Home News Nowoczesne apartamenty w miejscu byłej fabryki w Gdańsku
Nowoczesne apartamenty w miejscu byłej fabryki w Gdańsku
0

Nowoczesne apartamenty w miejscu byłej fabryki w Gdańsku

0
0

ACCIONA, firma deweloperska z Warszawy, w 2022 roku rozpoczęła działalność na rynku trójmiejskim. W związku z tym deweloper podpisał umowę na rewitalizację zespołu budynków po fabryce przy ulicy Kamienna Grobla 28/29 w Gdańsku. W ramach inwestycji w tym miejscu powstaną luksusowe apartamenty loftowe oraz nowoczesne lokale typu studio. Generalnym wykonawcą prac została firma ALSTAL Grupa Budowlana, która prężnie działa na terenie Trójmiasta.

Kompleks po fabryce Batycki zostanie w całości zrewitalizowany. To prawdziwa perła architektoniczna w bardzo dobrej lokalizacji, blisko historycznego serca Gdańska. Budynki położone są nad brzegiem Nowej Motławy, w pobliżu Mostu Toruńskiego, naprzeciwko Wyspy Spichrzów, tuż nad bulwarami.

W ramach inwestycji budynek fabryki zostanie zrewitalizowany. Dodatkowo, od strony ulicy Jałmużniczej, deweloper zdecydował się wybudować nowy obiekt. W pofabrycznej części powstaną aż 33 luksusowe apartamenty loftowe, zaś w nowopowstałym budynku 32 nowoczesne lokale typu studio o powierzchni od 24 do 53 m2.

Poza wyjątkową lokalizacją, nieruchomości usytuowane na parterze, w rewitalizowanej części, będą wyróżniały się m.in. wysokimi, czterometrowymi sufitami, antresolami oraz dwumetrowymi oknami. Na ostatniej kondygnacji, mieszkańcy będą mogli skorzystać z tarasów widokowych wychodzących na bulwary. Rewitalizowany budynek będzie wyróżniał się niepowtarzalnymi oknami ze stalowym wykończeniem o łukowym sklepieniu. Pomiędzy budynkami powstanie szklany łącznik.

Nasza firma specjalizuje się w renowacji obiektów zabytkowych. Dzięki doświadczeniu
i dobrej współpracy z konserwatorami zabytków, zrealizowaliśmy kilkanaście inwestycji tego typu w Polsce. Bardzo cieszę się na kolejną współpracę z tak profesjonalnym deweloperem, jak ACCIONA. To już nasza druga współpraca w krótkim czasie. Dziękuję za obdarzenie nas zaufaniem
– powiedziała Katarzyna Kalk, Dyrektor Oddziału Gdańsk firmy ALSTAL.

Kamienna Grobla to nie tylko wyjątkowa inwestycja w portfolio ACCIONA, ale też unikalna na mapie Gdańska. Projekt ten wpisuje się w światowe trendy, ponieważ łączy historyczne detale architektoniczne z nowoczesnymi formami. Aby wydobyć tę unikatowość, szukaliśmy doświadczonego partnera, który spełni oczekiwania nasze i Klientów ACCIONA względem tej inwestycji. Cieszymy się, że po raz kolejny będzie to firma ALSTAL – mówi Katarzyna Unold, Dyrektorka Zarządzająca ACCIONA w Polsce.

Planowany termin zakończenia rewitalizacji to III kwartał 2025 roku. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma ALSTAL Grupa Budowlana, która jest w trakcie budowy Osiedla Zbożowa
w Gdyni, realizowanej także dla ACCIONA. Spółka ALSTAL posiada bogate doświadczenie
w budownictwie mieszkaniowym. Aktualnie realizuje tego typu inwestycje na terenie Katowic, Wrocławia oraz Trójmiasta.

O ALSTAL Grupa Budowlana

ALSTAL Grupa Budowlana to bydgoska, rodzinna firma budowlana ze 100-procentowym udziałem kapitału polskiego. Od 47 lat specjalizuje się w projektowaniu i generalnym wykonawstwie inwestycji budowlanych obiektów przemysłowych, mieszkaniowych, biurowych, sportowo-rekreacyjnych, basenowych, szpitalnych, energetycznych, a także renowacją zabytków. Działalność firmy została doceniona przez Fundację Polskiego Godła Promocyjnego, przez co ALSTAL jest posiadaczem Godła Teraz Polska.

tags:
open