Home Builder Awards Osobowość Branży 2021 ANDRZEJ OŚLIZŁO – OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2021
ANDRZEJ OŚLIZŁO – OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2021
0

ANDRZEJ OŚLIZŁO – OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2021

0
0

Prezes Zarządu Develia SA

W 2022 roku Develia będzie obchodzić 15-lecie działalności – to piętnaście lat nieustannego rozwoju oraz reagowania na rynkowe wyzwania i potrzeby. To także okres ciągłego udoskonalania naszych produktów.

W tym czasie wybudowaliśmy blisko 14 tysięcy mieszkań w największych aglomeracjach Polski. Dokładaliśmy wszelkich starań, aby nasi klienci czuli się w nich komfortowo i bezpiecznie. Pozycja, jaką dziś zajmujemy wśród czołowych deweloperów w Polsce, jest najlepszym dowodem na to, że nasze nieruchomości są doceniane przez nabywców. Ich zadowolenie oraz dobre samopoczucie to dla nas priorytet. Warto pamiętać o tym, że podstawą sukcesu firmy jest doświadczony i zorientowany na osiąganie celów zespół. Jestem bardzo zadowolony z faktu, że pracownicy Develii stanowią świetnie funkcjonujący, zgrany team, który nie boi się nawet najbardziej wymagających zadań. Wszelkie osiągnięcia, które zdobywa firma, są wynikiem zaangażowania każdego pracownika i dowodem na to, że efekty tej pracy są dostrzegane nie tylko wewnątrz spółki. Przed Develią nowe wyzwania – w związku z obraną strategią zamierzamy znacznie zwiększyć liczbę realizowanych mieszkań, rozwijać segment PRS, czyli najmu instytucjonalnego, oraz wyraźniej zaangażować się w obszary związane ze zrównoważoną działalnością. Prowadzone dezinwestycje portfela nieruchomości komercyjnych dają nam dodatkowe źródło finansowania planowanego dynamicznego rozwoju.


ANDRZEJ OŚLIZŁO, Prezes Zarządu Develia SA. Jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Katowicach (kierunek ekonomia) oraz Politechniki Śląskiej w Gliwicach (kierunek informatyka). Ukończył także studia MBA na European University w Montreux w Szwajcarii. Od ponad 25 lat zarządza przedsięwzięciami biznesowymi w Polsce i za granicą. Specjalizuje się w zarządzaniu oraz rozwoju firm, optymalizacji strategii, inwestycjach, w tym fuzjach i przejęciach nakierowanych na wzrost wartości. W swojej karierze z sukcesem pełnił funkcję prezesa oraz członka zarządu spółek z branż: ICT, TSL, lotniczej i w sektorze finansów oraz bankowości (m.in. Schenker Sp. z o.o., LOT SA, Aviva SA,Expander Advisors Sp. z o.o., Burietta Sp. z o.o. – Grupa Inelo). Jego doświadczenie zawodowe obejmuje także współpracę z funduszami Private Equity, m.in. Trinity Management i Innova Capital, z ramienia których pełnił funkcje nadzorcze oraz zarządcze w organach spółek portfelowych, a także odpowiadał za wzrost ich wartości i wyjścia kapitałowe.

https://www.develia.pl

https://www.facebook.com/develiapl

open