Home Builder Awards BUDOWLANA FIRMA ROKU 2021 Bulak Projekt – BUDOWLANA FIRMA ROKU 2021
Bulak Projekt – BUDOWLANA FIRMA ROKU 2021
0

Bulak Projekt – BUDOWLANA FIRMA ROKU 2021

0
0

Początki biura projektowego Bulak Projekt sięgają lat 90-tych. Podczas długoletniej działalności zebraliśmy wiele doświadczeń w dziedzinie projektowej, a nasze portfolio to kilkaset realizacji. Przekształcaliśmy się organizacyjnie, odpowiadając na wymagania rynku, a od 2001 roku działamy pod marką Bulak Projekt.

SŁODKI ROK

Założycielem firmy jest Marek Bulak – autor lub współautor wielu znanych projektów architektonicznym, m.in. Cukrowni Żnin, Tabaco Parku w Łodzi, Pałacu i Folwarku w Łochowie, galerii handlowych w Siedlcach i w Białymstoku. Pracownię tworzy 25 architektów pracujących w zespołach projektowych, kierowanych przez najbardziej doświadczone osoby, natomiast w zarządzie firmy zasiadają trzy osoby. Współpracujemy również z innymi zaprzyjaźnionymi pracowniami oraz firmami w zakresie projektowania we wszystkich branżach. Bulak Projekt działał w dwóch miastach – w Siedlcach, skąd pochodzi założyciel pracowni – i w Warszawie. Dwie siedziby funkcjonowały przez 30 lat aż do zeszłego roku, ponieważ obecnie łatwiej jest zarządzać inwestycjami projektowanymi w całej Polsce z jednego warszawskiego biura. Według naszych projektów powstało m.in. wiele domów jednorodzinnych i rezydencji, osiedli mieszkaniowych, obiektów sportowych, hoteli, budynków komercyjnych, galerii handlowych, budynków sakralnych oraz szkół. Projektowaliśmy na zlecenia MSZ placówki dyplomatyczne w USA i Europie. Przez wszystkie lata działalności
przewijały się w naszych pracach obiekty konserwatorskie. Bezcenne doświadczenie w tej dziedzinie przyniósł nam w ostatnim roku projekt i realizacja Cukrowni Żnin. To jak do tej pory jeden z najczęściej nagradzanych projektów naszego autorstwa.

Wśród inwestorów i zaprzyjaźnionych architektów jesteśmy znani z podejmowania się najtrudniejszych tematów zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i technicznym. Jednym z takich projektów była Galeria Jurowiecka w Białymstoku. Budynek o nieregularnym kształcie, łączący galerię handlową, kino oraz hotel. Ciekawym przedsięwzięciem był Aqua Park w Mińsku Mazowieckim, połączony z lodowiskiem. Satysfakcję dała nam rewaloryzacja oraz odbudowa kompleksu pałacowego w Łochowie. Projektową przygodą były przebudowy ambasad i konsulatów w Nowym Jorku, Waszyngtonie, Chicago, Londynie, Paryżu, Rzymie oraz Lwowie.


WYBRANE NAGRODY:

2014 NAJBARDZIEJ PRESTIŻOWA INWESTYCJA 2014 ROK – PROJEKT POTOKI RESIDENCE

2014 TOP INWESTYCJE KOMERCYJNE W PRZESTRZENI MIEJSKIEJ – GALERIA SIEDLCE

2015 NAJPIĘKNIEJSZA FABRYKA 25-LECIA – FABRYKA ŁUKSJI

2016 PRZEDSIĘWZIĘCIE INWESTYCYJNE PODNOSZĄCE STANDARD ARCHITEKTONICZNY MIASTA – GALERIA JUROWIECKA, HOTEL IBIS STYLES

2016 MODERNIZACJA ROKU 2016 – TOBACO PARK 2017 MODERNIZACJA ROKU 2017 – PAŁAC I FOLWARK
ŁOCHÓW

2019 EUROPEAN PROPERTY AWARDS 2019 – FOLWARK ŁOCHÓW

2019 LUKSUSOWA MARKA ROKU 2019 – BULAK PROJEKT

2020 TOPBUILDER 2020 – ARCHE HOTEL KRAKOWSKA

2020 TOP: WNĘTRZA KOMERCYJNE Z DOBRYM DESIGNEM – PROPERTY DESIGN – FOOD COURT W CH OGRODY, ELBLĄG


https://bulakprojekt.pl/

https://www.facebook.com/bulakprojekt/

open