Home Aktualności Unibep SA buduje dla Viessmanna
Unibep SA buduje dla Viessmanna
0

Unibep SA buduje dla Viessmanna

0
0

Około 380 mln zł netto – taka jest wartość umowy zawartej pomiędzy Unibep SA a Viessmann Technika Grzewcza Sp. z o.o. z siedzibą w Legnicy. To największy kontrakt w segmencie budownictwa energetyczno-przemysłowego Unibep SA.

Umowa została podpisana 17 sierpnia 2022 r. Na jej podstawie Unibep SA wybuduje dla Viessmann Technika Grzewcza Sp. z o.o. obiekt produkcyjno-magazynowy z pomieszczeniami biurowymi w Legnicy w województwie dolnośląskim. Projekt realizowany będzie w systemie „pod klucz”. Rozpoczęcie prac nastąpi w III kwartale 2022 r., a zakończenie w III kwartale 2023 r. „Wynagrodzenie ryczałtowe z tytułu realizacji Inwestycji wyniesie ok. 380,0 mln zł netto lub ok. 370,5 mln zł netto – w przypadku wdrożenia optymalizacji zaproponowanych przez Unibep SA” – podała spółka w komunikacie giełdowym.

Kompetencje i doświadczenie

– Wybór inwestora, wiodącego producenta systemów grzewczych na arenie międzynarodowej, potwierdza silną pozycję naszej firmy wśród generalnych wykonawców dla branży przemysłowej – ocenia Leszek Gołąbiecki, Prezes Zarządu Unibep SA. – Nowa fabryka pomp ciepła Viessmann w Legnicy jest dotychczas największą inwestycją z realizowanych przez nas w segmencie energetyczno-przemysłowym. To ciekawy obiekt, bogaty w nowe technologie. Pragnę podkreślić, że nasz zespół jest należycie przygotowany organizacyjnie i kadrowo do realizacji tego wymagającego zdania.

– Kontrakt z przedsiębiorstwem Viessmann to kolejny duży krok na drodze ku rozwojowi segmentu budownictwa energetyczno-przemysłowego w Unibep SA. Cieszy mnie, że nasze kompetencje i doświadczenie oraz organizację i kulturę pracy doceniają znane i cenione międzynarodowe koncerny przemysłowe – twierdzi Przemysław Janiszewski, Dyrektor Budownictwa Energetyczno-Przemysłowego Unibep SA. – Warto dodać, że z firmą Viessmann współpracowaliśmy już kilkukrotnie przy projektach prowadzonych na zamówienie innych podmiotów. Teraz mamy okazję do umocnienia naszych relacji, poprzez realizację priorytetowej inwestycji dla tego inwestora.

Należy dodać, że obecnie wartość portfela Unibep SA w segmencie budownictwa energetyczno – przemysłowego w III – IV kwartale 2022 r. oraz na lata kolejne wynosi ok. 690,0 mln zł netto.

O inwestorze i inwestycji

Grupa Viessmann, jeden z wiodących na świecie dostawców zrównoważonych rozwiązań dla klimatu (ogrzewanie, chłodzenie, woda i jakość powietrza) oraz energii odnawialnej, buduje w Legnicy nowy obiekt produkcyjny dla swojego największego obszaru działalności – rozwiązań dla klimatu.

Dzięki maksymalnie efektywnej technologii nowa lokalizacja firmy Viessmann przyspiesza rozwój pomp ciepła jako kluczowego elementu szerokiej oferty zielonych, a przede wszystkim zrównoważonych rozwiązań zapewniających maksymalną ochronę klimatu.

Budynek, jak również technologie, które zostaną w nim wykorzystane, wyznaczą nowe standardy w zakresie automatyzacji i zrównoważonego rozwoju oraz postawią potrzeby ludzi na pierwszym miejscu. W nowym obiekcie zatrudnienie znajdzie w przyszłości 1700 osób.

open