Home Builder Awards Osobowość Branży 2021 PRZEMYSŁAW MAC STOPA – OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2021
PRZEMYSŁAW MAC STOPA – OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2021
0

PRZEMYSŁAW MAC STOPA – OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2021

0
0

Architekt, Założyciel Massive Design

W imieniu swoim oraz Massive Design serdecznie dziękuję redakcji „Buildera” za przyznanie nagród oraz SARP za rekomendację i nominację do tychże wyróżnień.

Minęło już ponad dwadzieścia lat od założenia pracowni architektonicznej Massive Design. Patrząc wstecz, jestem przekonany, że ważnym elementem dzisiejszego sukcesu była podjęta wiele lat temu decyzja o dodatkowym ukierunkowaniu się na wzornictwo przemysłowe. Umożliwiło to nam przez lata zdobywanie cennych doświadczeń i następnie połączenie różnorodnych dyscyplin projektowych w jedną całość. Właśnie wzornictwo przemysłowe, projekty oparte o małą skalę, projekty kreatywnych mebli, tapet, wykładzin dywanowych zrealizowane na potrzeby produkcji seryjnej dla firm polskich oraz międzynarodowych, stały się inspiracją do stwarzania ciekawych wizji w projektach wnętrz biurowych i wdrażania innowacji w projektach użyteczności publicznej. Projekty takie jak Galeria Art Walk, budynek Genesis na placu Europejskim w Warszawie, wnętrza Warsaw Spire, wnętrza The Warsaw Hub wraz z artystyczną wizją podziemnego przejścia do stacji metra, i ostatnio zrealizowany projekt Skyfall, są w bardzo dużej mierze oparte wzornictwo przemysłowe. Z drugiej strony nasza praca z klientami korporacyjnymi oraz firmami deweloperskimi nad projektami wnętrz biurowych i powierzchniami publicznymi uwrażliwia nas na zrozumienie dynamicznie zmieniających się potrzeb środowiska pracy oraz otaczającej nas przestrzeni. Jest motorem napędzającym dalsze poszukiwania przy projektowaniu architektonicznym i ukierunkowuje nowe wizje wzornictwa przemysłowego otwarte na potrzeby przyszłych projektów architektury oraz wnętrz.


PRZEMYSŁAW MAC STOPA, założyciel Massive Design. Wielokrotnie nagradzany architekt i projektant, którego praca obejmuje kilka dyscyplin projektowych: architekturę, projektowa-nie wnętrz, wzornictwo przemysłowe, projektowanie graficzne, sztukę oraz modę. Projekty Mac Stopy wywodzą się z fascynacji matematyką i geometrią. Jego pasja do modułowości, rzeźbiarskich kształtów napędza go do tworzenia projektów, które wprowadzają innowacje na rynek oraz pozwalają użytkownikowi na interakcję. Jego projekty wnętrzarskie i wzornicze stanowią hybrydę pomysłów, technologii oraz kultur, często łączonych w innowacyjny sposób. Od mebli po odzież, gitary elektryczne, elewacje architektoniczne – często używa energetyzujących, odważnych kolorów i grafiki 3D celem projektowania form, które wywołują pozytywne emocje. Ostatnim zrealizowanym projektem wnętrz Maca oraz Massive Design jest projekt SkyFall zlokalizowany na ostatnim piętrze wieżowca Unit w Warszawie. Obecnie realizowany jest projekt wnętrz budynku Light House w Londynie.

https://massivedesign.pl/

https://www.facebook.com/MassiveDesignOfficial/

open