Home Materiały i Technologie NAJJAŚNIEJSZE NA RYNKU SZKŁO SAMOCZYSZCZĄCE
NAJJAŚNIEJSZE NA RYNKU SZKŁO SAMOCZYSZCZĄCE
0

NAJJAŚNIEJSZE NA RYNKU SZKŁO SAMOCZYSZCZĄCE

0
0

Rozwój architektury stawia przed producentami szkła nowe wyzwania. Aby spełnić te oczekiwania i zapewnić najwyższy komfort, firma Saint-Gobain wprowadziła na rynek nowy produkt – szkło samoczyszczące SGG BIOCLEAN+.

To szkło nowej generacji, które może być złożone nie tylko z tafli szkła bezbarwnego, ale i ekstra białego lub szkła barwionego w masie. Naniesienie na nie cienkiej warstwy tlenków metali zapewnia połączenie przejrzystości oraz właściwości samoczyszczących. Przezroczysta powłoka nałożona na szkło wykorzystuje promienie ultrafioletowe światła dziennego i deszcz do usunięcia zabrudzeń. Dzięki temu jest doskonałym rozwiązaniem dla budynków mieszkalnych oraz komercyjnych. Znajduje zastosowanie w oknach pionowych, dachowych oraz ogrodach zimowych, szkleniach sufitowych czy na fasadach.

SGG BIOCLEAN+ można napylić także na inne szkła, co pozwala na wzbogacenie o dodatkowe funkcje: termoizolacji, ochrony przeciwsłonecznej, izolacji akustycznej czy podwyższonego bezpieczeństwa. Może być także instalowane w szybach izolacyjnych, co pozwala na łączenie go ze wszystkimi szkłami funkcyjnymi.

open