Home Builder Exclusive Technologia jutra w Elektrowni Powiśle
Technologia jutra w Elektrowni Powiśle
0

Technologia jutra w Elektrowni Powiśle

0
0

Zarządzanie prywatnością, komfort i technologie zyskują nowoczesną formę dzięki inteligentnej folii SONTE. Z jej udogodnień skorzystają także użytkownicy Elektrowni Powiśle. Rozwiązanie zastosowane w taki sposób jak tam jest ewenementem na skalę Europy.

W folii SONTE zastosowano inteligentną „Technologię Cyfrowego Cieniowania”, która dzięki ciekłym kryształom zlokalizowanym między dwoma warstwami folii PET pozwala na sterowanie przezroczystością poprzez dostarczanie jej odpowiedniego napięcia. Gdy zasilacz jest włączony, ciekłe kryształy układają się w sposób regularny, a przez to folia staje się przezroczysta. Po wyłączeniu zasilania kryształy rozsypują się chaotycznie, co przekłada się na mlecznobiałą powierzchnię.

Inteligentna folia
Służy do zarządzania prywatnością zarówno w przestrzeniach komercyjnych, jak i prywatnych. Zatrzymuje promienie słoneczne (w 99% hamuje promieniowanie UV i w 80% – podczerwone), dzięki czemu pomieszczenia nagrzewają się w mniejszym stopniu, a co się z tym wiąże, wydatki na klimatyzację są niższe. Jest łatwa w utrzymaniu w czystości. Myje się ją tak, jak zwykłe okno. Co więcej, nie gromadzi się na niej kurz, więc jest przyjazna alergikom. Można przykleić ją na dowolną powierzchnię bez prowadzenia remontu. Folia daje także możliwość aranżacji w dowolnym kolorze. Przewody niezbędne do podłączenia zasilania są niewidoczne, więc nie wpływają na estetykę wnętrza.

Europejska perełka
Folia znajdzie zastosowanie nie tylko w szklanych ścianach oddzielających biura. Może służyć jako ekran projekcyjny. To nowoczesna alternatywa do prezentacji oferty firmy, różnego rodzaju filmów czy też contentu reklamowego. Właśnie takie zadanie ma pełnić w zabytkowym kompleksie Elektrowni Powiśle. Folia SONTE posłużyła do stworzenia wysokiej jakości ekranu projekcyjnego w specjalnie do tego stworzonej strefie gastronomicznej, która może być miejscem imprez zamkniętych. W przyszłości posłuży do stworzenia strefy kibica czy prelekcji filmu w okolicznościowo zorganizowanym kinie. Folię naklejono na szkło, które dostarczyła oraz zamontowała firma Dandav. Niepowtarzalność tego projektu polega na tym, że na przeszkleniu o szerokości 5,2 m oraz wysokości 3,6 m powstał ekran o powierzchni prawie 20 m2. To niespotykane w skali europejskiej.

Niezwykłe właściwości
Folia SONTE posiada najwyższą dostępną na rynku przejrzystość, która wynosi 87%. Taki wynik osiągnięto dzięki zastosowaniu ciekłego kryształu trzeciej generacji. Z kolei współczynnik Haze plasuje się na poziomie poniżej 4%, co zapewnia doskonały kąt widzenia. Pobór prądu to jedynie 5,5 W/m2 przy włączeniu (czyli w stanie przejrzystym). Sterowanie folią może odbywać się na 3 sposoby: poprzez przełącznik umiejscowiony na ścianie (jak włącznik światła), pilotem lub za pomocą zewnętrznego systemu sterowania (BMS/BAS), dzięki któremu można zaprogramować czasowe sterowanie folią. Z rozwiązań firmy SONTE od 2014 roku, kiedy firma powstała, skorzystali m.in.: DHL, UPS, Coca-Cola, mBank, PKO BP, Alior Bank, Skanska, Porsche, Strabag, Olympus, Accenture, Bank Zachodni WBK, Dr. Oetker oraz wielu innych.

ENGLISH VERSION


Fragment rozdziału IV publikacji Builder Exclusive: Elektrownia Powiśle

Zdjęcia: Juliusz Sokołowski

PUBLIKACJA DOSTĘPNA DO ZAMÓWIENIA NA BUILDER STORE

open