Home Builder Awards Osobowość Branży 2021 MGR INŻ. GRZEGORZ BAJEK – OSOBOWOŚĆ BRANŻY
MGR INŻ. GRZEGORZ BAJEK – OSOBOWOŚĆ BRANŻY
0

MGR INŻ. GRZEGORZ BAJEK – OSOBOWOŚĆ BRANŻY

0
0

Prezes Zarządu GOLDBECK Comfort Sp. z o.o.

Przez lata działalności na rynku budowlanym dawniej firma Comfort, aktualnie GOLDBECK Comfort, zbudowała, utrzymała i wciąż rozwija swoją markę. Jest jednym z największych w Polsce producentów elementów prefabrykowanych dla budownictwa przemysłowego oraz mieszkaniowego. P.W. „COMFORT” Sp. z o.o. rozpoczęło działalność w 1990 roku. Nowoczesne technologie połączone z wieloletnim doświadczeniem założycieli spółki pozwoliły na utworzenie dynamicznej firmy mogącej sprostać wszelkim oczekiwaniom i potrzebom naszych Klientów.

Atutem przedsiębiorstwa jest olbrzymi potencjał wytwórczy oraz kadra obejmująca wysokiej klasy specjalistów. Angażując znaczną część wypracowanego kapitału, modernizując linie produkcyjne, stawiając wysokie wymagania pracownikom oraz kadrze kierowniczej, stworzono firmę profesjonalną i otwartą na potrzeby kontrahentów.

Zrealizowaliśmy kilkadziesiąt zagranicznych kontraktów budowlanych. Siłami naszych fachowców została zbudowana fabryka produkcji samochodów elektrycznych TESLA w Berlinie, fabryka produkcji akumulatorów do samochodów elektrycznych CATL w Erfurcie, hale na lotnisku we Frankfurcie n. Menem, biurowiec firmy Siemens w Monachium, Centrum Handlowe „GLOBUS” w Plauen, fabryka tekstylna w Görlitz, Kinocentrum w Cottbus i wiele innych.

W roku 1993 P.W. „COMFORT” uruchomiło działalność na rynku krajowym jako producent prefabrykatów żelbetowych. Stopniowo produkcja stała się głównym polem działalności firmy. Obecnie GOLDBECK Comfort jest wiodącym dostawcą prefabrykatów na budowy największych obiektów w Polsce: centrów handlowych, hipermarketów, kin, hal przemysłowych, budynków użyteczności publicznej. Dodatkowym atutem jest wprowadzenie od 2020 roku nowego produktu, jakim są prefabrykowane moduły sanitarne. Z dumą podkreślam, że największym atutem firmy są ludzie. W branży o tak dużej rotacji kadry prawie 40% załogi to osoby związane z firmą ponad 5 lat, mamy także kilkanaście pracujących od początku jej istnienia.


mgr inż. GRZEGORZ BAJEK, Prezes Zarządu Firmy GOLDBECK Comfort Sp. z o.o., od września 2021 roku Prezes Stowarzyszenia Producentów Betonu. Pasjonat budownictwa oraz manager z wieloletnim doświadczeniem. Grzegorz Bajek to absolwent Wydziału Budownictwa Politechniki Wrocławskiej i całe życie jest związany z budownictwem, a zwłaszcza z pre-fabrykacją betonową. Po ukończeniu w 1985 r. studiów rozpoczął pracę jako stażysta w Żagańskim Przedsiębiorstwie Budowlanym PCHiL „Modernbud”, rok później podjął pracę w Zakładzie Remontowo-Budowlanym przy LZPB w Lubaniu,

początkowo jako mistrz, później jako kierownik budowy, a następnie jako zastępca kierownika zakładu. Od 1990 roku przez kolejne 7 lat współwłaściciel Zakładu Budowlanego „BATOM” oraz właściciel Przedsiębiorstwa Handlowo-Usługowego „BIG” w Lubaniu. W 1998 roku rozpoczął pracę w Przedsiębiorstwie Wielobranżowym „COMFORT” – obecnie GOLDBECK Comfort z siedzibą w Rakowicach Małych, gdzie przeszedł wiele stanowisk, począwszy od specjalisty ds. przygotowania produkcji przez kierownika działu techniczno-handlowego, dyrektora ds. produkcji do prezesa zarządu. Podczas XVII Walnego Zjazdu Stowarzyszenia Producentów Betonu w Warszawie, które odbyło się 29 września 2021 roku, zostały wybrane nowe władze Stowarzyszenia. Pan Grzegorz Bajek, będący wieloletnim członkiem SPB, zaangażowany oraz aktywnie biorący udział w pracach organów Stowarzyszenia, został powołany na zaszczytne stanowisko Prezesa SPB. Prywatnie mąż, ojciec dwójki dzieci i dumny dziadek. Pasjonat gry w brydża – członek Polskiego Związku Brydża Sportowego, zainteresowany sportami zimowymi oraz wędkarstwem.

https://comfortsa.pl/

https://www.facebook.com/profile.php?id=100063499386145

open