Home Builder Awards Osobowość Branży 2021 MAREK MARCHEWKA – OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2021
MAREK MARCHEWKA – OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2021
0

MAREK MARCHEWKA – OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2021

0
0

Dyrektor Zarządzający CREATON Polska Sp. z o.o.

Rok 2021 rozpoczął się w naszej organizacji fuzją CREATON i TERREAL, tworzącą nowego lidera rynku dachówek ceramicznych w Europie. W wyniku tego ostatnie 12 miesięcy było dla nas czasem intensywnej pracy nad konsolidacją procesów wewnątrzgrupowych, wymiany doświadczeń oraz wzajemnej edukacji.

Był to także okres mierzenia się z różnymi wyzwaniami, jakie przyniosła pandemia COVID-19. Dzięki naszym wspólnym staraniom, zaangażowaniu w realizację codziennych obowiązków, rok 2021 był najlepszym w ponad 20-letniej historii spółki. Osiągnęliśmy z nadwyżką zamierzone cele, nie tylko dzięki dobrej koniunkturze na rynku, ale przede wszystkim dzięki obranej strategii biznesowej. Nasze zakłady produkują ponad 40 mln dachówek rocznie, które są dostępne na terenie całego kraju oraz eksportowane na wiele rynków zagranicznych. Mamy doskonałe zaplecze technologiczne, wysoką kulturę organizacyjną i kapitał ludzki, które są wartością samą w sobie – siłą napędzającą koło sukcesów. Świadczy o tym m.in. nagroda Budowlana Firma Roku, przyznana CREATON Polska po raz drugi z rzędu.

Przed nami kolejne wyzwania, z którymi przyjdzie nam zmierzyć się w obecnym roku. Jestem przekonany, że dzięki zaangażowaniu każdego pracownika, doskonałej synergii całego zespołu możemy stawiać kolejne, śmiałe cele oraz realizować marzenia zarówno w wymiarze indywidualnych karier, jak i rozwoju naszego biznesu, a tym samym utrzymać niekwestionowaną pozycję lidera ceramicznych pokryć dachowych.


MAREK MARCHEWKA, Dyrektor Zarządzający CREATON Polska Sp. z o.o., od blisko 25 lat jest związany z marką CREATON. Od początku odpowiedzialny za kompleksowe wprowadzenie CREATON i sprzedaż produktów tej marki na polskim rynku. W latach 2009–2017 pełnił funkcję Dyrektora Sprzedaży w CREATON Polska sp. z o.o. Uczestniczył w najważniejszych projektach mających na celu rozwój firmy, m.in. w otwarciu w 2009 r. fabryki dachówek cementowych w Chojnicach oraz w 2012 r. jednej z najnowocześniejszych w Europie fabryki dachówek ceramicznych w Widziszewie, a w 2021 r. w połączeniu CREATON z Grupą TERREAL. W 2017 r. objął stanowisko Dyrektora Zarządzającego CREATON Polska sp. z o.o., która po-siada trzy fabryki i zajmuje się sprzedażą eksportową do 8 krajów zlokalizowanych na południe oraz wschód od Polski. Uhonorowany w 2021 r. Galicyjską Wielką Nagrodą Budownictwa za wkład w rozwój branży budowlanej.

https://www.creaton.pl/

https://www.facebook.com/CreatonPolska

open