Home Builder Exclusive JORDANKI NA ŁAMACH BUILDER EXCLUSIVE
JORDANKI NA ŁAMACH BUILDER EXCLUSIVE
0

JORDANKI NA ŁAMACH BUILDER EXCLUSIVE

0
0

Trzecie, specjalne wydanie prestiżowego branżowego miesięcznika „Builder” w całości poświęcone jest Centrum Kulturalno – Kongresowemu Jordanki w Toruniu. 

Monografia tej wyjątkowej inwestycji opowiada o pomyśle, koncepcji oraz ludziach, którzy ją tworzyli.

Tak jak w poprzednich edycjach, publikacja „Builder Exclusive” w sposób integralny przedstawia zaangażowane marki i stanowi benchmark do analizy rynku budowlano-inwestycyjnego pod kątem najlepszych praktyk.

Centrum Jordanki to inwestycja długo wyczekiwana przez melomanów i toruńskich artystów. Wielofunkcyjna sala koncertowo-kongresowa pozwala na pełną swobodę aranżowania pomieszczeń. Elastyczność rozwiązań przewidziano już w konstrukcji budynku. Obiekt może spełniać różnorodne funkcje, pozwala na organizację wszelkiego typu wydarzeń – od koncertów, poprzez spektakle teatralne czy operowe, do targów i konferencji. Umożliwia to mobilna widownia najnowszej generacji z profilowanymi siedzeniami, zapewniającymi nie tylko komfort ale i najlepszą akustykę. Ale uznanie redakcji miesięcznika „Builder” wzbudziły nie tylko nowatorskie rozwiązania techniczne.

– Myśląc o Jordanach mam wrażenie, że historia powstania toruńskiego centrum to metafora wielkiej muzycznej kompozycji, której wykonania mogła podjąć się jedynie najlepsza orkiestra, pod kierunkiem wyśmienitego dyrygenta i czujnym okiem kompozytora – mówi Michał Grocki, Project Manager „Builder Exclusive”. – Tak właśnie było w tym przypadku. Odwaga Prezydenta Miasta, koncepcja Fernando Menisa, oraz doskonałe wykonanie projektu sprawiły, że Jordanki to budowla, która porusza niczym muzyka…

W najnowszym wydaniu „Builder Exclusive” tę poruszającą, oryginalną koncepcję przedstawia jej twórca – hiszpański architekt Fernando Menis. Jego dzieło –  projekt toruńskiego centrum –  podczas Światowego Festiwalu Architektury w Barcelonie, zostało uznane za najlepszy obiekt kulturalny przyszłości. O idei inwestycji i elementach, które zdecydowały o jej ostatecznym kształcie, opowiadają Andrzej Goławski –  prezes zarządu Mostostalu Warszawa – generalnego wykonawcy i Marcelo Catala – Prezes Zarządu Cemex Polska. O pikado, wyjątkowym materiale, z którego powstały ściany budynku opowiada Michał Sus, producent gotyckich cegieł. Wypalane z wielką pieczołowitością w odrestaurowanym, zabytkowym piecu, stały się – po pokruszeniu – elementem budulca, który w zamierzeniu architekta, miał nawiązać do historii i architektury Torunia – zwłaszcza gotyckiej zabudowy starówki.

– Tworząc CKK Jordanki, chcieliśmy zaoferować mieszkańcom Torunia funkcjonalny obiekt, który utożsami się z tłem kulturowym miasta – powiedział architekt Fernando Menis.  Dzięki ogromnemu zaangażowaniu wszystkich uczestników tej realizacji, udało się oddać do użytku funkcjonalny i nadzwyczajny obiekt. Jesteśmy wdzięczni wydawcy „Builder Exclusive”, który jako pierwszy na świecie tak dokładnie tę inwestycję opisał.

Radości z powstania i wielofunkcyjności toruńskiego centrum nie kryje Grzegorz Grabowski, Prezes Zarządu CKK Jordanki.
– Ta inwestycja było bardzo oczekiwana przez artystów i melomanów. Nowatorskie rozwiązania techniczne obiektu w pełni zaspokajają potrzeby organizatorów, nawet najbardziej wymagających imprez – mówi. I dodaje – Jesteśmy bardzo zadowoleni, że wydawca „Builder Exclusive“ wyróżnił naszą inwestycję w tak spektakularny sposób.

Stustronicową monografię CKK Jordanki wzbogacają artystyczne fotografie. Wykonane specjalnie na potrzeby projektu, podkreślają wielkość toruńskiej budowli. Także dzięki nim, czytając tę publikację, można „wsłuchać się” w Jordanki jak w muzykę.


„Builder Exclusive” to specjalna publikacja, przedstawiająca starannie wyselekcjonowane obiekty, które mogłyby zainspirować architektów, wykonawców oraz inwestorów. Wydanie poświęcone toruńskiemu centrum pokazuje, że dostępne na rynku rozwiązania technologiczne dają architektom oraz inwestorom ogromne możliwości twórcze.
Miesięcznik „Builder” to numer 1 w polskiej prasie branżowej. Ukazuje się od 19 lat i cieszy się prestiżem w środowisku architektów, urbanistów i inwestorów. Jest platformą integrującą środowiska branży budowlanej, biznesu, finansów i polityki.
CKK Jordanki – Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki to 22.000 m2 wyjątkowej architektury zlokalizowanej w samym sercu Torunia, w bliskim sąsiedztwie Starego Miasta wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wielofunkcyjność i modularność obiektu umożliwia organizowanie nawet najśmielszych wydarzeń kulturalnych oraz dużych konferencji, kongresów i targów. Akustyka Sali Koncertowej może być modyfikowana dzięki użyciu mobilnych sufitów, zaś Sala Kameralna jest wyposażona w system kinowy 3D. Ponadto Centrum posiada trzy modularne sale konferencyjne, restaurację, profesjonalny press room, studio nagrań i podziemny parking dla 185 samochodów.

Kontakt dla mediów:
Michał Grocki Builder Exclusive
M: +48 505 415 940
@: grocki@buildercorp.pl

Video spot

To get further information about Builder Exclusive and CKK Jordanki visit http://buildercorp.pl

open