Home News Viessmann po szczycie klimatycznym COP26 w Glasgow
Viessmann po szczycie klimatycznym COP26  w Glasgow
0

Viessmann po szczycie klimatycznym COP26 w Glasgow

0
0

Firma Viessmann, jako lider branży grzewczej, zobowiązała się do osiągnięcia zerowej emisji netto do połowy stulecia oraz zmiany oferty produktów na rozwiązania oparte na odnawialnych źródłach energii. CEO firmy, Max Viessmann 8 listopada przedstawił te cele klimatyczne na COP26 w Glasgow. Wszystkie działania firmy mają na celu zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych.

Viessmann robi kolejny ważny krok w kierunku neutralności klimatycznej i zerowej emisji. Firma przedstawiła swój pierwszy raport klimatyczny na COP26 w Glasgow i zobowiązała się do redukcji emisji pochodzącej z produkcji oraz swoich produktów zgodnie z celem 1,5°C określonym w porozumieniu paryskim z 2015 roku. – Każda firma musi dziś stać się firmą działającą w trosce o środowisko (…) Musimy podkreślić naszą odpowiedzialność za przyszłość i mieć świadomość, że sposób, w jaki żyjemy dzisiaj, wpłynie na przyszłe pokolenia – powiedział Max Viessmann, Co-CEO Viessmann Group.

Cele opublikowane w Raporcie Klimatycznym są częścią długoterminowej strategii klimatycznej Viessmann, która obejmuje również partnerstwa klimatyczne z Dostawcami, Partnerami, Pracownikami oraz Klientami. Firma Viessmann będzie mierzyć postępy, wyznaczając sobie cel zmniejszenia o 55% emisji gazów cieplarnianych do 2030 roku w porównaniu do 2019 roku. Zostanie to osiągnięte głównie poprzez masowe przesunięcie portfolio produktów w kierunku rozwiązań opartych na odnawialnych źródłach energii.

Ostatnie przykłady działań Viessmann rzecz klimatu to m.in. projekt „Misja Zero”, którym miał na celu pomoc w osiągnięciu neutralności klimatycznej dla regionu Waldeck-Frankenberg, w którym znajdują się zakłady Viessmann. To również działanie Fundacji „Świadomi Klimatu” oraz wielokrotnie nagradzana Kampania „ViMove”, która angażuje Pracowników, Partnerów i Klientów do sadzenia miliona drzew w ramach społecznościowych i indywidualnych zajęć sportowych.

open