Home Builder Awards Osobowość Branży 2021 PIOTR OFRECHT – OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2021
PIOTR OFRECHT – OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2021
0

PIOTR OFRECHT – OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2021

0
0

Prezes Zarządu Lindner Polska Sp. z o.o. Członek Kadry Kierowniczej Lindner Group

W 2019 r. świętowaliśmy 25-lecie naszej firmy. Nikt z nas nie przypuszczał, że już rok później będziemy mierzyć się z problemem pandemii oraz podejmować decyzje w reakcji na dynamicznie zmieniające się otoczenie gospodarcze i społeczne. To, że zdajemy ten trudny egzamin z powodzeniem, jest wynikiem naszych zasad, organizacji oraz zdywersyfikowanej działalności.

Nasze początki przypadły na czasy rozkwitu nowoczesnej powierzchni biurowej w Warszawie i w Polsce lat 90. Mając mocne wsparcie oraz know how, Lindner AG, jako wiodąca firma zajmująca się fit-outem, współtworzyła jakościowe wzorce wykonawstwa zgodnie z myślą przewodnią firmy Lindner: „Nowoczesne rozwiązania w budownictwie”. Równolegle wprowadzaliśmy na rynek nasze produkty: podłogi podniesione, ścianki systemowe i metalowe sufity. W kolejnych latach utworzyliśmy komórkę eksportu, realizując z powodzeniem wiele prestiżowych projektów nie tylko w Europie, ale również na całym świecie. Istotnym dopełnieniem dynamicznego rozwoju było utworzenie działu generalnego wykonawstwa. To w tym obszarze, a zwłaszcza w budownictwie użyteczności publicznej, nasz rozwój jest obecnie zdecydowanie najszybszy. Tym bardziej doceniamy przyznane nam przez kapitułę wyróżnienie w tej kategorii. Nasz sukces to przede wszystkim ludzie, ich kreatywność oraz zaangażowanie. Działamy dzisiaj w zmiennej i trudno przewidywalnej rzeczywistości. Nasze fundamenty to pracownicy, wiedza, organizacja profit center oraz stabilność finansowa. Jeśli dodamy do tego obecny wolumen kontraktów, to ze spokojem możemy patrzeć w przyszłość.


PIOTR OFRECHT, Prezes Zarządu Lindner Polska Sp. z o.o. Członek Kadry Kierowniczej Lindner Group. Odpowiada za koordynację działań Lindner Group w Polsce. Absolwent Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej. Ukończył również studia podyplomowe na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, jest stypendystą Carl-Duisberg-Gesellschaft. Karierę zawodową rozpoczął w warszawskim przedsiębiorstwie Beton Stal na stanowisku inżyniera budowy, pracując m.in. przy rozbudowie i adaptacji budynku Pałacu Namiestnikowskiego przeznaczonego na jedną z siedzib Prezydenta RP w Warszawie. Od 1995 r. do dnia dzisiejszego jest związany z firmą Lindner. Stworzył od podstaw struktury rozwoju Lindner Polska. Wspólnie z Zespołem zbudował sukces i rozpoznawalność marki Lindner oraz dzisiejszy zdywersyfikowany profil działalności spółki.

https://www.lindner-group.com/

open