Home Builder Awards BUDOWLANA FIRMA ROKU 2023 GRUPA SAINT-GOBAIN W POLSCE – BUDOWLANA FIRMA ROKU 2023
GRUPA SAINT-GOBAIN W POLSCE – BUDOWLANA FIRMA ROKU 2023
0

GRUPA SAINT-GOBAIN W POLSCE – BUDOWLANA FIRMA ROKU 2023

0
0

ŚWIADOME BUDOWNICTWO KLUCZEM DO WYŻSZEJ JAKOŚCI ŻYCIA

Saint-Gobain to światowy lider w dziedzinie lekkiego i zrównoważonego budownictwa, który prężnie działa w 75 krajach. Zintegrowane rozwiązania Grupy, wdrażane na rynek budowlany, opracowywane są w duchu zrównoważonego rozwoju, w tym gospodarki obiegu zamkniętego. W myśl nadrzędnego celu „Making the world a better home” firma podjęła zobowiązanie do osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050 roku.

Grupa zatrudnia 168 tys. pracowników na całym świecie, których zadaniem jest projektowanie, wytwarzanie i dystrybuowanie materiałów oraz usług dla rynku budowlanego, przemysłowego i samochodowego. W Polsce obecna jest od ponad 30 lat, będąc jednym z największych inwestorów zagranicznych. W 25 zakładach nad Wisłą pracuje aktualnie 7 tys. osób, a wartość krajowych obrotów firmy w 2022 roku wyniosła ok. 7 mld zł. W tym roku marka po raz jedenasty zdobyła tytuł Top Employer Polska i dziewiąty rok z rzędu znalazła się wśród najlepszych pracodawców w Polsce i na świecie. W 2024 firma zamierza mierzyć wysoko, chce mocno wpływać na branżę i dzielić się z nią swoim know-how, aby czynić świat lepszym domem dla nas wszystkich.
W 2023 roku do życia powołana została nowa organizacja, Saint-Gobain Solutions, która ma umacniać pozycję Grupy w naszym kraju i przedstawiać najbardziej kompleksową ofertę na rynku budowlanym – zarówno architektom, inwestorom czy wykonawcom generalnym, jak i klientom indywidualnym. Celem jest wypracowanie rozwiązań systemowych, odpowiadających bieżącym potrzebom rynkowym, a także synergii między markami należącymi do Grupy Saint-Gobain, których portfolio produktowe, tworzone z myślą o zrównoważonym budownictwie, obejmuje m.in. szkło budowlane, systemy g-k, wełnę mineralną, chemię budowlaną, keramzyt, materiały ścierne czy panele i systemy akustyczne. Saint-Gobain nieustannie opracowuje innowacje, które pozwalają sprostać oczekiwaniom użytkowników oraz zagwarantować im pełny komfort. Mimo że oferta tworzona jest przede wszystkim z myślą o człowieku, nie pomija potrzeby ochrony środowiska naturalnego – niezależnie od tego, czy chodzi o dom, szpital, szkołę lub budynek użyteczności publicznej.

PQ
open