Home Firmy GRUPA PEKABEX PRZEJĘŁA NOWY ZAKŁAD PRODUKCYJNY W MSZCZONOWIE
GRUPA PEKABEX PRZEJĘŁA NOWY ZAKŁAD PRODUKCYJNY W MSZCZONOWIE
0

GRUPA PEKABEX PRZEJĘŁA NOWY ZAKŁAD PRODUKCYJNY W MSZCZONOWIE

0
0

Oddział w Mszczonowie jest czwartym zakładem produkcyjnym Spółki Pekabex, lidera rynku prefabrykacji w Polsce. Jest jedynym z najnowocześniejszych, na rynku polskim zakładem produkującym w technologii sprężonej i zbrojonej. W czwartek 21 kwietnia 2016 r. odbyło się uroczyste przejęcie zakładu produkcyjnego.

Zakład w Mszczonowie, zlokalizowany na działce o powierzchni 15 ha, zakupiony został 15 stycznia tego roku za kwotę 45 mln zł.

Mszczonowska fabryka jest jednym z najnowocześniejszych zakładów na rynku polskim. Posiada silną i doświadczoną kardę inżynierską oraz menadżerską, co potwierdzają dotychczasowe realizacje. Na chwilę obecną zakład produkuje sprężone płyty stropowe, słupy, belki, dźwigary sprężone, ściany. Zakład posiada infrastrukturę umożliwiającą produkcję wielkogabarytowych sprężonych elementów w bardzo krótkim czasie. W tym segmencie zakład jest zdecydowanym liderem na rynku Polskim. W roku 2016 planujemy rozwój produkcji elementów zbrojonych jak również ścian, na które rośnie popyt na rynku Skandynawskim.

Aktualnie zakład produkuje 100m3 struktura (sprężona i zbrojona) oraz 600m2 płyt sprężonych dziennie , natomiast docelowe moce produkcyjne przewidujemy w najbliższym czasie na średnim poziomie 150 m3 struktury oraz 800m2 płyt sprężonych dziennie. Fabryka rośnie w siłę i ma potencjał, by służyć ludziom i odpowiadać na potrzeby rynku polskiego jak również europejskiego.

Jako lider prefabrykacji w Polsce Grupa Pekabex od dawna inwestuje w obszary, które pomagają skutecznie odpowiadać na rosnące potrzeby klientów, którzy stale wyznaczają kierunki rozwoju. Specjalizuje się zarówno w produkcji tradycyjnych elementów zbrojonych, jak i nowoczesnych elementów strunobetonowych, które wykorzystywane są w budownictwie wielkokubaturowym oraz inżynieryjnym.

W uroczystości oficjalnego przejęcia zakładu produkcyjnego w Mszczonowie udział wzięli, m.in.: Burmistrz Miasta Mszczonów Józef Grzegorz Kurek, Wicestarosta Grzegorz Dobrowolski, pracownicy naukowi uczelni takich jak: Politechnika Poznańska i Warszawska, SGGW, przedstawiciele firm deweloperskich, generalnego wykonawstwa, a także biur architektonicznych i projektowych. Zaproszeni goście mieli okazję zwiedzenia fabryki oraz możliwość zapoznania się z procesem produkcyjnym elementów.


Kluczowe informacje o Grupie Pekabex
Grupa Pekabex jest największym polskim producentem prefabrykatów żelbetowych i sprężonych, które są wykorzystywane w wielu obszarach budownictwa, m.in. do budowy hal produkcyjnych i magazynowych, budynków biurowych, galerii handlowych, dworców, parkingów, mostów i wiaduktów, tuneli, a także w budownictwie mieszkaniowym. Pod względem mocy produkcyjnych oraz osiąganych przychodów, Grupa Pekabex jest liderem na krajowym rynku. Produkty Grupy sprzedawane są głównie w Polsce, a także  w Skandynawii i Niemczech. W Niemczech Grupa prowadzi ponadto działalność usługową. Grupa Pekabex systematycznie zwiększa moce produkcyjne, zarówno poprzez rozbudowę i modernizację posiadanych zakładów, jak i przejęcia. Obecnie posiada cztery fabryki zlokalizowane w Poznaniu, Bielsku-Białej, Gdańsku i Mszczonowie.
Poza działalnością produkcyjną, jako jeden z nielicznych podmiotów w branży, Grupa Pekabex oferuje także usługi związane z kompleksową realizacją kontraktu m.in. doradztwem technicznym, projektowaniem  i montażem elementów prefabrykowanych. Grupa oferuje klientom szeroki zakres usług uzupełniających, łącznie z oddaniem obiektów „pod klucz”.

Do największych projektów zrealizowanych w ostatnich latach, w których wykorzystano prefabrykaty Grupy Pekabex, należą: elektrownia Filborna (Szwecja), dworzec kolejowy Poznań City Centre, dworzec kolejowy Nowa Łódź Fabryczna, Stadion Miejski w Poznaniu, Stadion Narodowy w Warszawie, kompleks biurowy Olivia Business Centre w Gdańsku, gazoport w Świnoujściu, tunel pod Wisłą do oczyszczalni ścieków Czajka w Warszawie, tunel drogowy pod Martwą Wisłą w Gdańsku, oraz liczne hale magazynowe i produkcyjne (m.in. Piekarnia Szwajcarska w Małopolu k. Warszawy czy hale magazynowe CLIP w Swarzędzu).

open