Home Builder Awards BUDOWLANA FIRMA ROKU 2021 VELUX POLSKA – BUDOWLANA FIRMA ROKU 2021
VELUX POLSKA – BUDOWLANA FIRMA ROKU 2021
0

VELUX POLSKA – BUDOWLANA FIRMA ROKU 2021

0
0

Grupa VELUX jest obecna w Polsce od ponad 30 lat. Przez cały czas dynamicznie się rozwija, inwestując w rozbudowę potencjału produkcyjnego polskich fabryk. Dzięki zrównoważonej i stabilnej strategii wzrostu jest dzisiaj największym producentem oraz eksporterem okien w Polsce, wypracowując ok. 25% wartości polskiego eksportu w branży. Obecnie Grupa VELUX i jej spółki siostrzane zatrudniają prawie 5600 osób, w tym większość w zakładach w Gnieźnie, Namysłowie oraz Wędkowach i Zambrowie. W Warszawie poza spółką handlową od wielu lat działa również Centrum Usług Wspólnych stanowiące zaplecze operacyjne z zakresu np. finansów, zakupów, podatków, IT dla spółek VELUX z całego świata. Fundacje VELUX od 2003 roku wspierają polskie organizacje non-profit, przekazując im granty na realizację ważnych społecznie projektów – do tej chwili wartość grantów wyniosła 140 mln zł.

Certyfikat BFR 2021.pdf

ZRÓWNOWAŻONA PRODUKCJA OKIEN

Rozwiązania na przyszłość
Od wielu lat okna dachowe VELUX cieszą się dużą popularnością na polskim rynku i są polecane przez profesjonalistów. Można kupić je w szerokiej sieci dystrybucji. Najwyższej jakości produkty oraz usługi zapewniają komfort użytkowania i pomagają stworzyć zdrowy klimat wewnętrzny, idealny do pracy, nauki, zabawy czy odpoczynku. Komfort mieszkań w obecnych czasach zdecydowanie zyskał na znaczeniu i coraz więcej czasu spędzamy w domach. Ostatnio firma VELUX wprowadziła do oferty nowe, innowacyjne oraz jeszcze bardziej komfortowe okna dachowe. Gwarantują one domownikom wyższy stopień energooszczędności i lepszą izolację akustyczną, a ponadto wymagają mniej wysiłku przy konserwacji.

Przeciwdziałanie zmianom klimatu
Grupa VELUX działa w zgodzie z Celami Zrównoważonego Rozwoju ONZ od momentu ich ustanowienia. Jednak mając świadomość, że światowe działania w ochronie klimatu są niewystarczające, VELUX ogłosił nową, niezwykle ambitną Strategię Zrównoważonego Rozwoju. Zakłada ona osiągnięcie neutralności emisyjnej oraz neutralizację całej historycznej emisji CO2. W ten sposób VELUX osiągnie Dożywotnią Neutralność Węglową do roku 2041.


https://www.velux.pl/

https://www.facebook.com/VELUXPolska

open