Home PATRONATY 6th Polish-Swiss Innovation Day, 14.10.2021
6th Polish-Swiss Innovation Day, 14.10.2021
0

6th Polish-Swiss Innovation Day, 14.10.2021

0
0

Innowacyjne rozwiązania chroniące środowisko – od poprawy efektywności energetycznej po zmniejszenie zużycia zasobów i odpadów.

Dlaczego warto wziąć udział w Polish-Swiss Innovation Day?

Jaka jest rola państwa w rozwoju zielonej technologii? Gdzie firmy widzą największe szanse biznesowe związane z zielonymi technologiami? Czy inwestycje w bardziej zrównoważone rozwiązania są opłacalne? Jakie przeszkody napotykają firmy?

W centrum uwagi znajdą się dwa obszary – niskoemisyjna produkcja i rozwiązania oparte na odnawialnej energii oraz zrównoważone budownictwo i budynki. Tematy te są szczególnie istotne w Polsce, biorąc pod uwagę szybki wzrost produkcji przemysłowej, prosperujący sektor budowlany oraz koszyk energetyczny, który w dalszym ciągu w znacznej mierze opiera się na paliwach kopalnych takich jak węgiel i gaz.

Uczestnicy będą mogli śledzić inspirujące wystąpienia i panele dyskusyjne z udziałem ekspertów ze Swiss Center for Electronics and Microtechnology (CSEM), Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego i renomowanych firm jak – ABB, Alpiq SE, DWF, Franke, Group Jobst Willers Engineering AG, REALTI, Schindler Polska, Sika Poland, Zehnder Polska. Nie zabraknie również kluczowych przykładów rozwiązań Cleantech prosto ze Szwajcarii, które zaprezentuje instytucja promująca handel i inwestycje -Switzerland Global EnterSprise.

Gospodarzami wydarzenia będą J.E. Juerg Burri, Ambasador Szwajcarii w Polsce oraz Michał Stępień (UBS), Prezes Polsko – Szwajcarskiej Izby Gospodarczej.

W skrócie o Polish-Swiss Innovation Day

Wspieranie innowacji to strategiczny cel polskiego rządu. Szwajcaria plasuje się na pierwszym miejscu wśród najbardziej innowacyjnych gospodarek (m.in. według  UN Global Innovation Index) a szwajcarskie firmy prężnie inwestują w Polsce, tworząc ponad 65 000 miejsc pracy.

Aby umożliwić wymianę doświadczeń pomiędzy obydwoma krajami, na coroczną konferencję Polish-Swiss Innovation Day zapraszani są  eksperci, politycy, wykładowcy i przedsiębiorcy, którzy promują innowacje rozwiązania. W poprzednich latach spotkania poświęcone były takim tematom jak: How to Shape a Successful Digital Ecosystem , Better Urban Life i Sustainable Mobility in Poland and Switzerland”.

Cykl konferencji jest organizowany wspólnie przez Polsko-Szwajcarską Izbę Gospodarczą i Ambasadę Szwajcarii w Polsce.

Jak wziąć udział w konferencji

Uczestnicy mogą bezpłatnie zarejestrować się na konferencję i wziąć w niej udział 14 października albo w trybie online (brak limitów miejsc) albo w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie (liczba miejsc ograniczona). Program, notki biograficzne prelegentów oraz formularz rejestracyjny są już dostępne na stronie: https://psid2021.pl

Polish-Swiss Innovation Day 2021 jest integralną częścią Circular Week Poland 2021, który odbędzie się w Warszawie w dniach 11-17 października i będzie  promował zrównoważoną produkcję  i konsumpcję.

Rejestracja: www.psid2021.pl

open