Home Materiały i Technologie Hunter Douglas Architectural wprowadza nowe kształty produktów HeartFelt® Origami „Weave” i „Curve”
Hunter Douglas Architectural wprowadza nowe kształty produktów HeartFelt® Origami „Weave” i „Curve”
0

Hunter Douglas Architectural wprowadza nowe kształty produktów HeartFelt® Origami „Weave” i „Curve”

0
0

Hunter Douglas Architectural, lider w dziedzinie innowacyjnych rozwiązań architektonicznych, z dumą informuje o rozszerzeniu kategorii produktów HeartFelt® Origami o dwa wyjątkowe kształty: Weave i Curve. Czerpiąc z sukcesu istniejącego kształtu Pyramid, nowo dodane kształty wzbogacają potencjał projektowy i właściwości akustyczne systemów sufitowych, umożliwiając architektom i projektantom przekształcanie przestrzeni z niezrównaną elegancją i funkcjonalnością.

Oryginalny HeartFelt® Origami Pyramid, znany ze swoich charakterystycznych krawędzi przypominających piramidę, zdobył już uznanie wśród architektów na całym świecie. Poprzez wykorzystanie gry światła i cienia, ten wyrazisty kształt tworzy wyjątkowe efekty wizualne, zapewniając jednocześnie doskonałe tłumienie dźwięku. Kształt Pyramid, dostępny w rozmiarze 600 x 600 mm, stał się znakiem rozpoznawczym innowacji architektonicznych i najwyższej jakości akustycznej.

HeartFelt® Origami Curve

Nowa kolekcja HeartFelt® Origami Curve wnosi delikatny i wyrafinowany akcent do wnętrz. Za pomocą dwóch nowych kształtów S-Curve i A- Curve można tworzyć odpowiednio symetryczne i asymetryczne kompozycje, oba warianty są dostępne w rozmiarze płyt 600 x 600 mm. Te niezwykle eleganckie panele nie tylko przyczyniają się do stworzenia ciepłej i przyjemnej atmosfery, ale także charakteryzują się doskonałą naturalną dźwiękochłonnością, wynikającą z nieodłącznych właściwości filcu.

HeartFelt® Origami Weave

Origami Weave nadaje sufitom ciepła i zabawnej dynamiki. Sufity Weave, dostępne w czterech różnych wariantach, wszystkie o wymiarach płyt 600 x 600 mm, różnią się liczbą pasków, od 3 do 6 na płytę. Kolekcja Weave obejmuje: Weave 3 z 3 paskami o szerokości 200 mm; Weave 4 z 4 paskami o szerokości 150 mm; Weave 5 z 5 paskami o szerokości 120 mm; oraz Weave 6 z 6 paskami o szerokości 100 mm, wszystkie o długości 600 mm.

Toos Stants, inżynier ds. zrównoważonego projektu w Hunter Douglas Architectural, podkreśla wyjątkowe zalety nowych kształtów HeartFelt® Origami: „W przypadku nowych kształtów Weave i Curve naszym celem było dalsze wykorzystanie elastyczności materiału filcowego, przy jednoczesnym zapewnieniu odmiennego wyglądu. Architekci i projektanci mogą teraz udoskonalać swoje projekty, bezproblemowo łącząc estetykę z komfortem akustycznym i tworzyć jeszcze bardziej wszechstronne i urzekające przestrzenie”.

Niezwykłe właściwości akustyczne

System sufitowy HeartFelt® Origami ma wszystko, czego potrzeba, aby ulepszyć szeroką gamę przestrzeni budowlanych i uczynić je „przyjaznymi dla dźwięku”. Przeprowadzone testy dowodzą, iż dzięki zamkniętemu systemowi sufitów o kształtach Pyramid i Curve, współczynnik pochłaniania dźwięku αw osiąga wartości od 0,75 do 0,80. Współczynnik αw dla kształtów Weave mieści się w przedziale od 0,50 do 0,70. Dzięki silnym właściwościom akustycznym rezonans i hałas, zwłaszcza w zatłoczonych biurach, budynkach użyteczności publicznej lub innych pomieszczeniach, są znacznie zredukowane. HeartFelt® Origami jest dostępny w pięciu odcieniach szarości, od białego do czarnego oraz w pięciu odcieniach barw ziemi.

Japońska technika składania

Opracowanie HeartFelt® Origami narodziło się w wyniku szeroko zakrojonych badań nad oryginalną japońską techniką składania origami. Ta praktyczna metoda składania nadaje materiałom sztywność bez konieczności stosowania dodatkowych elementów. Proces instalacji jest usprawniony, ponieważ panele i profile są jedynie przypinane do szyn nośnych za pomocą klipsów. Prostota montażu pozwala na łatwe usuwanie i demontaż, co przyczynia się do powstania systemu sufitowego, który jest zgodny z zasadami zrównoważonej konstrukcji.

open