Home Builder Awards Osobowość Branży 2021 SHRAGA WEISMAN – OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2021
SHRAGA WEISMAN – OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2021
0

SHRAGA WEISMAN – OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2021

0
0

CEO Aurec Home Holding

Rok 2021 zarówno dla nas, jak i całej branży, był czasem wyjątkowym. Jak pokazują najnowsze dane Głównego Urzędu Statystycznego, w okresie od stycznia do końca października 2021 roku oddano do użytkowania więcej mieszkań, niż to było przed rokiem.

Według dostępnych danych było to aż 184,4 tys. nowych lokali, co oznacza o 4% więcej niż w 2020 roku. Łączna powierzchnia użytkowa mieszkań wyniosła 17,2 mln m2, czyli o niemal 10% więcej w stosunku r/r. Wzrosła też liczba mieszkań, na których budowę wydano pozwolenia oraz liczba mieszkań, których budowę rozpoczęto. Od początku roku do końca października 2021 r. wydano takie pozwolenia na 283,4 tys. lokali mieszkalnych, tj. o 29,2% więcej niż w analogicznym okresie w 2020 roku. Statystyki wskazują na dynamikę rynku. W 2021 roku z sukcesem zrealizowaliśmy cele, które pierwotnie zaplanowaliśmy na 2 lata. Nie oznacza to, że teraz zwalniamy tempo, wręcz przeciwnie: cały czas działamy na pełnych obrotach. Przygotowujemy się do otwarcia Etapu B1 Fabrica Ursus i Etapu V – Miasteczko Jutrzenki, a także planujemy otwarcie Etapu I Dzielnicy Róż i Dzielnicy Lawendy. Kupiliśmy również teren pod kolejną inwestycję My Forest na warszawskiej Białołęce.


SHRAGA WEISMAN, Prezes Zarządu Aurec Home Holding uważa, że tylko optymizm i rozsądne ważenie ryzyka pozwala podejmować możliwie najlepsze decyzje. To podejście do biznesu sprawdza się już od ponad ćwierćwiecza, bo CEO Aurec Home to manager z ponad 25-letnim doświadczeniem w prowadzeniu i zarządzaniu operacjami rozwojowymi w Polsce oraz na rynku międzynarodowym. Filozofię tę realizuje, prowadząc dziś Aurec Home, którego celem jest budowanie wysokiej jakości mieszkań w konkurencyjnych cenach. Udogodnienia, które proponujemy naszym klientom, są wpisane w DNA naszej firmy. Aurec Home nie sprzedaje jedynie metrów kwadratowych, ale również pewien styl życia – mówi Shraga Weisman. Z Aurec Home, spółką należącą do międzynarodowej grupy kapitałowej Aurec Capital, która działa na rynku nieruchomości od lat 60., jest związany, jako Prezes i Współwłaściciel, od 2018 roku. Wcześniej był m.in. dyrektorem generalnym oraz członkiem zarządu spółki Ronson Development notowanej na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Pełnił także obowiązki dyrektora generalnego spółki Ashdar Building Company Ltd., jednej z największych spółek deweloperskich w Izraelu, od maja 2007 r. notowanej na giełdzie w Tel-Awiwie. W latach 1990–1997 był dyrektorem generalnym spółki Natanya Tourism Development Company, która realizowała projekty budownictwa mieszkaniowego oraz rozwoju infrastruktury w Izraelu. Ma dyplom licencjata (BA) Uniwersytetu w Tel-Avivie i dyplom MSC z Technion – Israel Institute of Technology oraz jest dyplomowanym rzeczoznawcą nieruchomości w Izraelu.

https://aurechome.pl/

https://www.facebook.com/AurecHome

open