Home Builder Awards Osobowość Branży 2021 ADAM KOROL – OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2021
ADAM KOROL – OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2021
0

ADAM KOROL – OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2021

0
0

Członek Zarządu Ruukki Polska Sp. z o.o. Senior Vice President Ruukki Construction

Tempo wydarzeń w Ruukki w 2021 r. było zawrotne. Wymienię tylko te, które dotyczyły rynku polskiego. Najpierw pojawiły się wyzwania dotyczące globalnego braku stali i zakłóconych łańcuchów dostaw innych surowców oraz ostra konkurencja na zmiennym rynku budowlanym. Ponadto wdrożenia nowych produktów, znaczny nacisk na zrównoważony rozwój w Ruukki i związane z nim inwestycje.

Wszystko to działo się podczas pandemii, która wymusiła na nas zmianę metod pracy oraz jeszcze szybszą digitalizację w każdym obszarze działania. Dlatego z dumą mogę powiedzieć w imieniu wszystkich pracowników Ruukki, że daliśmy radę. Co więcej, w 2021 r. odnotowaliśmy najlepsze wyniki w historii firmy. Nasze zakłady produkcyjne pracowały na pełnych obrotach i dokładaliśmy wszelkich starań, by w tak trudnych warunkach rynkowych nie zawieść naszych klientów. Sprawdziły się oparte na wzajemnym zaufaniu relacje. Udało nam się wprowadzić nowe produkty. Poszerzyliśmy ofertę okładzin elewacyjnych w segmencie premium o rozwiązanie Primo Plana. Jako pierwsi na rynku zaproponowaliśmy płytę warstwową z okładziną zewnętrzną ze stali Cor-Ten®. Nowa płyta Ruukki® Patina łączy energooszczędne własności płyty z przyjazną dla środowiska stalą Cor-Ten® i znakomicie wpisuje się w naszą strategię zrównoważonego rozwoju.

Zobowiązaliśmy się, że od 2026 r. wybrane komponenty budowlane będą produkowane ze stali wytworzonej bez udziału paliw kopalnych. Ślad węglowy tych produktów zmniejszy się o 85%. To prawdziwy przełom w kwestii zrównoważonego budownictwa. W działaniach własnych do 2026 r. zmniejszymy emisje CO2 o 25%. Pomogą nam w tym m.in. najnowsze inwestycje. Już w II kwartale 2022 r. w Obornikach uruchomimy nową linię produkcji płyt warstwowych z wełny mineralnej. Nowa technologia pozwoli na dalszą poprawę energooszczędnych własności płyt. Myślę, że ten przegląd pokazuje, jak wiele dzieje się w Ruukki. Patrząc na dotychczasowe efekty, możemy z optymizmem spoglądać w przyszłość. Mamy świetny, niezawodny zespół, który zasługuje na miano Budowlanej Firmy Roku. W imieniu Ruukki bardzo dziękuję za to wyróżnienie.


ADAM KOROL to Członek Za-rządu Ruukki Polska Sp. z o.o. oraz Senior Vice President w Ruukki Construction. Zarządza dywizją Building Envelopes. Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, gdzie ukończył kierunek zarządzanie i marketing ze specjalizacją zarządzanie logistyczne. Do firmy Ruukki dołączył w 2007 roku. Podczas 14 lat pracy w Ruukki był odpowiedzialny za obsługę klienta, zarządzanie łańcuchem dostaw, zakupy, produkcję, a od 2018 roku zarządza dywizją Building Envelopes. Specyfikę firmy i branży poznawał, pracując na wszystkich szczeblach organizacji – od stanowisk krajowych, przez region CEE, do odpowiedzialności za dywizję. Przed dołączeniem do Ruukki doświadczenie zdobywał w branży FMCG i poliolefin. W budowaniu pozycji rynkowej firm zawsze stawiał na współpracę z klientami oraz na rozwój kompetencji współpracowników. Za jeden z najważniejszych trendów rozwoju firm i gospodarki uważa odpowiedzialny oraz zrównoważony rozwój – ten kierunek wdraża z zespołem w Ruukki.

https://www.ruukki.com/pol

https://www.facebook.com/ruukki.dachy

open