Home Builder Awards BUDOWLANA FIRMA ROKU 2021 SOMFY SP. Z O.O. – BUDOWLANA FIRMA ROKU 2021
SOMFY SP. Z O.O. – BUDOWLANA FIRMA ROKU 2021
0

SOMFY SP. Z O.O. – BUDOWLANA FIRMA ROKU 2021

0
0

Somfy Polska to czołowy dostawca automatyki smart home oraz rozwiązań fasady dynamicznej, wykorzystywanych w obiektach użyteczności publicznej. Wszystkie oferowane przez firmę produkty podnoszą komfort życia użytkowników, umożliwiają oszczędności w kosztach energii i poprawiają warunki bezpieczeństwa.

Certyfikat BFR 2021.pdf

Z SOMFY POLSKA W ŚWIAT SMART HOME

Pierwszy zakład, produkujący pod marką Somfy pionierski wtedy wynalazek, jakim była markiza wyposażona w napęd rurowy, ruszył w 1969 r. we francuskim Cluses. Z czasem ofertę produktową wzbogaciły napędy do bram, systemów sterowania ogrzewaniem, oświetleniem… Dziś firma działa w 58 krajach.

Na polskim rynku firma Somfy jest obecna już od 25 lat. Klientom biznesowym oferuje systemy automatyki budynkowej, a indywidualnym – gamę produktów umożliwiających stworzenie domowego smart ekosystemu Somfy – od sterowania roletami i żaluzjami, bramami wjazdowymi oraz garażowymi, oświetleniem i ogrzewaniem, po monitoring. W ostatnich dwóch latach firma wyposażyła w systemy smart home blisko 1500 mieszkań w projektach kilku dużych deweloperów.

Somfy wprowadzała także na nasz rynek dynamiczne fasady w obiektach użyteczności publicznej. Chronią one budynki latem przed przegrzaniem, zmniejszają zużycie energii i poprawiają komfort pracujących w nich ludzi. Ostatnio Somfy uczestniczyła w unikatowym na skalę światową projekcie takiej fasady, która oprócz wspomnianych już zadań wytwarza „czystą” energię ze Słońca dzięki zastosowaniu perowskitowych ogniw fotowoltaicznych Saule Technologies. Od sierpnia 2021 r. działa ona na biurowcu Aliplastu w Lublinie.

Wszystkie realizowane przez Somfy Polska projekty wpisują się w ideę zrównoważonego budownictwa. Dodatkowo, w ramach całej grupy Somfy, realizowany jest własny ekoprogram „Act for Green”, którego celem jest zapewnienie wysokiej jakości oferowanych produktów przy jednoczesnej odpowiedzialności za zdrowie i otoczenie użytkowników. Już 57 proc. oferty Somfy certyfikowana jest tym oznaczeniem, a do 2030 r. ma to być 100 proc.


https://www.somfy.pl/

https://www.facebook.com/SOMFYPOLSKA

open