Ochrony Klimatu PROZON.

Jako firma świadoma ekologicznie, inwestor zdecydował się na wdrożenie w obiekcie zrównoważonych rozwiązań, które będą korzystniejsze dla środowiska naturalnego oraz przeprowadzenie procesu certyfikacji Planet Friendly.

 – Dobre relacje z firmą Schiessl budujemy od dwóch dekad – od pierwszej inwestycji, kiedy byliśmy firmami kilkunastoosobowymi, po dziś – gdy kadra każdej z firm liczy ponad 100 osób. W.P.I.P. przywiązuje dużą wagę do jakości budowanych obiektów przemysłowych i magazynowych, więc projektując i realizując instalacje często wykorzystujemy produkty oferowane przez firmę Schiessl. Dzięki partnerstwu i zaufaniu nasza współpraca przynosi korzyści także naszym klientom – tłumaczy Janusz Signetzki, Wiceprezes Zarządu W.P.I.P.      

Na zdjęciu od lewej: Marek Wawryniuk, Prezes Zarządu Schiessl Polska Sp. z o.o. i Janusz Signetzki, Wiceprezes Zarządu W.P.I.P.      
open