Home Builder Awards Osobowość Branży 2021 ANDRZEJ BIBIK – OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2021
ANDRZEJ BIBIK – OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2021
0

ANDRZEJ BIBIK – OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2021

0
0

Prezes Zarządu EJOT Polska

Historia EJOT Polska jest wzorcowym przykładem polskiej transformacji. Można ją opisać, bazując na baśni H.Ch. Andersena Brzydkie kaczątko.

Korzenie fabryki w Ciasnej sięgają czasów polskiego socjalizmu. Historia walki „prywaciarza” z systemem represji gospodarczych i próbą przeżycia w ramach ekonomii socjalizmu oraz gospodarki planowanej to długi i ciekawy temat na inną okazję. Transformacja lat 90. szczęśliwie otworzyła możliwości współpracy z Zachodem. Pan Jerzy Kupka, rzemieślnik z Ciasnej, ruszył wtedy na poszukiwania partnerów biznesowych. Udało mu się w 1998 roku, wtedy zapadła decyzja o inwestycji Holdingu EJOT w Polsce. Początki były miłe, ale nie oszukujmy się, nasz kraj był w latach 90. traktowany jako źródło taniej siły roboczej. Taka miała być też rola zakładu w Ciasnej – niewielkiej fabryki z kilkudziesięcioma pracownikami. Rzemieślnicza produkcja krótkich serii, bez zautomatyzowanych procesów, które wymagały dużego wkładu pracy ludzkiej. To miało być takie brzydkie kaczątko. Po dwudziestu czterech latach działania EJOT Polska mamy zaskakująco inną sytuację. Fabryka w Ciasnej jest największym zakładem produkującym wyroby z tworzyw sztucznych w Holdingu. Jest też jedną z najbardziej efektywnych, najbardziej zautomatyzowanych fabryk, ze wspaniałą załogą ponad 300 pracownic i pracowników. Praca w środowisku międzynarodowym daje nam nowe szanse do łączenia wiedzy oraz doświadczenia z zakresu dobrej organizacji pracy z kreatywnością i zapałem charakterystycznym dla nas. Tak powstaje siła napędowa, którą tylko trzeba dobrze ukierunkować. Dzięki fachowej wiedzy oraz osobistej odpowiedzialności tworzymy jako zespół warunki do międzynarodowego sukcesu. Wyróżnia nas innowacyjność, a naszym celem jest nadawanie tempa pod kątem nowoczesnych produktów i rozwiązań systemowych, a także opracowywanie indywidualnych rozwiązań wynikających z potrzeb klientów. Do naszych priorytetów zaliczamy również działania proekologiczne, gdyż jako przedsiębiorstwo działające na rynkach całego świata ponosimy odpowiedzialność wobec naszych partnerów biznesowych, pracowników i przyszłych pokoleń. Redukcja emisji, zrównoważony rozwój – to jedne z naszych najważniejszych zadań na przyszłość. Myślimy o niej oraz podejmujemy działania, ale pamiętamy też o naszej przeszłości, podkreślając długoletnią tradycję firmy. Chcę Państwu powiedzieć, że jest mi niezwykle miło być częścią tej zmiany od brzydkiego kaczątka do łabędzia. Muszę też dodać, że to nie koniec, dalej będziemy się rozwijać. Przed nami rewolucja cyfrowa, redukcja emisji CO2 do zera. Na szczęście nasze pracownice oraz pracownicy są pełni pasji i to nas napędza. W tym roku obchodzimy wielki jubileusz Holdingu EJOT. Będziemy świętować stulecie EJOT na świecie pod hasłem „Bringing it together”, ponieważ od wielu lat w EJOT wiemy, że Jakość łączy.


ANDRZEJ BIBIK, Prezes Zarządu EJOT Polska Sp. z o.o, Dyrektor Zarządzający EJOT Polska Sp. k. Od ponad piętnastu lat piastuje stanowisko Prezesa Zarządu EJOT Polska Sp. z o.o. W tym czasie spółka EJOT w Polsce wielokrotnie rozbudowała swoje hale produkcyjne, zainwestowała w nowe maszyny i ponad siedmiokrotnie zwiększyła swoje przychody. Jest liderem prężnie działającego zespołu, z licznymi sukcesami oraz wyróżnieniami (Złoty Medal Targów Budma, wielokrotnie Gazele Biznesu, Diamenty Forbesa, Budowlana Firma Roku, Pracodawca Organizator Pracy Bezpiecznej, Polski Herkules, Osobowość Branży Budowlanej), realizującym strategię dynamicznego rozwoju firmy. Menadżer z osiągnięciami w planowaniu strategicznym, biznesie międzynarodowym, sprzedaży i negocjacjach. Prezes firmy certyfikowanej według ISO 9001 (Zarządzanie Jakością), ISO IATF 16949 (Stan-dard dla Przemysłu Motoryzacyjnego), ISO 14001 (Zarządzanie Środowiskiem) oraz ISO 50001 (Zarządzanie Energią), której mottem przewodnim jest dewiza „EJOT Jakość łączy”. Pan Andrzej Bibik ukończył studia na Wydziale Budowy Maszyn Politechniki Gdańskiej. Karierę zawodową rozpoczynał od pracy w Elektrowni Jądrowej w Żarnowcu. W następnych latach doświadczenie zawodowe zdobywał w firmach z kapitałem zagranicznym. Od roku 1994 był związany z marką Braas, praktycznie od jej wejścia na polski rynek, przez 12 lat od-powiadał za sprzedaż w Polsce. W roku 2004 został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi za wkład w rozwój budownictwa w Polsce.

https://www.ejot.pl/

https://www.facebook.com/EJOT-Polska-375703622854768/

open