Home Aktualności 60 lat innowacji – 60 lat Schöck
60 lat innowacji – 60 lat Schöck
0

60 lat innowacji – 60 lat Schöck

0
0

To, co zaczęło się 2 kwietnia 1962 r. od małej ekipy budowlanej złożonej z pięciu murarzy, rozwinęło się w ciągu ostatnich sześciu dekad w firmę działającą na całym świecie, zatrudniającą ponad 1100 pracowników i zaopatrującą ponad 40 rynków. Wizja założyciela firmy, Eberharda Schöcka, aby uczynić budownictwo lepszym i nowocześniejszym, kształtuje firmę do dziś. Dzięki licznym innowacjom firma Schöck wyznaczała i nadal wyznacza standardy w branży budowlanej, a także odgrywa pionierską rolę w istotnych kwestiach związanych z digitalizacją i zrównoważonym rozwojem.

Schöck rozumie innowacje w sposób holistyczny. Aby sprostać wyzwaniom przyszłości, firma koncentruje się nie tylko na innowacjach produktowych, ale także na dalszym rozwoju usług i procesów. W firmie Schöck w centrum uwagi znajdują się nie tylko pracownicy, ale także klienci i ich potrzeby.

Stała optymalizacja logistyki pozwoliła uzyskać wysoką niezawodność dostaw. Ponadto firma Schöck wcześnie zastosowała narzędzia cyfrowe, aby uprościć procesy. Przykładem może być obszerna biblioteka BIM lub mnogość programów obliczeniowych. Wprowadzenie w 2021 r. innowacyjnego, internetowego oprogramowania projektowego Scalix stanowiło kolejny kamień milowy.

O sukcesie firmy świadczy nie tylko wielkość liczb. To również wartości, którymi kieruje się firma w swoich działaniach. Można sprowadzić to do prostej formuły: Ludzie w centrum. Niezliczone przykłady kształtowania kultury korporacyjnej można znaleźć w wielu dziedzinach. Szacunek i możliwość rozwoju osobistego znajdują konkretne odzwierciedlenie np. w wynagrodzeniach, systemach emerytalnych, zarządzaniu zdrowiem i atrakcyjnych ofertach dotyczących równowagi między życiem prywatnym i zawodowym.

60 lat – i gotowy na przyszłość

W kwietniu 1962 r. Eberhard Schöck założył firmę i początkowo prowadził ją wspólnie z żoną Sabine. Oczywiście na przestrzeni lat warunki nowoczesnego budownictwa zmieniły się pod wieloma względami – innowacyjna siła zawsze potrafiła nadążyć za zmianami i często była o krok do przodu. Firma zyskała duże znaczenie na arenie międzynarodowej. O tym, w jakim stopniu dotyczy to także regionu, świadczy choćby zmiana nazwy adresu siedziby firmy w Baden-Baden na “Schöckstraße”. Niestety, założyciel firmy nie będzie już mógł świętować 60-lecia, zmarł w styczniu 2022 r., ale jego wizja i duch innowacji są wciąż obecne i będą nadal wyznaczać kierunek rozwoju firmy. Mike Bucher, Prezes Zarządu Schöck AG, wraz ze wszystkimi pracownikami kontynuuje to, co zaczęło się 60 lat temu. Wspólnie z klientami i partnerami z branży budowlanej firma Schöck jest gotowa sprostać wyzwaniom transformacji w obszarach zrównoważonego rozwoju i cyfryzacji za pomocą przyszłościowych rozwiązań.

open