Home Architecture Design Very Offices – miejsca pracy przyszłości
Very Offices – miejsca pracy przyszłości
0

Very Offices – miejsca pracy przyszłości

0
0

V.Offices jest zlokalizowany na terenie dawnego obszaru przemysłowego Krakowa i oferuje 24 700 m2 powierzchni najmu brutto. Podczas gdy na parterze znajdują się lokale handlowe oraz restauracja, na pięciu wyższych kondygnacjach są wyłącznie biura. Dodatkowo hall i ogólnodostępne patio z zielenią pełnią funkcję przestrzeni publicznych, dostępnych dla wszystkich pracowników.

Budowa jednego z najwyżej ocenionych w BREEAM biur na świecie

Efektywność w budynkach biurowych zyskała nową nazwę: V.Offices. Zlokalizowany w Krakowie nowo wybudowany biurowiec oferuje 24 700 m² powierzchni najmu, która została stworzona zgodnie z najwyższymi standardami w zakresie ekologii oraz ergonomii i wellbeing. Z wynikiem BREEAM 98,87% V.Offices jest najbardziej efektywnym budynkiem biurowym w Polsce i jednym z najbardziej zrównoważonych biur na świecie. Biorąc pod uwagę klasyfikację budynków BREEAM International, jest to drugi najwyżej sklasyfikowany budynek biurowy na świecie. Ten znakomity wynik został osiągnięty również dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii sterowania oświetleniem oraz użyciu opraw oświetleniowych firmy TRILUX.

V.Offices jest zlokalizowany na terenie dawnego obszaru przemysłowego Krakowa i oferuje 24 700 m² powierzchni najmu brutto. Podczas gdy na parterze znajdują się lokale handlowe oraz restauracja, na pięciu wyższych kondygnacjach są wyłącznie biura. Dodatkowo hall i ogólnodostępne patio z zielenią pełnią funkcję przestrzeni publicznych, dostępnych dla wszystkich pracowników V.Offices. Nowoczesna architektura w kształcie litery V zapewnia użytkownikom eleganckie oraz komfortowe warunki pracy, jednak prawdziwą siłę przebicia tego kultowego budynku stanowi jego nowatorskie podejście do kwestii zrównoważonego rozwoju. TRILUX, jako dostawca z jednego źródła, przyczynił się do ekologicznego charakteru budynku, dostarczając łącznie 1540 opraw zarówno do oświetlenia wewnętrznego, jak i zewnętrznego.

TRILUX – idealny partner w dziedzinie oświetlenia dla zrównoważonego rozwoju

Stworzenie wyjątkowo wydajnego i zrównoważonego budynku od początku było deklarowanym celem inwestora. Ponieważ BREEAM bierze pod uwagę nie tylko efektywność energetyczną budynku, ale także takie aspekty jak zanieczyszczenie światłem oraz komfort wizualny, wybór odpowiednich opraw i rozwiązań oświetleniowych jest kluczowy dla uzyskania najwyższego wyniku. – System oświetlenia należy rozpatrywać pod kątem wpływu na człowieka i na środowisko. Ważne, aby w świetle poszukiwania najlepszych rozwiązań te dwa aspekty nie były pomijane – podsumowuje Dominik Włodarczyk, BREEAM International Assessor. Dlatego zespół projektowy szybko zdecydował się na firmę TRILUX. Oprócz bogatej oferty, umożliwiającej wyposażenie całego budynku w oprawy oświetleniowe z jednej ręki, za wyborem TRILUX przemawiały wzornictwo,jakość i wysoka wydajność.– Oprawy marki TRILUX mają bardzo dobre widmo oświetleniowe. Sprawiają wrażenie „miękkiego światła”. Po tym właśnie można odróżnić dobrą oprawę od złej –podkreśla instalator Jerzy Trześniowski. Niezawodna dostępność rozwiązań, pięcioletnia gwarancja oraz fakt, że produkty są produkowane w Europie, przyczyniły się do podjęcia decyzji o wyborze TRILUX.

Maksymalizacja wydajności, minimalizacja emisji

Aby uzyskać wynik BREEAM na poziomie 98,87%, wszystkie aspekty budynku muszą być maksymalnie zoptymalizowane. W odniesieniu do oświetlenia oznacza to zastosowanie najbardziej energooszczędnych opraw oświetleniowych, a także upewnienie się, że są one włączane tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Dlatego sterowanie oświetleniem w częściach wspólnych opiera się na modułach DALI połączonych z czujnikami ruchu. Oświetlenie zewnętrzne działa w zespoleniu z czujnikami zmierzchowymi, ograniczającymi zanieczyszczenie światłem do minimum. Architekt Andrzej Gacek ilustruje, jak głęboka jest integracja systemów oświetleniowych z wyjątkową wydajnością budynku: – Oświetlenie zostało zintegrowane z elektrozaworami w toaletach. W przypadku braku światła jest odcinany całkowity dopływ wody.


Zdjęcia archiwum TRILUX Polska

open