BUILDER SUPER PASJE III
0

BUILDER SUPER PASJE III

0
0

Podróże, trening, wędka, aparat, narty? Góry, Mazury, a może odległe rejony świata? Jakim pasjom oddają się w wolnym czasie, a zwłaszcza w wakacje, laureaci Builder Super Power? Które aktywności wyzwalają z nich dodatkową dawkę energii? Prezentujemy pozazawodowe oblicze czołowych menadżerów w branży. Tradycyjnie fragmenty wypowiedzi zamieszczamy w druku, jednocześnie odsyłając na builderpolska.pl do pełnej wersji tekstów i większego zasobu zdjęć.

Maciek Szymanik, Członek Zarządu, WSC

Od lat w moim życiu pojawiało się kolarstwo – jako dziecko pamiętam oglądanie największych światowych Tourów, podziwiałem startujących w nich kolarzy i poznawałem kraje które przemierzali. Później pojawiło się bieganie oraz wspinaczka, sporty te nauczyły mnie dużo w kwestii dążenia do postawionych celów. Wtedy przyszedł rok 2020, pandemia oznaczała, że ścianki wspinaczkowe zostały zamknięte a kontuzja kolana sprawiła, że musiałem ograniczyć bieganie. Szukając sposobu na pozostanie aktywnym wyciągnąłem z piwnicy rower, na którym zacząłem jeździć do pracy. Wtedy sprawy potoczyły się szybko, dawna pasja odżyła i okazało się, że trasy praca-dom są zbyt krótkie. Zapadła decyzja o zakupie roweru szosowego. Czy wpływa to na moją pracę? Kilkugodzinny wysiłek na granicy możliwości uczy determinacji a przełamywanie kolejnych barier udowadnia, że wszystko jest możliwe. Mimo to, pasja to dla mnie przede wszystkim odpoczynek i czas na odcięcie się od wszystkiego – wtedy jestem tylko ja, rower i trasa.

Piotr Olgierd Korycki, PRUSZYŃSKI

Jestem miłośnikiem literatury historycznej szczególnie dotyczącej okresu II Wojny Światowej oraz muzyki poważnej. Jako rodowity od pokoleń Warszawiak posiadam licencję przewodnika turystycznego po moim rodzinnym mieście. Przez wiele lat działałem czynnie jako przewodnik, dzięki temu mogłem w sposób bezpośredni promować i popularyzować moje ukochane miasto – Jego burzliwą i dramatyczną historię. Od dzieciństwa jestem wiernym kibicem drużyny piłkarskiej Legii Warszawa. Wychowałem się w rodzinie o tradycjach patriotycznych i inżynierskich. W związku z tym w życiu zawodowym przykładam ważną rolę nie tylko do spraw technicznych, rozwoju wyrobu budowlanego, ale także do, tzw. patriotyzmu technicznego, tj. do propagowania polskiej myśli technicznej oraz polskich wyrobów budowlanych w kraju i za granicą.

Największą Pasją mojego życia jest Pani Żona Marta Joanna.

Rafał Kuczyński, PRUSZYŃSKI

W czasie wolnym lubię aktywności związane z wodą. Regularnie pływam na basenie. Posiadam również patenty żeglarza jachtowego oraz sternika motorowodnego, przy czym znacznie bliższy jest mi żagiel niż silnik. Przy okazji pobytów nad wodą chętnie wędkuję, ale wyłącznie spinningowo. Najlepszy odpoczynek jednak jest górach. Karkonosze, to moje ulubione miejsce – na wędrówkach mógłbym spędzać każdą wolną chwilę. Zimą natomiast chętnie wybieram się do austriackiego Tyrolu, którego alpejskie stoki przemierzam od lat na nartach. Mam za sobą 2 przebiegnięte maratony oraz 8 półmaratonów. Ostatnio zdecydowałem się wrócić na matę, by po 30 latach przypomnieć sobie techniki judo, które kiedyś z pasją uprawiałem.

Joanna Podstufka, Marketing Localisation Specialist, BIMobject Poland

Poza pracą najłatwiej znaleźć mnie w muzeum, teatrze lub na koncertowym Golden Circle. I tak, jak podróże nie są dla mnie celem same w sobie, tak zaplanowanie wyprawy zwieńczonej konkretnym wydarzeniem kulturalnym – już tak.

Do ulubionych miejsc z pewnością mogę zaliczyć wystawę obrazów Zdzisława Beksińskiego w Sanoku oraz wystawę stałą w Muzeum Sztuki Współczesnej we Wrocławiu. Teatralnie natomiast jestem regularnym gościem Teatru Korez w Katowicach, w którym udało mi się pojawić na prawie każdej sztuce i zakochać się w minimalistycznym charakterze tego miejsca. Jeśli chodzi o koncerty, to nigdy nie przechodzę obojętnie obok polskich, jak i światowych muzyków, którzy zapełniają zarówno stadiony, jak i bardziej kameralne sale.

Według mnie uczestnictwo w wydarzeniach kulturalnych oraz obcowanie ze sztuką świetnie korespondują z pracą w marketingu, która składa się z wielu elementów połączonych ze sobą i pozwala na uwolnienie kreatywności i wodzy fantazji. Jest to też idealna okazja do poszerzenia horyzontów i zaczerpnięcia inspiracji do dalszych zawodowych działań.

MAGDALENA OSKIERA, Dyrektor marketingu, Immergas Polska

Czas wolny poświęcam na podróżowanie wyznając zasadę, że „podróże to jedyna rzecz, na którą wydajemy pieniądze a stajemy się bogatsi”. Odwiedziłam do tej pory 28 krajów i dalej kontynuuję tę pasję. To co najbardziej doceniam w każdej podróży to możliwość doświadczania – poznawania ludzi, obyczajów i odkrywania smaków z różnych zakątków świata. Z każdej podróży – oprócz wspomnień i zapachów miejsca w którym byłam – przywożę filiżanki, w których espresso czy herbata smakują zdecydowanie inaczej.

Na co dzień, aby odpocząć od stresu i napięć, stałym elementem mojego czasu wolnego jest trening. Jako ekstrawertyczka cenię każdą aktywność, w której pojawia się interakcja z drugim człowiekiem. Od kilku lat wybieram treningi w małych, kameralnych grupach, skupiając się na zajęciach body & mind, które zapewniają holistyczne podejście do treningu. Dbam w ten sposób nie tylko o ciało, lecz również umysł i emocje, a taki trening pozwala na odprężenie, rozładowanie negatywnych emocji i daje możliwość wyciszenia.

open