Home Builder Awards BUDOWLANA FIRMA ROKU 2023 GRUPA ARCHE – BUDOWLANA FIRMA ROKU 2023
GRUPA ARCHE – BUDOWLANA FIRMA ROKU 2023
0

GRUPA ARCHE – BUDOWLANA FIRMA ROKU 2023

0
0

MISTRZOWIE REWITALIZACJI

Grupa Arche istnieje już ponad 32 lata. Jest jedną z największych i najszybciej rozwijających się sieci hoteli w Polsce. Wizytówką firmy jest utworzona na przestrzeni lat kolekcja 18 hoteli, obejmujących zrewitalizowane obiekty historyczne oraz nowoczesne hotele miejskie.

Ponadczasową misją firmy stała się rewitalizacja obiektów zabytkowych. Należą do nich m.in. Zamek Janów Podlaski, Pałac Łochów, Hotel Tobaco w Łodzi, Koszary w Górze Kalwarii oraz zdobywające szereg nagród Dwór Uphagena w Gdańsku i Cukrownia Żnin. W budowie są już następne, tj. Klasztor we Wrocławiu, Metalowiec w Muszynie i Sanatorium w Nałęczowie, a w planach jest kilkanaście kolejnych.

Grupa prowadzi szereg projektów, których misją jest łączenie ludzi i życie w harmonii z naturą. Jednym z nich jest Arche Siedlisko – komfortowo zaadaptowane i wyposażone kontenery morskie, usytuowane w najpiękniejszych miejscach w Polsce.

Z myślą o tych projektach powstała fabryka Arche Prefabrykacja, której pracownicy przywracają życie wspomnianym kontenerom, zmieniając je w nowoczesne miejsca wypoczynkowe. Na terenie Zakładu Karnego w Siedlcach funkcjonuje również Arche Pracownia Rewitalizacji Mebli. To miejsce drugiej szansy, gdzie zatrudnieni więźniowie odnawiają meble znalezione m.in. w rewitalizowanych przez Grupę obiektach.

Zamiłowanie do kultury i sztuki oraz zaangażowanie społeczne stanowią koło napędowe, by robić więcej i więcej. To zasługa osobowości Prezesa Władysława Grochowskiego i jego żony Leny Grochowskiej, dla których największą wartością jest otwartość na drugiego człowieka. To stało się podstawą do utworzenia Fundacji Leny Grochowskiej, na której działalność Arche przeznacza 10% swoich dochodów. Głównym obszarem Fundacji jest zatrudnienie osób z niepełnosprawnościami intelektualnymi, ich aktywność zawodowa i społeczna. Pod marką toMy blisko 60 osób z zespołem Downa, Aspergera czy autyzmem tworzy w pracowniach artystycznych niepowtarzalne rękodzieła i wypieki.

tags:
PQ
open