Home Builder Awards BUDOWLANA FIRMA ROKU 2021 ALSTAL GRUPA BUDOWLANA SP. Z O.O. SP.K. – BUDOWLANA FIRMA ROKU 2021
ALSTAL GRUPA BUDOWLANA SP. Z O.O. SP.K. – BUDOWLANA FIRMA ROKU 2021
0

ALSTAL GRUPA BUDOWLANA SP. Z O.O. SP.K. – BUDOWLANA FIRMA ROKU 2021

0
0

ALSTAL to grupa kapitałowa ze stuprocentowym polskim kapitałem, plasująca się w czołówce firm budowlanych. W portfolio firmy znajdują się zarówno prestiżowe projekty realizowane dla prywatnych inwestorów, kontrakty publiczne o strategicznym znaczeniu dla rozwoju gospodarczego na poziomie krajowym, jak i mniejsze przedsięwzięcia o charakterze lokalnym.

LIDER BRANŻY BUDOWLANEJ

Historia ALSTAL Grupa Budowlana rozpoczęła się w 1976 roku, kiedy to Alojzy Szczupak otworzył zakład ślusarki w miejscowości Turzany pod Inowrocławiem. Dzisiaj ALSTAL ma oddziały w Poznaniu, Gdańsku, Wrocławiu, Bydgoszczy, Łodzi i Katowicach, w których realizuje warte setki milionów inwestycje.

Firma specjalizuje się w projektowaniu oraz generalnym wykonawstwie inwestycji budowlanych w zakresie budownictwa kubaturowego. ALSTAL ma na swoim koncie szerokie spektrum inwestycji na krajowym rynku – od budowy szpitali i centrów medycznych, przez farmy wiatrowe, po renowację obiektów zabytkowych. W portfolio grupy znalazła się m.in. budowa Opery Leśnej w Sopocie, Term Maltańskich w Poznaniu, stadionu MotoArena w Toruniu czy wielokrotnie nagradzana Szkoła Muzyczna w Warszawie. Niewątpliwie jedną z wyjątkowych realizacji będzie szczecińska Fabryka Wody – nowoczesny kompleks basenowo-edukacyjny z największą liczbą saun w Europie. Ta inwestycja to projekt wart ponad 350 mln złotych.

ALSTAL oraz realizowane przez nią inwestycje są laureatami wielu ważnych konkursów, m.in. Teraz Polska, Lider Polskiego Biznesu, Budujemy Bezpiecznie, Budowa Roku, Budowa na Medal Pomorza i Kujaw, Modernizacja Roku & Budowa XXI w. Firma wielokrotnie została uhonorowana również tytułem Budowniczy Polskiego Sportu.

Przychody na poziomie 500 mln złotych rocznie i mocno zdywersyfikowany portfel zamówień to nie tylko dowody wielkich zmian, które następowały w firmie w ciągu 45-ciu lat jej istnienia, ale również aspekty działalności gwarantujące perspektywę dalszego rozwoju.


https://www.alstal.eu/

https://www.facebook.com/GrupaALSTAL

open