Home Architecture Design Bit Creative dla Solenis
Bit Creative dla Solenis
0

Bit Creative dla Solenis

0
0

W kampusie Lixa mieści się nowa siedziba firmy Solenis . Aranżacja znajduje się na trzech piętrach i liczy 3500m2. Biuro zaprojektowane jest w układzie otwarty z wydzielonymi salami konferencyjnymi, pojedynczymi pokojami, strefami do pracy w ciszy i skupieniu oraz przestrzeniami socjalnymi sprzyjającymi integracji. Przestrzeń zainspirowana jest brandem i dzialnością firmy. Chłodny kolor niebieski został ocieplony dużą ilością drewna, naturalnej zieleni i stonowanych kolorów. Heksagonalny kształt nawiązujący do wzoru chemicznego (Firma zajmuje się produkcją i dystrybucją chemiczną) został „ zmiękczony” obłymi, opływowymi kształtami zainspirowanymi wodą.

Reprezentacyjna strefa wejścia.

Recepcja mieści się na pierwszym piętrze i jest połączona ze strefą konferencyjną oraz poczekalnią z aneksem kuchennym. Projektując biuro dla firmy Solenis ważne było dla nas uzyskanie ciepłego wnętrza i przytulnej atmosfery z delikatnymi akcentami nawiązującymi do działalności firmy . Postawiliśmy na obłe kształty które świetnie współgrają z drewnem i zielenią. W strefie wejścia znajduje się ściana z mchu która uzupełnia się z drewnianą ścianą i meblami. Dodatkowym atutem przestrzeni jest samoobsługowy punkt kawiarniany, w którym oczekujący mogą nie tylko poczęstować się kawą ale również zapoznać z graficzną historią działalności firmy.

Chemicznie i nie za surowo.

Biuro zaprojektowane jest w stylu industrialnym z mocnym ociepleniem drewnem, cegłą i akcentami kolorystycznymi. Motyw chemiczny przewija nam się w kształcie i wykończeniu ścian. Jest on motywem przewodni ale traktowanym jako delikatne uzupełnienie, a nie dominanta. Myślę, że głównym sukcesem tego projektu jest właśnie wyważenie tego akcentu. Surowe wykończenie ścian, słupów i sufitów świetnie kontrastuje z kolorami, naturalną zielenią betonem czy cegłą.

Moc kształtów i kolorów.

Projekt to gra obłych kształtów i form inspirowanych wodą z kontrastowymi heksagonami. Dosyć surowe wnętrze, ocieplone drewnem i zielenią, jest uzupełnione o stonowane akcenty kolorystyczne. Zielony, niebieski, żółty czy fioletowy są to barwy które na co dzień mocno kontrastują. W tym wypadku ich nasycenie świetnie wkomponowuje się w elementy wystroju całego otoczenia. Całość aranżacji w odbiorze jest bardzo lekka i świeża.

Funkcja

Aranżacja w całości zaprojektowana została w układzie przedzielonym pokojami. Pracownicy mają do swojej dyspozycji wiele stref do pracy w ciszy i skupieniu. Na przestrzeni otwartej zaprojektowaliśmy wiele stref multifunkcyjnych gdzie pracownicy mogą zmienić rytm wykonywanych obowiązków. Jest to między innymi green zone( przestrzeń wypoczynkowa lub do większych prezentacji w mniej formalnej formie) czy strefa wokół drzewa ( przestrzeń do spotkań ad hock lub pracy w innym środowisku niż biurko). Do dyspozycji jest również szereg mniejszy salek wokół trzonu budynku gdzie możemy odbyć krótkie spotkanie bądź wykonać telefon. Na każdym z pięter znajduje się kuchnia ze strefą jadalnianą oraz coffee pointy. Dodatkowo na piętrach zostały zaprojektowane sale z możliwością łączenia trzech mniejszy w jedną dużo co powoduje swobodne w wykonaniu spotkania w większym gronie.

Ergonomia i komfort pracy

Jak w każdym z naszych projektów zadbaliśmy również i o te aspekty. Biuro wyposażone jest w ergonomiczne stanowiska pracy i komfortowe sale konferencyjne czy pomieszczenia do pracy w ciszy i skupieniu. Koreański fotel Sidiz z zagłówkiem i możliwością regulacji odcinka lędźwiowego został wybrany ze względu na swoją ergonomie. Jego wykończenie w postaci bieli i niebieskiej siatki nadaje również dużej lekkości do wnętrza. Zadbaliśmy również o odpowiednie wyposażenie przestrzeni pomagającej zachować odpowiednie parametry akustyczne. Podłoga wyłożona jest wykładziną o najwyższych parametrach dźwiękochłonnych. Sufity wykonane są z materiałów akustycznych takich jak wełna drzewna, filc, płyta perforowana czy sufit modułowy akustyczny wykonany w organicznych kształtach na open space nad stanowiskami pracy. W mniejszych salkach użyliśmy filcowych opraw co znacząco wpływa na poprawę akustyki. Między biurkami znalazło się miejsce dla przegród akustycznych. Stanowiska pracy oddzielone są od komunikacji wysokimi szafami z dekoracyjnymi elementami i zielenią. Na wykończeniu ścian w salach i open space występują na całych ścianach lub fragmentach elementy dekoracyjne z filcu które stanowią wartość dekoracyjną i akustyczną. Ściany szklane użyte w projekcie są podwójnie szklane, a drzwi występują w obramowaniu z progiem opadającym. Ostatnim elementem są odpowiednio dobrane oprawy. Dzięki odpowiedniemu rozmieszczeniu lamp stworzyliśmy dobrze doświetloną przestrzeń. Wszystko to pozwala nam na zaprojektowanie ergonomicznych i komfortowych warunków do pracy.

Detale

Wnętrze jest lekkie i przyjemne w odbiorze pomimo dużej intensywności detali czy materiałów. Są one elementem uzupełniającym ale dominującym. Staramy się aby detale były dobrze wkomponowane w przestrzeń aby naturalnie wynikały z układu czy potrzeby funkcji. W ten sposób udaje nam się stworzyć funkcjonalną i estetyczną przestrzeń. Np. tablice w formie hexagonów czy mech w tym samym kształcie. Ściany mobilne obłożone filce z delikatnymi „przecięciami” materiału po skosie. Faliste niebieskie sufity czy brandowe haxagony podświetlone. Wszystko to nadaje wnętrzu niepowtarzalnego charakteru i jest zarazem funkcjonalne do czego dążymy w każdym projekcie.


Design: Bit Creative Barnaba Grzelecki photos: Katarzyna Seliga-Wróblewska, Marcin Wróblewski / Fotomohito

open