Home Materiały i Technologie Baseny kąpielowe ze stali nierdzewnej
Baseny kąpielowe ze stali nierdzewnej
0

Baseny kąpielowe ze stali nierdzewnej

0
0

Jak przebiega proces budowy basenu, na co zwrócić uwagę i jakie materiały warto wykorzystać? Baseny domowe, hotelowe, aquaparki, czy też baseny miejskie – niezależnie od rodzaju basen potrzebuje indywidualnego podejścia. Wyjaśniamy jak wygląda współpraca z firmą Berndorf Bäderbau.

Wszystko o basenach kąpielowych ze stali nierdzewnej na 4 Design Days – Zapraszamy na nasze stoisko nr. 27 w dniach 25-28.01.2024 roku.

Rejestracja na stronie targów – Rejestracja

Rosnące zapotrzebowanie na aktywną formę spędzania wolnego czasu spowodowało znaczny wzrost inwestycji basenowych, szczególnie widoczny w branży hotelowej oraz w przydomowych basenach prywatnych. Z pewnością ma to również związek z pandemią COVID-19 oraz dotyczącymi jej ograniczeniami w kontaktach społecznych i spowolnieniem inwestycji miejskich. Inwestorzy, chcąc zapewnić sobie oraz bliskim maksymalne bezpieczeństwo, decydują się na baseny prywatne. Idealnie higienicznym materiałem do budowy wszelkiego rodzaju basenów jest stal nierdzewna, o czym świadczy rosnące z roku na rok zainteresowanie naszymi produktami. Wszystko zaczęło się w 1970 r., kiedy zamontowaliśmy pierwszy w Europie basen wykonany ze stali nierdzewnej. I tak przez kolejne 50 lat możemy z dumą mówić o realizacji ponad 10 000 niecek basenowych firmy Berndorf Bäderbau. W Polsce jesteśmy od 2002 roku. Nasze portfolio to ponad 1000 niecek basenów prywatnych, hotelowych, miejskich, termalnych i terapeutycznych. Oczywiście na końcowy sukces, czyli przyjemność korzystania z basenu, składa się wiele czynników. Każdy z potencjalnych inwestorów ma indywidualne wyobrażenie o planowanym basenie. Obojętnie, czy planuje basen ogrodowy, hotelowy, aquapark, czy jest to burmistrz, wójt lub prezydent miasta. Każdy chciałby mieć coś wyjątkowego. Dlatego nasza firma realizuje baseny „szyte na miarę”. Analizujemy wszystkie wymagania inwestorów, przygotowujemy koncepcje, szacujemy koszty. Na kolejnym etapie wykonujemy projekt  budowlany. Następnie produkcja w warsztatach naszej firmy, dostawa, montaż, uruchomienie i najważniejszy etap, czyli relaks kąpieli.

MAREK WRZAL
Prezes Zarządu Berndorf Bäderbau
Często jestem pytany przez potencjalnych inwestorów: dlaczego miałbym budować basen właśnie ze stali nierdzewnej? Co przemawia za takim rozwiązaniem? Ponieważ w firmie Berndorf pracuję od ponad 29 lat, pewnie równie długo mógłbym na ten temat opowiadać. Jednak najczęściej skracam moją wypowiedź do kilku najważniejszych argumentów związanych z basenami. Są nimi: higiena, trwałość, szczelność i design. Wszędzie tam, gdzie wymagany jest najwyższy poziom higieny, wykorzystuje się stal nierdzewną: sale operacyjne, wyposażenie profesjonalnych kuchni, przemysł farmaceutyczny, laboratoria itp. Jeżeli chodzi o trwałość oraz szczelność: nasz pierwszy basen wykonany ze stali nierdzewnej ma już 50 lat i wygląda jak w dniu otwarcia, co jest najlepszą wizytówką jakości basenów ze stali nierdzewnej. Do powyższych argumentów należy dodać: doświadczony sztab projektantów oraz konstruktorów, krótki czas montażu – prefabrykacja w warsztatach firmy, najwyższa odporność na warunki atmosferyczne, nowoczesny wygląd oraz tradycja firmy Berndorf Bäderbau sięgająca 1853 roku.

BASENY DOMOWE

Basen domowy to nie tylko relaks. Dzięki zastosowaniu ściany przeciwprądowej firmy Berndorf Bäderbau o wydajności nawet do 360 m3 wody na godzinę możliwy jest także profesjonalny trening pływacki, zaawansowane zajęcia fitness oraz różnego rodzaju ćwiczenia rehabilitacyjne.

W ostatnim czasie baseny domowe ze stali nierdzewnej cieszą się coraz większą popularnością. Wielu z nas stara się spędzać wolny czas poświęcając go na kontakt z wodą. Wyjeżdżamy nad morze, nad jezioro, rzekę czy też organizujemy rodzinne wypady do aquaparku. Po prostu lubimy korzystać z relaksu, jaki daje nam rekreacja wodna. Nasza firma zapewnia podobny relaks, ale w warunkach domowych. Tworzymy wodny świat dopasowany do indywidualnych potrzeb. Jeżeli klient lubi pływać, wykonujemy basen o wymaganej długości, a w przypadku ograniczonych możliwości gruntowych stosujemy tzw. przeciwprąd lub ścianę wodną do profesjonalnego pływania. Ktoś inny preferuje wszelkiego rodzaju masaże – proponujemy wówczas ergonomiczne ławki i leżanki, gejzery powietrzne, bicze lub kaskady wodne. Każdy basen jest inny, w zależności od potrzeb i oczekiwań klienta. Dotyczy to zarówno formy, wielkości, głębokości, jak i wyposażenia: schody, drabinki, oświetlenie czy rolety ograniczające parowanie wody.

BASENY HOTELOWE

W Chochołowskich Termach firma Berndorf Bäderbau zamontowała 33 niecki basenowe o łącznej powierzchni lustra wody ok. 3300 m2.

Baseny hotelowe podkreślają styl każdego obiektu hotelowego. Niecki ze stali nierdzewnej naszej produkcji tworzą jedyne w swoim rodzaju przestrzenie wodne oraz są cennym źródłem zdrowia i odnowy biologicznej. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom projektowym,nieograniczonym możliwościom kształtowania formy, a także znakomitej jakości w zakresie wykonawstwa nasze baseny harmonijnie wtapiają się w każde otoczenie. Żeby móc zapewnić przyszłym gościom hotelowym relaks i ucieczkę od życia codziennego, należy odpowiednio wcześniej przeprowadzić szczegółową analizę, poznać ich potrzeby oraz oczekiwania. Dopiero ta wiedza pozwoli nam na przygotowanie projektu basenu „szytego na miarę” dla naszego Klienta.

BASENY MIEJSKIE I AQUAPARKI

MARIUSZ
SZCZURASZEK
Architekt
Ponad 17 lat współpracuję z firmą Berndorf Bäderbau. Zaprojektowaliśmy wspólnie kilkanaście basenów miejskich i aquaparków. Pełen profesjonalizm projektantów i konstruktorów. Nie ma dla nich rzeczy niemożliwych.

Firma Berndorf Baderbau przygotowuje indywidualne koncepcje dowolnych basenów krytych i odkrytych, rekreacyjnych, pływackich oraz parków wodnych z nieckami basenowymi ze stali nierdzewnej. Dotyczy to zarówno nowo projektowanych obiektów basenowych, jak również modernizacji istniejących. Każdy z ww. obiektów poza wymogami bezpieczeństwa i higieny powinien spełniać pewne kryteria funkcjonalno-użytkowe, które umożliwiłyby generowanie zysków z prowadzonej działalności. Dobrze opracowany program obejmujący dodatkowe wyposażenie i atrakcje wodne już na etapie koncepcji daje większe szanse na powodzenie przyszłej inwestycji. Niecki basenowe w systemie Berndorf znajdują się w parkach wodnych w Słupsku, Tychach, Tarnowie Podgórnym, Chełmie, Jeleniej Górze, Jarosławcu, Bielsku-Białej, Rybniku, Chochołowie, Bukowinie Tatrzańskiej, Wągrowcu, Siedlcach, Wrocławiu, Rudzie Śląskiej.

OD WIZJI DO REALIZACJI

Każdy człowiek odczuwa potrzebę dobrego samopoczucia, szuka harmonii umysłu, duszy i ciała. Jeden pragnie relaksu, inny zdrowia, ładnego wyglądu, a jeszcze inny chce po prostu poczuć się rozpieszczony. We współpracy z zespołem firmy Berndorf Bäderbau możesz wykorzystać możliwości, jakie daje stal nierdzewna, i dołączyć do klubu posiadaczy wyjątkowego basenu dopasowanego do Twoich potrzeb oraz możliwości finansowych. Jesteśmy na każdym etapie budowy basenu. Świadczymy usługę kompleksową: od wizji poprzez projekt do budowy wraz z obsługą gwarancyjną i pogwarancyjną.

Twoja Wizja
• POMYSŁ
• IDEA
• MARZENIE

Jeżeli jako inwestor myślisz o basenie ze stali nierdzewnej, to najczęściej pragniesz przyjemności korzystania z niego. Powstaje wizja. Jednak to dopiero punkt wyjścia – teraz trzeba tę wizję urzeczywistnić. Niezbędnym etapem realizacji inwestycji basenowej jest odpowiednie jej przygotowanie. Marzysz o basenie w swoim ogrodzie, domu, a może jako właściciel hotelu chcesz rozpieszczać swoich klientów i planujesz budowę kompleksu SPA z basenem? Pewnie zastanawiasz się, jak to zrobić i czy to w ogóle możliwe? Odpowiedź brzmi: TAK, to jest możliwe! Nie czekaj, opowiedz nam, co lubisz: pływanie, wodne masaże, SPA? My zaproponujemy ci konkretne rozwiązania, tak aby Twoja wizja stała się rzeczywistością. Naśladujemy przy tym przyrodę, ale jej nie kopiujemy. Nie przenosimy z miejsca na miejsce rzek, mórz ani jezior, ale mamy moc przeniesienia radości, którą one dają, w dowolne miejsce na ziemi. Osiągamy to dzięki najwyższej jakości basenom ze stali nierdzewnej.

Wspólna Praca
• KLIENT
• POTRZEBY
• PROJEKT

Na tym etapie zajmujemy się urzeczywistnieniem Twojej wizji. Wspólnie pracujemy nad projektem, łącząc Twoją
wizję z profesjonalizmem architekta oraz naszą wiedzą i doświadczeniem. Na tym etapie zwracamy szczególną
uwagę, aby dobrze poznać oczekiwania i potrzeby, aby móc zaproponować różne rozwiązania. Wspólnie projektujemy basen, jego wielkość, kształt oraz głębokość. Dobieramy wyposażenie, atrakcje, rodzaj oświetlenia, zastosowanie rolet itd. Razem projektujemy saunę lub łaźnię. Dobrze zaplanowane, opatentowane rozwiązania techniczne, nowoczesne metody produkcji, doświadczenie związane z długoletnią praktyką – są mocną stroną naszej firmy. Dzięki nim wspólnie stworzymy basen, który stanie się idealnym miejscem wypoczynku i rekreacji na wiele, wiele lat.

Nasza Realizacja
• PRODUKCJA
• TRANSPORT
• MONTAŻ

To etap realizacji, czyli: zaraz zobaczysz swój wymarzony basen! Każdy inwestor wie, jak istotne jest pozyskanie do realizacji basenu doświadczonego i solidnego wykonawcy, jak ważne jest właściwe zaplanowanie oraz realizacja procesu budowy, a także fachowy nadzór techniczny na każdym etapie. Berndorf Bäderbau zapewnia pełną obsługę inwestycji, także w tym zakresie. Bierzemy czynny udział w całym procesie tworzenia basenu: począwszy od koncepcji i projektu poprzez produkcję z najwyższej jakości materiałów, własny transport, kończąc na montażu basenu w Twoim domu, ogrodzie lub innym ustalonym miejscu. Pozostajemy z Tobą po zakończeniu realizacji, również w okresie gwarancyjnym oraz pogwarancyjnym.

Twoja Satysfakcja
• RELAKS
• CERTYFIKAT
• BEZPIECZEŃSTWO

Dołącz do kilkuset tysięcy zadowolonych klientów korzystających codziennie z naszych basenów. Gwarantujemy beztroski relaks wodny połączony z wypoczynkiem, sportem i zabawą. Dla nas nie ma rzeczy niemożliwych. Nasi konstruktorzy codziennie pracują nad nowymi rozwiązaniami zapewniającymi pełną satysfakcję przyszłych klientów. Realizujemy najbardziej wyszukane pomysły architektoniczne ukształtowania oraz wyposażenia niecek basenowych. Zawsze zgodnie z aktualnymi normami basenowymi, ponieważ bezpieczeństwo jest dla nas wartością nadrzędną. Wszystkie nasze produkty są certyfikowane przez renomowane instytucje certyfikujące. Posiadamy wymagane w branży basenowej atesty i certyfikaty.

BERNDORF.PL          FACEBOOK

open