Home Biznes i Ludzie ARCHITEKTURA DLA HISTORII
ARCHITEKTURA DLA HISTORII
0

ARCHITEKTURA DLA HISTORII

0
0

Zachwycający gmach Muzeum Historii Polski

Wzrok branży budowlanej jest skupiony na Cytadeli Warszawskiej, gdzie do użytku został oddany jeden z ważniejszych obiektów instytucji kultury w Polsce. Muzeum Historii Polski to hołd dla polskiej historii i architektury.

Dopracowany do perfekcji minimalistyczny projekt, który zachwyca w każdym calu. To dzieło hipnotyzuje formą, elegancką prostotą i geometrycznymi kształtami. Jest prawdziwą inspiracją i ucztą dla zmysłów.

Niech żyje design!

Ukończenie budowy gmachu Muzeum Historii Polski, która trwała od 2016 roku, jest jednym z ważniejszych wydarzeń w branży budowlanej tego roku. Monumentalne dzieło, stworzone przez pracownię architektoniczną WXCA, to opowieść o historii Polski, w której pierwsze skrzypce gra kamień i minimalistyczny design.

Wszystkie elementy zostały dopracowane do perfekcji. W projekcie i realizacji gmachu zadbano o każdy szczegół i jak najwyższą jakość, co niewątpliwie wpływa na efekt finalny oraz pozytywny odbiór realizacji.

Jednym z elementów składowych, obok którego nie da się przejść obojętnie, są zachwycające schody z lastryko, wykonane na specjalne zamówienie przez markę DASAG.

Betonowe serce obiektu

Schody od marki DASAG to odpowiedź na indywidualne potrzeby i wizję artystyczną, na której zależało zespołowi projektantów z pracowni WXCA. Nigdy wcześniej w historii tego producenta nie zdarzyło się zrealizować projektu schodów

w takiej formie.

Na potrzeby tej realizacji marka DASAG dostarczyła około 2 kilometry okładzin schodowych oraz płyt podestowych. Wyroby zostały w pełni dopasowane do potrzeb projektu i stały się idealnym dopełnieniem koncepcji.

Okładziny schodowe DASAG zostały skomponowane we wzorze specjalnym, który współgrał z pomysłem zespołu architektów z pracowni WXCA. Ponadto są wyposażone w mosiężną wkładkę, która, poza niezwykłą estetyką, pełni także funkcję antypoślizgową.

Okładziny skrajnych stopni zostały zaprojektowane w kontrastowej kolorystyce, aby nie tylko zachwycały estetyką i podkreślały design tego wyjątkowego obiektu, ale także były bezpieczne dla odwiedzających muzeum. Pomiędzy biegami schodowymi zamontowano nietypowe płyty podestowe o wymiarach 60 × 200 cm, które, podobnie jak cały projekt, zostały zaprojektowane, aby idealnie wpasować się w indywidualną wizję architektów.

Historia w nowoczesnej odsłonie

Muzeum Historii Polski, wraz z innymi instytucjami kultury na terenie Cytadeli Warszawskiej, stworzy jeden z największych i najnowocześniejszych kompleksów muzealnych w Europie. Jego powierzchnia ma zajmować niemal 45 tysięcy metrów kwadratowych. Szacuje się, że rocznie będzie odwiedzać je aż 500 tysięcy zwiedzających. Oprócz części muzealnej obiekt składa się z licznych przestrzeni kulturalnych, takich jak: sala koncertowa na 600 osób, biblioteka, sale konferencyjne, punkty gastronomiczne, sala kinowo-teatralna, a także taras z widokiem na panoramę Warszawy.

Z pewnością będzie to jeden z ważniejszych obiektów architektonicznych w Polsce, który zyska uznanie nie tylko wśród miłośników historii, ale także entuzjastów architektury, designu i nowoczesnego budownictwa. Marka DASAG ma w tym swój udział!

tags:
open