Home Builder Awards BUDOWLANA FIRMA ROKU 2023 DRUTEX SA – BUDOWLANA FIRMA ROKU 2023
DRUTEX SA – BUDOWLANA FIRMA ROKU 2023
0

DRUTEX SA – BUDOWLANA FIRMA ROKU 2023

0
0

DRUTEX – JAKOŚĆ JEST NAJWAŻNIEJSZA

DRUTEX to marka z blisko 40-letnią historią. Dziś sprzedaje swoje produkty do ponad 40 krajów na całym świecie, a eksport odpowiada już za około 80 proc. przychodów. Sprzedaż dynamicznie rozwija się nie tylko w Europie, ale też w USA, Kanadzie, Australii czy Nowej Zelandii. Firmę, będącą jednym z liderów europejskiego rynku stolarki okienno-drzwiowej, założył Leszek Gierszewski.

Bogata oferta, najwyższa jakość produktów, zaawansowane technologie i niespotykana sprawność działania powodują, że DRUTEX z roku na rok powiększa grono odbiorców. Firma ma sieć kilku tysięcy partnerów handlowych na całym świecie. Okna, drzwi i rolety marki są zamontowane w wielu prestiżowych lokalizacjach, takich jak hotele Hilton i Hyatt Inn w Nowym Jorku czy największa na świecie fabryka klocków LEGO w Meksyku.

DRUTEX posiada w ofercie stolarkę okienno-drzwiową z PVC, drewna i aluminium, fasady, ogrody zimowe i żaluzje fasadowe. Ma własny dział badań i rozwoju, biuro konstrukcyjne oraz pracujące 24 godziny na dobę laboratoria badawcze. Wszystkie produkty powstają w firmie od A do Z. DRUTEX ma własną mieszalnię dryblendu, linie do produkcji najwyższej jakości profili okienno-drzwiowych z PVC – wyłącznie z z materiału pierwotnego, w klasie A – oraz jedną z najnowocześniejszych na świecie malarnię do stolarki aluminiowej. Samodzielnie wytwarza też szyby zespolone.

Aby się rozwijać i sprostać oczekiwaniom rynku, DRUTEX inwestuje co roku setki milionów złotych w najnowocześniejsze technologie i rozbudowę potencjału produkcyjnego.

Park maszynowy należy do najnowocześniejszych w branży. Hale firmy mają łączną powierzchnię 118 tysięcy metrów kwadratowych. Dziennie powstaje w nich nawet 7 tysięcy okien – każde na indywidualne zamówienie, „szyte na miarę”. Obecnie spółka przystępuje do budowy nowego zakładu produkcyjnego. To inwestycja o wartości 800 milionów złotych. Po jej zakończeniu moce produkcyjne firmy zostaną podwojone.

Dynamiczny rozwój marki opiera się nie tylko na wysokiej jakości okien, drzwi czy rolet, ale też na partnerskiej współpracy i doskonałej logistyce. Spółka ma flotę 650 nowoczesnych pojazdów. Tylko w 2023 roku pokonały one w sumie ponad 50 milionów kilometrów. Między innymi dzięki temu DRUTEX na terenie Europy dostarcza okna i drzwi nawet w 7 dni. Firma zatrudnia blisko 4 tysiące pracowników. Jest nie tylko jednym z największych pracodawców w północnej Polsce, ale też jednym z najbardziej cenionych. W ostatnim rankingu „Forbesa” spółka po raz kolejny została uznana za najlepszego pracodawcę w Polsce w kategorii Budownictwo.

DRUTEX to partner i sponsor wielu imprez sportowych, kulturalnych i naukowych. Od lat jest Oficjalnym Sponsorem, a także Partnerem Logistycznym Tour de Pologne, jednego z naważniejszych wyścigów kolarskich na świecie. Firma jest także sponsorem transmisji telewizyjnych z meczów reprezentacji Polski w piłce nożnej i zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich. Wspiera również żużel, będąc jednym ze sponsorów Motoru Lublin – aktualnego mistrza Polski i pomagając przy organizacji corocznych zawodów młodych żużlowców z Europy w Gdańsku. Ze sportem związana była bardzo udana, prowadzona w całej Europie kampania „Wybór Mistrzów”. Ambasadorami firmy DRUTEX byli wówczas piłkarze ze światowego topu: Andrea Pirlo, Philipp Lahm i Jakub Błaszczykowski. Spółka współpracuje także z uczelniami z całej Polski przy realizacji wielu projektów naukowych, staży, praktyk zawodowych czy konferencji. Rokrocznie włącza się w wiele inicjatyw z zakresu CSR, będąc mecenasem wielu przedsięwzięć organizowanych w kraju i zagranicą.

tags:
PQ
open