Home OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2023 Marcin Nowara – OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2023
Marcin Nowara – OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2023
0

Marcin Nowara – OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2023

0
0

Marcin Nowara – Dyrektor Generalny Saint-Gobain Solutions Polska, Dyrektor Planowania Strategicznego Grupa Saint-Gobain w Polsce

Rok 2023 był pełny zarówno wyzwań, jak i możliwości. To właśnie w mijającym roku rozpoczęliśmy budowę nowej oferty w oparciu o rozwiązania Saint-Gobain. Rozwiązania, czyli nie tylko wyroby i systemy, ale również poszerzyliśmy zakres usług dla naszych partnerów handlowych i użytkowników końcowych. Dobrym przykładem jest usługa wymiany szyb w oknach „Odnowa Okna”. Do korzyści, jakie zyskuje inwestor, należy nie tylko poprawa właściwości izolacyjnych szyb, ale także skrócenie czasu realizacji wymiany, zmniejszenie uciążliwości prac remontowych oraz optymalizacja kosztów. Realizując strategię Saint-Gobain w zakresie lekkiego i zrównoważonego budownictwa, dążymy do wykorzystania pełnej gamy rozwiązań Grupy w projektach budowlanych. Dzięki zastosowaniu naszych systemów jednocześnie jesteśmy w stanie zapewnić mieszkańcom lepsze warunki bytowe i użytkowe. Lekkie budownictwo obejmuje również domy prefabrykowane, które nadal niektórym kojarzą się wyłącznie z wielką płytą. To jednak zbyt daleko idące uproszczenie. Technologia naszych partnerów w połączeniu z rozwiązaniami Saint-Gobain pozwala tworzyć nowoczesne i estetyczne budynki. W swojej działalności nie zapominamy o współpracy z dystrybutorami i wykonawcami, bez których rok 2023 nie byłby tak udany. Oferty marek Rigips, Isover i Weber mają na uwadze potrzeby użytkowników w zakresie komfortu termicznego i estetyki. Saint-Gobain Glass dba o komfort światła dziennego i akustyki, a jej optymalizację gwarantują również rozwiązania Ecophon. Z kolei priorytetem marki Vetrotech jest wypracowanie najwyższych standardów bezpieczeństwa pożarowego.


MARCIN NOWARA – ukończył Akademię Ekonomiczną im. Karola Adamieckiego w Katowicach. Jest ekspertem w dziedzinie finansów oraz zarządzania strategicznego, w tym akwizycji i reorganizacji biznesów. Prywatnie spełnia się jako mąż i ojciec dwóch córek. Pasjonują go podróże, zarówno te lądowe, jak i wodne, oraz narciarstwo. W Grupie Saint-Gobain pracuje od 2001 roku. Przez 18 lat zajmował stanowiska związane z zarządzaniem finansami w spółkach Grupy Saint-Gobain w Polsce, Europie Wschodniej i Turcji. Następnie pełnił funkcję Dyrektora Generalnego ISOVER oraz TADMAR. Obecnie w ramach swojej korporacyjnej misji koordynuje proces planowania strategicznego Grupy w Polsce. Przewodzi również od 2022 r. organizacji Saint-Gobain Solutions, która łączy ofertę marek handlowych Grupy, ale również jej partnerów biznesowych i nowych startupów świadczących usługi dodatkowe. Ponadto w ostatnim czasie zarządza sprzedażą marek ISOVER, RIGIPS i WEBER w Polsce. Jako lider priorytetowo traktuje pracę zespołową i długoterminowe relacje. Śledzi trendy i szanse rynkowe w poszukiwaniu modeli i rozwiązań, które pozwolą zaspokoić obecne oraz przyszłe potrzeby klientów. W biznesie stawia na nieustanny rozwój jako warunek sukcesu każdej organizacji.

PQ
open