Home Architecture Design Idealnie wpasowane w styl
Idealnie wpasowane w styl
0

Idealnie wpasowane w styl

0
0

Fotele są niezaprzeczalnie jednymi z kluczowych elementów każdej sali audytoryjnej. Ich wybór nie może się opierać jedynie na analizie właściwości akustycznych czy wygody – choć są to oczywiście czynniki, których nie sposób pominąć. Ważne jest również, by zadbać, aby ich kolorystyka i kształt pasowały do wystroju pomieszczenia. W końcu pierwsze, co widz zauważy, wchodząc do sali, to kolor fotela, nadający wnętrzom charakteru.

Tradycyjnie sala koncertowa czy teatralna kojarzy nam się z purpurą lub granatem – jednak już od lat nowe trendy przechodzą z największych projektów również na te bardziej kameralne. Obecnie w salach koncertowych królują stonowane, eleganckie odcienie szarości, jednak można zauważyć coraz większą odwagę projektową w doborze wykończeń materiałowych w inwestycjach w Polsce.

ZPSM nr 1 w Warszawie

W tym miejscu warto wspomnieć przykład Teatru Kameralnego w Bydgoszczy. Przy jego rewitalizacji marka Forum by Nowy Styl dostarczyła trzynaście rzędów foteli Oscar. Ten klasyczny w linii fotel audytoryjny powstał z myślą o dokładnie takich obiektach. W pierwotnej wersji wybrano szarą tkaninę obicia foteli, jednak konsultacje Dyrektora Teatru z ekspertami marki Forum by Nowy Styl doprowadziły do zmiany decyzji. Z myślą o najmłodszych widzach – czyli głównych gościach Teatru Kameralnego – fotele widowni zyskały pełne życia, energetyzujące barwy. Cztery kontrastowe kolory ułożone w nieregularny sposób dodają wnętrzu sali elementu figlarności, a stonowane wykończenie reszty sali eksponuje odświeżającą kolorystykę widowni.

W przypadku sal koncertowych kluczowe jest połączenie estetyki z cechami akustycznymi. W realizacji dla Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie, po długich konsultacjach z architektem oraz inwestorem, wybrano fotel Tiago Etiuda. Również w tym przypadku w wykończeniach foteli zastosowano różne odcienie kolorów: czerwonego dla jednej z sal, a zielonego dla drugiej.

ZPSM nr 1 w Warszawie

Ideą było nadanie tym aulom charakteru nieco lżejszego, bliższego kształcącym się tam uczniom. Ponadto różne kolory sal wzmacniają indywidualny charakter każdej z nich i pomagają w orientacji wewnątrz budynku.

Marka Forum by Nowy Styl ma w ofercie szeroką gamę wykończeń foteli, gwarantującą wybór rozwiązania, które idealnie wpasuje się w styl danej sali i obiektu.


Fot. w nagłówku: Teatr Kameralny, Bydgoszcz (Zdjęcia archiwum Forum by Nowy Styl)

open