Home Builder Awards BUDOWLANA FIRMA ROKU 2023 EJOT POLSKA SP. Z O.O. SP. K. – BUDOWLANA FIRMA ROKU
EJOT POLSKA SP. Z O.O. SP. K. – BUDOWLANA FIRMA ROKU
0

EJOT POLSKA SP. Z O.O. SP. K. – BUDOWLANA FIRMA ROKU

0
0

25 LAT W STULETNIM KONCERNIE

EJOT jest światowym liderem w zakresie techniki mocowania. Produkuje wyroby dla budownictwa i przemysłu. Globalny zasięg zawdzięcza ponad 40 spółkom zlokalizowanym na całym świecie.

EJOT to koncern ze stuletnim doświadczeniem, specjalizujący się w zaawansowanych technologiach mocowania. Jego zakłady produkcyjne, centra badawczo-rozwojowe i jednostki handlowe zlokalizowane są w Europie, Azji oraz Ameryce i Afryce. Innowacyjne rozwiązania i opatentowane technologie klasyfikują EJOT jako międzynarodowego lidera rynku innowacyjnych systemów mocowania.

EJOT w Polsce obecny jest już od 25 lat. Polska lokalizacja w ciągu tych lat funkcjonowania urosła do największego zakładu przetwarzającego tworzywa sztuczne w koncernie. Obecnie zatrudnia ponad 350 osób, produkuje nowoczesne wyroby dla budownictwa i przemysłu. Zajmuje się też dystrybucją produktów EJOT, w tym śrub i łączników, dla klientów w Europie Środkowej.
W 2022 roku koncern EJOT przyjął ambitny cel redukcji emisji CO2 do zera do 2035 roku. W ramach tego programu prowadzony jest szereg działań, które doprowadzą do osiągnięcia założeń. Instalowane są farmy fotowoltaiczne, redukowane jest zużycie paliw kopalnych, ale również pozyskiwane i rozwijane są surowce, których wytworzenie nie obciąża środowiska emisją CO2.

Zakład produkcyjny EJOT w Ciasnej jest jednym z wiodących w całym koncernie pod względem redukcji emisji. Zrealizowany został w tym zakresie szereg działań obejmujących m.in. zakup samochodów elektrycznych (będący początkiem przechodzenia na flotę Polskazeroemisyjną), inwestycje w panele fotowoltaiczne, pompy ciepła czy wykorzystywanie wyłącznie zielonej energii do procesów produkcyjnych. EJOT Polska działa w obszarze zrównoważonego rozwoju od 2012 roku, gdy wdrożony został system zarządzania środowiskowego ISO 14001. Jego uzupełnieniem było wprowadzenie trzy lata później systemu zarządzania energią i certyfikat ISO 50001.

Nie tylko sama firma EJOT dba w swojej działalności o środowisko, ale również jej wyroby sprzedawane na całym świecie przyczyniają się do poprawy efektywności energetycznej budynków. Z fabryki w Ciasnej rokrocznie wyjeżdżają setki milionów łączników do termoizolacji, dachów płaskich oraz innych zastosowań pozwalających na obniżenie zużycia energii, a co za tym idzie – obniżenie redukcji emisji. Najnowszym w ofercie wyrobem jest łącznik ejotherm® S1 – odpowiedni do mocowania izolacji grubości od 6 do 42 cm, o rewelacyjnych parametrach użytkowych, wyróżniający się brakiem mostków termicznych. Kolejnym przykładem innowacyjnych rozwiązań jest system podkonstrukcji fasad wentylowanych CROSSFIX®, który w porównaniu do pozostałych wyrobów istniejących na rynku zapewnia wysoką wytrzymałość, ale też termoizolacyjność.

Koncepcje dla zrównoważonego budownictwa, bycie wydajniejszym i wykorzystywanie zielonej energii to cele EJOT w globalnym kontekście odpowiedzialności za środowisko.

PQ
open