Home Builder Awards BUDOWLANA FIRMA ROKU 2021 ADAMIETZ SP. Z O.O. – BUDOWLANA FIRMA ROKU 2021
ADAMIETZ SP. Z O.O. – BUDOWLANA FIRMA ROKU 2021
0

ADAMIETZ SP. Z O.O. – BUDOWLANA FIRMA ROKU 2021

0
0

Był 1997 rok, kiedy w rodzinnym Kadłubie pod Strzelcami Opolskimi Rajmund Adamietz zarejestrował firmę, której użyczył nazwiska. Wiedział już wtedy, że po latach prowadzenia biznesu w Niemczech chce rozwinąć skrzydła na tym kawałku ziemi, na której jego rodzina prowadziła młyn i cieszyła się szacunkiem lokalnej społeczności.

ADAMIETZ, CZYLI ZNAK JAKOŚCI

Ponad ćwierć wieku później Rajmund Adamietz dalej mieszka tam, gdzie stał rodzinny młyn, ale jego firma już się w rodzinnej wsi nie mieści. Ma główną siedzibę w pobliskich Strzelcach Opolskich i… dziesięć oddziałów w Polsce oraz za granicą. Realizuje inwestycje dla takich marek jak Tesla, HBC Cola, Porsche, Procter & Gamble, Audi…

Półtora tysiąca pracowników na etatach wygenerowało w ubiegłym roku prawie półtora miliarda złotych przychodu. Dynamiczny wzrost obrotów firmy to w dużej mierze zasługa kompleksowego podejścia do obsługi inwestorów. Do tego nawiązuje słynne hasło „Budujemy od A do Z”.

– Ale zanim zbudujemy, to nasi inżynierowie zaprojektują obiekt, a potem doprowadzimy inwestycje pod klucz, wykorzystując w ogromnej mierze własne materiały świetnej jakości. To nasz wyróżnik i przewaga konkurencyjna –
mówi Rajmund Adamietz.

Adamietz Sp. z o.o. jest potentatem na rynku usług budowlanych i perłą w koronie wielobranżowej grupy kapitałowej.
Wokół głównej spółki wyrosły takie firmy jak produkująca płyty warstwowe – ARPANEL, konstrukcje stalowe – FORMOPEX, profile zimnogięte i obróbki blacharskie – PROFILAR, prefabrykaty żelbetowe PREFAR, suwnice RIALEX i zbiorniki stalowe – KS. W skład Grupy Adamietz wchodzi także firma ABM Logistic – transport, spedycja i roboty ziemne oraz OPEX – generalne wykonawstwo obiektów mieszkaniowych i użyteczności publicznej.

Jakość kadry, solidne związanie ludzi z firmą, to oczko w głowie właściciela i zarządu. Grupa Adamietz ma własne brygady specjalizujące się w pracach żelbetowych, montażu konstrukcji, dachów i ścian. Współpracuje z gronem uznanych podwykonawców oraz profesjonalnych firm specjalistycznych. Tak mocne zaplecze techniczne, logistyczne i intelektualne pozwala przyjmować firmie ze Strzelec Opolskich praktycznie każde zlecenie, zarówno w Polsce, jak i za granicą. W tym te najbardziej skomplikowane, jak budowa fabryki Tesli Elona Muska pod Berlinem czy zakładu soli warzonej dla Ciech Salz Deutschland, spółki zależnej polskiego Ciechu. Ta swoista „kompletność” Grupy Adamietz sprawdziła się zwłaszcza w czasie pandemii, kiedy przerwanie łańcucha dostaw wymusiło na wielu wykonawcach przestoje powodujące niepewność wśród inwestorów.

Grupa Adamietz rozmiarem przypomina już klasyczną korporację, ale zachowała familijny charakter. Duży nacisk kładzie się tu na utrzymanie przyjaznych relacji wewnątrz organizacji. Każdy z pracowników wie, że może przyjść do menadżerów i samego właściciela ze swoimi problemami zawodowymi oraz życiowymi. I że nie pozostanie bez pomocy.

– Biznes to nie tylko zarabianie pieniędzy – mówi Rajmund Adamietz. – To także budowanie długofalowych relacji
opartych na zaufaniu. Tak wewnątrz firmy, jak z jej partnerami. Chciałbym, żebyśmy wszyscy w branży przykładali większą wagę do etyki biznesu. Żeby wróciły czasy, że „tak” znaczyło „tak”, a „nie” to „nie”. Kiedyś to była świętość.


www.adamietz.pl

https://www.facebook.com/adamietz.group

open