Home Builder Awards Osobowość Branży 2021 PIOTR BARAN – OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2021
PIOTR BARAN – OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2021
0

PIOTR BARAN – OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2021

0
0

Prezes Zarządu PCG S.A.

Rok 2021 był dla spółki szczególnym czasem. We wrześniu ostatecznie dokończyliśmy transakcję zakupu firmy Modernbud, co było naturalnym krokiem na drodze rozwoju, którą obraliśmy już ponad trzy lata, kiedy rozpoczęliśmy pierwsze strategiczne działania w tym zakresie.

Proces ten nazywamy również sukcesją z sukcesem, bo z powodzeniem od ponad trzydziestu lat prowadzimy firmę rodzinną, dzięki czemu w sposób naturalny konsekwentnie realizujemy postawione cele. Już teraz jako spółka akcyjna mamy jedną markę oraz jedną obietnicę – we develop people. Słuchamy potrzeb mieszkańców miast i na tej podstawie tworzymy przyjazne miejsca do życia na naszych osiedlach już w sześciu miastach Polski: Wrocławiu, Szczecinie, Zielonej Górze, Wałbrzychu, Legnicy oraz Jaworze. Z każdym rokiem powiększamy portfolio nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Odważne tempo oraz wizja rozwoju powoduje, że jesteśmy jednym z najdynamiczniej rozwijających się deweloperów w Polsce. Nie udałoby się to bez zgranego zespołu. Już ponad 60-osobową drużynę PCG tworzą doświadczeni i kreatywni ludzie, którzy wspólnie grają do jednej bramki oraz budują miastotwórcze inwestycje. Każdy zespół ma swojego kapitana, który nadaje kierunek ich wspólnym działaniom – cieszę się, że mogę codziennie mieć styczność z tyloma ambitnymi osobami i realizować ciekawe projekty – naliczyliśmy ich już ponad 40. Biegamy w maratonach, startujemy w triathlonach, dlatego w relacjach w pracy oraz w biznesie stawiamy na długoterminową i transparentną współpracę, a wytrwałość to nasza domena. Dziękujemy za docenienie naszej pracy poprzez nominację do nagród Buildera.


PIOTR BARAN, Prezes Zarządu dynamicznie rozwijającej się firmy deweloperskiej PCG S.A., którą w ciągu ostatnich lat z butikowego wrocławskiego dewelopera przekształcił w ogólnopolską firmę budującą w 6 miastach w Polsce. Odpowiada za nadzorowanie bieżącej działalności i systematyczny rozwój PCG. Ma wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu projektów budowlanych w Polsce oraz poza granicami kraju. Pełni funkcję wiceprezesa wrocławskiego oddziału Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Jest absolwentem Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego Politechniki Wrocławskiej. Propaguje zdrowy styl życia, nie tylko poprzez czynne uprawianie różnorodnych dyscyplin sportowych, m.in. triathlonu, oraz wspieranie w rozwoju młodych talentów w ramach działań patronackich PCG, ale przede wszystkim poprzez tworzenie miejsc do życia z myślą o człowieku i jego potrzebach.
Z sukcesem łączy biznes z miłością do sportu, przenosząc jego najważniejsze wartości na ambitną wizję prowadzenia firmy.

https://pcg.pl/wroclaw

https://www.facebook.com/pcgwedeveloppeople

open